TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Merkato e çmendur, UEFA ndryshon “Fair Play” financiar

Top Channel - parë: 16 orë

Çmimet marramendëse të futbollistëve dhe merkatoja e çmendur kanë bindur UEFA të rishohë rregullin e Fair Play Financiar të vendosur për klubet në vitin 2011.

4 artikuj të ndërlidhur »

180 mln euro për Mbappe, sulmuesi drejt Realit

Top Channel - parë: 16 orë

Kylian Mbappe do të jetë futbollist i Realit të Madridit. Kjo është ajo që ka publikuar e përditshmuja spanjolle 'Marca', sipas së cilës klubi madrilen ka arritur marrëveshjen me Monacon për blerjen ...

49 artikuj të ndërlidhur »

Tiranë-Shkup, klimë e re

Top Channel - parë: 16 orë

Maqedonia dhe Shqipëria pritet të mbajnë një mbledhje të përbashkët qeverie në Progradec gjatë vjeshtës. Këtë gjë e konfirmuan ministrat e Jashtëm, Ditmir Bushati dhe Nikola Dimitrov, gjatë vizitës ...

72 artikuj të ndërlidhur »

"Të jemi realistë për Kosovën", Rama i kënaqur me deklaratën e Vuçiç

Top Channel - parë: 16 orë

Shkrimi i Presidentit serb Aleksandar Vucic për Kosovën, botuar në gazetën gjermane “Blic”, shihet nga kryeministri Edi Rama si një hap, qoftë ai dhe i vogël, që hidhet në përpjekje për të kërkuar ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Samsung: Note 8 në 23 gusht

Top Channel - parë: 17 orë

Deri më sot ka qënë datë e përfolur por tashmë është zyrtare nga Samsung. Galaxy Note 8 do të dalë më 23 gusht. Ai është pasaardhësi i të pafatit Note 7, që Samsung-ut iu desh ta tërhiqte nga tregu ...

6 artikuj të ndërlidhur »

PD: Veliaj, mega-aferë me tarifën e ujit dhe fondin për shkollat

Top Channel - parë: 17 orë

Kryetari i këshilltarëve të djathtë të Bashkisë së Tiranës, Leonard Olli ka denoncuar në një deklaratë për mediat thirrjen jashtë normave të mbledhjes së këshillit, një praktikë e ndjekur sipas tij ...

93 artikuj të ndërlidhur »

Një opera për Steve Jobs

Top Channel - parë: 17 orë

Pas kinemasë dhe televizionit, themeluesi i Apple bëhet protagonist i skenës së operave të mëdha lirike. Në Santa Fe, në fund të javës do të vihet në skenë “The (R)evolution of Steve Jobs”, vepër e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Veliaj: Çmimi i ri siguron 24 orë ujë të pijshëm

Top Channel - parë: 17 orë

Një ditë përpara mbledhjes së këshillit bashkiak ku pritet miratimi i ndryshimit të çmimit të ujit për banorët në Tiranë, Erion Veliaj thotë se çmimi i ri do të bëjë të mundur furnizimin me ujë 24 ...

93 artikuj të ndërlidhur »

Venezuela “vjedh” Despaciton

Top Channel - parë: 18 orë

Këngëtarët e hitit global “Despacito” janë tërbuar nga lajmi se qeveria venezueliane po e përdor krijimin e tyre si mjet propagande. Presidenti Nicolas Maduro prezantoi një version të ndryshuar të ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Shteron uji në Vatikan. Shatërvanët mbyllen nga thatësira

Top Channel - parë: 18 orë

Peshën e thatësirës së zgjatur në Itali ka nisur ta ndiejë edhe Vatikani, që vendosi të mbyllë 100 shatërvanët e famshëm të tij, përfshirë dy kryeveprat e stilit barok në sheshin e Shën Pjetrit.

14 artikuj të ndërlidhur »

Nafta, OPEC redukton prodhimin, por nuk ndikon në treg

Top Channel - parë: 18 orë

Çfarëdo që të bëjë OPEC, çmimi i naftës nuk do të rritet në mënyrë të qendrueshme mbi kuotën e 50 dollarëve. Takimi i kartelit të fuqishëm në Shën Peterburg pak ndikim ka pasur në tregje.

7 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni-Greqi, çështja e emrit mund të zgjidhet vitin e ardhshëm

Top Channel - parë: 18 orë

2018-a mund të jetë një vit kyç për zgjidhjen e kontestit të gjatë mes Greqisë dhe Maqedonisë, që ka të bëjë me emrin e saj shtetëror. Lajmin e ka bërë të ditur gazeta greke “Kathimerini”, që citon ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Xhepisti gjen vendin e gabuar për tu fshehur

Top Channel - parë: 18 orë

Ka zgjedhur vendin e gabuar për tu fshehur dhe arrestohet pikërisht brenda Pallatit të Drejtësisë. Rreth orës 11.30 xhepisti i ka vjedhur çantën një zonje që sapo kishte dalë nga kisha e San Carlo ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Lojtarja më e keqe ‘hapa-dollapa’

Top Channel - parë: 19 orë

Një gjirafë që fshihet pas shkurreve mund të jetë ndoshta lojtarja më e keqe e lojës “hapa-dollapa’. Fotografia australiane Nataliza Mroz, shkrepi foton gazmore teksa po priste një elefant ti lironte ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Një letër për Chester dhe djajtë e tij

Top Channel - parë: 19 orë

Shokët e grupit Linkin Park kanë postuar fjalë zemre e dhimbje për Chester Bennington, pak ditë pas ndarjes nga jeta të këngëtarit të grupit të famshëm.

Trump zotohet të zhdukë “Obamacare”. McCain kthehet i sëmurë në Senat

Top Channel - parë: 19 orë

Presidenti amerikan Donald Trump u ka shpallur një sfidë senatorëve republikanë për projektligjin për shëndetësinë, në prag të votimit që pritet të mbahet.

18 artikuj të ndërlidhur »

Mike Tyson: Historia që më bëri ky që jam sot

Top Channel - parë: 19 orë

Heroi i boksit Mike Tyson ka folur për ngacmimet e tmerrshme seksuale që ka pësuar kur ishte fëmijë, dhe që e bëri atë “mjaft të ashpër në botën ku jeton”.

18 artikuj të ndërlidhur »

Zjarret, EC: 11 vatra në shkallë vendi

Top Channel - parë: 20 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacionet për shuarjen e flakëve janë angazhuar mbi 156 zjarrfikës me 18 automjete, 10 forca ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Francë, “apokalips” në ishullin e Korsikës

Top Channel - parë: 21 orë

Ishulli i Korsikës, në Francë, është përfshirë nga zjarret masive që kanë marrë përmasa të frikshme. Sipas autoriteteve lokale, të cituara nga mediat franceze, flakët janë përhapur dhe kanë përfshirë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Krujë, burg ish-kreut të Hipotekës dhe ish-zyrtarit vendor

Top Channel - parë: 21 orë

Në bazë të një hetimi të Prokurorisë së Krujës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për ish-drejtuesin e Hipotekës së qytetit, si edhe ish-sekretarin e komunës Thumanë.

14 artikuj të ndërlidhur »