TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Samiti dyditor në Kosovë, Fajon: Mos pengoni vizat për interesa partiake

Top Channel - I sapo botuar

Nën organizimin e Komisionit të Punëve të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, për dy ditë me radhë mbahet në Prishtinë, Samiti i Komisioneve për Punët e Jashtme të parlamenteve të shteteve të Europës.

6 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj në Mynih, shpaloset axhenda europiane e Kosovës

Top Channel - parë: 25 min

Ministri kosovar i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka zhvilluar një sërë takimesh dypalëshe me përfaqësues të shteteve dhe organizatave të ndryshme, në ditën e tretë të qëndrimit në Mynih, në kuadër ...

17 artikuj të ndërlidhur »

“Hapni dosjen e Havziut”

Top Channel - parë: 29 min

20 shkurti shënon 83 vjet nga lindja e Havzi Nelës, poetit të dënuar me vdekje gjatë regjimit komunist. Në këtë përvjetor të lindjes, bashkëshortja e tij, mes vetmisë dhe dhimbjes, kërkon hapjen e ...

Tahiri: Opozita të lërë bojkotin, të vijë në tryezën e reformës zgjedhore

Top Channel - parë: 30 min

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur nga Apollonia në Fier për protestën e Partisë Demokratike, ku thekson se ata që “janë në ccadër, nuk duan reformën në drejtësi”.

2 artikuj të ndërlidhur »

Llalla: Vetting-u të mos keqpërdoret

Top Channel - parë: 35 min

Gjatë analizës së punës së Prokurorisë së Shkodrës, Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla tha se procesi i vetting-ut është shumë i rëndesishëm, por nuk duhet të përdoret nga askush në asnjë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Intervistë për “EFE”, Thaçi: Spanja të njohë Kosovën

Top Channel - parë: 35 min

Në një intervistë për agjencinë spanjolle të lajmeve “EFE”, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar nga Spanja njohjen sa më parë të shtetit të Kosovës, duke mos u kompleksuar nga krahasimi i ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria, hetim KQZ-së. Pritet sekuestrimi i dosjeve të vetëdeklarimit

Top Channel - parë: 50 min

Oficerë të Policisë Gjyqësore janë nisur drejt Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të sekuestruar të gjitha dokumentacionet në lidhje me procedimin penal, të regjistruar 4 ditë më parë.

26 artikuj të ndërlidhur »

Mattis, garanci Irakut: Nuk jemi këtu për naftën

Top Channel - parë: 55 min

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis mbërriti në Bagdad me një premtim që kundërshtonte deklaratat e lëshuara nga Donald Trump muajin që shkoi.

10 artikuj të ndërlidhur »

Qytetet nga lart, siç nuk i keni parë (FOTO)

Top Channel - parë: 55 min

Një këndvështrim i ri që të lë pa fjalë? Janë foto të mrekullueshme të detajuara e me ngjyra nga AirPano. Ky është një projekt jofitimprurës, i iniciuar në Moskë që mbledh të apasionuarit e ...

Basha: Shqiptarët nuk pranojnë më demokraci fasadë

Top Channel - parë: 1 orë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takoi protestuesit e vendosur në çadrën para Kryeministrisë në 26-vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, për të rinovuar, sipas tij, mesazhin e madh ...

40 artikuj të ndërlidhur »

SHBA, kosovari përlot ish-presidentin Clinton

Top Channel - parë: 1 orë

Një kamerier shqiptar në një restorant të Nju Jorkut e ka bërë Bill Clintonin të preket aq shumë, sa të përlotet gjatë darkës me të shoqen, Hillary. 32-vjeçari është ulur në gjunjë përpara ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Tregtia e armëve, si në kohën e Luftës së Ftohtë

Top Channel - parë: 2 orë

Transferimi global i sistemeve kryesore të armëve është rritur përgjatë 5 viteve të kaluara, duke arritur nivelet e fundit të Luftës së Ftohtë, ndërsa Lindja e Mesme thuajse ka dyfishuar importet e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Beteja për Mosulin, rrethohen militantët e ISIS

Top Channel - parë: 2 orë

Forcat qeveritare irakiane kanë rifilluar operacionin e tyre drejt Mosulit perëndimor, i fundit bastion i të ashtuquajturit Shtet Islamik në Irak. Zjarr artilerie mund të dëgjohej në distancë, thonë ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Jong-nam, Malajzia tërheq ambasadorin

Top Channel - parë: 2 orë

Malajzia ka tërhequr të dërguarin e saj në Penian pas një përplasjeje në përshkallëzim e sipër në lidhje me vrasjen e Kim Jong-nam, vëllait nga babai të udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un.

30 artikuj të ndërlidhur »

Jolie flet për herë të parë për divorcin

Top Channel - parë: 2 orë

Angelina Jolie ka folur për herë të parë në publik lidhur me fundin e “vështirë” të martesës së saj me Brad Pitt dhe ndikimin që pati tek gjashtë fëmijët e tyre.

37 artikuj të ndërlidhur »

Komentet për Suedinë, Trump sqaron gafën

Top Channel - parë: 2 orë

Presidenti amerikan Donald Trump ka tentuar të shpjegojë përse ai iu referua një incidenti në Suedi, të premten, që në të vërtetë nuk kishte ndodhur. Duke folur në një tubim të shtunën, ai tha ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Jeniffer Lopez di si të bëj një selfie joshëse

Top Channel - parë: 2 orë

Jennifer Lopez di si të bëj një selfie joshëse të saj. Ylli i popit, 47 vjeç, ka postuar një foto të sajën në Instagram, ku shfaqet me një bluzë bust, dhe një varëse të shndritshme argjendi.

Gates: Robotët duhet të taksohen njësoj si njerëzit

Top Channel - parë: 3 orë

Në një intervistë për Quartz, themeluesi i Microsoft, Bill Gates thotë se robotët që do të zëvendësojnë punëtorët njerëz duhet të taksohen njësoj si punëtorët.

Kim Dotcom mund të ekstradohet në SHBA

Top Channel - parë: 3 orë

Një gjykatë në Zelandën e Re vendosi të hënën që sipërmarrësi i internetit Kim Dotcom mund të ekstradohet në SHBA, për tu përballur atje me akuzat lidhur me uebsajtin e tij Megaupload, që u mbyll në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

LG G6 do të ketë kamera me pamje të gjerë

Top Channel - parë: 3 orë

LG G6 do të ketë dy kamera 13 megapiskel në pjesën e tij të pasme, përveç kamerës së përparmje. Ka qënë kompania që ka konfirmuar lajmin në një blog të saj.