TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

BMW dizenjon makinën pa pasqyra

Top Channel - parë: 32 min

Prodhuesit e makinave janë duke synuar që të zëvendësojnë pasqyrat e makinave me një sistem monitorimi nëpërmjet kamerave, në vitet e ardhshme. Prodhuesit japonezë të makinave e kanë marrë tashmë ...

Mediat angleze, 4 ekipe në garë për Hysaj

Top Channel - parë: 3 orë

Tabloidë të ndryshëm anglezë, mes të cilëve edhe Daily Star, raportojnë se 4 ekipe europiane janë në garë për të marrë shërbimet e mbrojtësit shqiptar të Napolit, Elseid Hysaj.

12 artikuj të ndërlidhur »

Koreja e Veriut kryen testin raketor të radhës

Top Channel - parë: 4 orë

Koreja e Veriut ka testuar në orët e para të së shtunës (ora lokale koreane), një tjetër raketë balistike. Këtë lajm e ka konfirmuar ushtria koreano-jugore, për agjëncinë e lajmeve Yonhap, ndërkohë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Atalanta e Berishës barazon ndaj Juventus

Top Channel - parë: 5 orë

Edhe pse e kanë parë veten në avantazh në përfundim të pjesës së parë me gol të Andrea Conti, Atalanta nuk ka mundur të ruaj rezultatin duke pësuar dy gola që sjellin edhe humbjen e radhës për ekipin ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Meta “nis” negociatat: Rama më kërkoi të marr detyrën

Top Channel - parë: 5 orë

“Nuk jam i lumtur, por jam shumë i nderuar që jam votuar nga Kuvendi për t’i shërbyer Republikës së Shqipërisë si president”. Arsyeja përse Ilir Meta nuk është i lumtur ditën e zgjedhjes si president ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Ilir Meta, president me 87 vota: Tani, zgjedhje demokratike

Top Channel - parë: 5 orë

Ilir Meta është zgjedhur presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, në raundin e katërt të votimit të mbajtur pasditen e kësaj të premteje në Parlament.

256 artikuj të ndërlidhur »

Pietro Grasso, mesazh urimi Metës

Top Channel - parë: 5 orë

Presidenti i Senatit të Italisë, Pietro Grasso, i ka dërguar një mesazh urimi Ilir Metës pas zgjedhjes së tij President i Republikës së Shqipërisë. Pasi e përgëzon për këtë detyrë të re, Grasso ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Heshtje në çadër. Të rinjtë e LRI-së festojnë zgjedhjen e Metës

Top Channel - parë: 5 orë

Në kohën kur në Kuvend zgjidhej presidenti i ri i vendit, në çadrën e opozitës protestuesit ishin indiferentë. Pjesa më e madhe vijonin bisedat dhe lojërat e zakonshme, siç ndodh sa herë në çadër nuk ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Tillerson: Të gjitha opsionet mbi tryezë, nëse diplomacia me Veriun dështon

Top Channel - parë: 5 orë

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson deklaroi të premten se Shtetet e Bashkuara po i mbajnë “të gjitha opsionet” mbi tryezë, nëse diplomacia dështon të detyrojë Korenë e Veriut të ndalë ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarët probleme me Demokracinë Vendore

Top Channel - parë: 6 orë

Qytetarët shqiptarë kanë probleme me Demokracinë Vendore dhe kërkesën e llogarisë ndaj autoriteteve për vendimet që prekin jetën e tyre. “Lëviz Albania” në projektin e saj 4 vjeçar për nxitjen e ...

Superiorja, përmbysje me aromë titulli. Tirana-Partizani 1-2

Top Channel - parë: 6 orë

Një triumf me aromë titulli mund të konsiderohet ai i “të kuqve” të Partizanit përballë “bardhebluve” të Tiranës, në derbin e kryeqytetit që si rrallë herë, kësaj radhe luhej për objektiva të ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Partizani fiton derbin, vijon garën për titull

Top Channel - parë: 7 orë

Partizani ka dalë triumfues ndaj Tiranës në derbin e kryeqytetit dhe vijon kështu luftën për titull me 3 pikë më tepër se Kukësin, i cili pret nesër në shtëpi Laçin.

40 artikuj të ndërlidhur »

Fiks Fare/Furgonët e palicencuar, “nën hundën” e policisë

Top Channel - parë: 7 orë

Fiks Fare denoncon sesi makina 8+1 dhe 6+1, që nuk janë të licencuar për transport publik, jo vetëm që nuk janë zhdukur nga qarkullimi, por atyre u ruhet radha nga vetë punonjësit e policisë, ...

Sozitë e VIP-ave në botën e filmave rozë

Top Channel - parë: 7 orë

Në botën e filmave rozë ka shumë fytyra të ngjashme me shumë yje të botës së spektaklit. E në fakt disa prej tyre kanë shtuar shumë të ardhurat e tyre vetëm falë ngjashmërisë së tyre me shumë VIP-a.

Viti shkollor 2017-2018, UT: Nuk ndryshojnë tarifat

Top Channel - parë: 7 orë

Bordi i administrimit i Universitetit të Tiranës ka vendosur që tarifat për vitin akademik 2017-2018 të mbeten të pandryshuara. Tarifat janë miratuar në bazë të buxhetit të Universitetit të Tiranës, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Rrugëtimi i Ilir Metës. Ish-studenti i dhjetorit ’90 vjen në krye të shtetit

Top Channel - parë: 7 orë

Ilir Meta nuk është rastësor në politikë. 48-vjeçari, Presidenti më i ri i Shqipërisë, ishte vetëm 21 vjeç në vjeshtën e vitit 1990, kur u bë pjesë e lëvizjes studentore që çoi në ndryshimin e ...

256 artikuj të ndërlidhur »

“Baywatch-ët” e bregdetit shqiptar

Top Channel - parë: 8 orë

Nga “Baywatch”-i i Pamela Andersonit në serialin amerikan, mos u habisni nëse vajza të tilla gjeni edhe në bregdetin shqiptar. Edhe pse përpjekje u bënë dhe vitin e shkuar, mund të themi që siguria e ...

“Pendohet” Trump. Bie dakord me amerikanët: Jo i gatshëm për president

Top Channel - parë: 8 orë

Donald Trump kaloi pjesën më të madhe të vitit 2016 duke këmbëngulur se të qenit president do të ishte diçka e lehtë, të paktën sipas tij. “Huffington Post” hartoi një sërë shembujsh sesi ai kishte ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Një biletë 12 mijë dollarë, por rezultoi një kaos

Top Channel - parë: 8 orë

Një festival i mrekullueshëm muzikor, biletat e të cilit kushtonin 12.000 dollarë, i mbështetur nga Bella Hadid dhe Kendall Jenner është cilësuar si një tmerr i vërtet nga të pranishmit, ku disa ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Meta: Besoj tek eksperienca e Berishës. Shtyrja e afateve thellon krizën

Top Channel - parë: 8 orë

Në vijim të përgjigjes ndaj interesit të mediave pas zgjedhjes në krye të shtetit, Ilir Meta ka shprehur besimin se kriza politike në vend do të zhbllokohet dhe për këtë ai ka besim tek një figurë ...

256 artikuj të ndërlidhur »