TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

French Montana publikon klipin e ri, pjesë e tij edhe Dafina Zeqiri (Video)

Telegrafi - parë: 17 orë

French Montana ka sjell këngën më të re në tregun ndërkombëtar. “Famous”, titullohet kënga më e re e këngëtarit francez, të cilin e ka shoqëruar me videoklip.

8 artikuj të ndërlidhur »

Joao Mario refuzon edhe West Hamin

Telegrafi - parë: 17 orë

Joao Mario gjithnjë e më shumë po i irriton drejtuesit e Interit duke hedhur poshtë huazimin te Watfordi dhe tani te West Ham United. Mesfushori portugez nuk ka arritur të bind as trajnerin Luciano ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Regjistrohen 428 raste të reja të gripit në Maqedoni

Telegrafi - parë: 17 orë

Javën e kaluar, nga 8 deri më 14 janar, në Maqedoni janë regjistruar 428 raste të reja të personave të prekur nga gripi, që nënkupton rritje prej 74 për qind në krahasim me javën paraprake, nga 1 ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Nasim Haradinaj nuk pendohet për fyerjet ndaj Delawie, thotë se ky i fundit po sillet si çoban

Telegrafi - parë: 17 orë

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka thënë se nuk ndjehet se gaboi kur ambasadorin amerikan Greg Delawie e quajti palaço.

43 artikuj të ndërlidhur »

Gjeraj i bashkohet Besës së Pejës

Telegrafi - parë: 17 orë

Mbrojtësi i njohur Robert Gjeraj më në fund është bërë me skuadër të re. Pas problemeve që kishte me trajnerin Blendi Shkëmbi tek Liria, ai u largua nga klubi prizrenas.

3 artikuj të ndërlidhur »

Në Manastir të Maqedonisë kërkohet ‘vdekje për shqiptarët’

Telegrafi - parë: 17 orë

Qyteti i alfabetit shqip, Manastiri, gjatë të enjtes është gjetur me parulla që kërkohet ‘vdekja e shqiptarëve’. Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi, ku shihet se dikush ka shkruar grafite ...

12 artikuj të ndërlidhur »

OKB: Tre vitet e fundit janë më të nxehtit të regjistruar ndonjëherë

Telegrafi - parë: 17 orë

Tre vitet e fundit kanë qenë më të nxehtat të regjistruara ndonjëherë dhe ritmi i ngrohjes planetare i konstatuar gjatë kësaj periudhe është i jashtëzakonshëm, paralajmëroi sot OKB-ja.

4 artikuj të ndërlidhur »

Andi sjell këngën e re (Video)

Telegrafi - parë: 17 orë

Andi Spahija ka publikuar këngën më të re. “1 përshëndetje”, është kënga e radhës e këngëtarit pas suksesit me “Ftoft’, të cilin e ka shoqëruar me videoklip.

2 artikuj të ndërlidhur »

Aubameyang nuk udhëton me Dortmundin në Berlin, afër transferimi te Arsenali?

Telegrafi - parë: 17 orë

Sulmuesi nga Gaboni, Pierre-Emerick Aubameyang nuk është pjesë e skuadrës së Borussia Dortmundit për ndeshjen e radhës në kampionat ndaj Hertha Berlinit.

31 artikuj të ndërlidhur »

Besnik Krasniqi i bashkohet Vëllaznimit

Telegrafi - parë: 17 orë

Njëri nga mbrojtësit e djathtë më të mirë në Kosovë në vitet e fundit, Besnik Krasniqi është bërë me skuadër të re. Skuadra e riorganizuar, Vëllaznimi nga Gjakova ka arritur të sigurojë shërbimet e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Mickoski-Suomalainen: Për të përshpejtuar proceset e integrimeve, nevojitet dialog me Qeverinë

Telegrafi - parë: 18 orë

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot realizoi takim me kryetaren e Misionit të OSBE-së në Maqedoni, Nina Suomalainen. Në këtë takim është biseduar për prioritetet strategjike të shtetit, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli shpreson që më 2020 Kosova të bëhet anëtare e Këshillit të Evropës

Telegrafi - parë: 18 orë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë qëndrimit në Strasburg është pritur në takim nga sekretari i përgjithshëm i Këshillit të Evropës, Thorbjørn Jagland.

17 artikuj të ndërlidhur »

Trump publikon listën e lajmeve të rreme të vitit 2017 (Foto/Video)

Telegrafi - parë: 18 orë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka postuar në Twitter listën e “fituesve”, në kategorinë e lajmeve të rreme për vitin 2017. Trump ka përpiluar një tekst me titullin “Çmimet e shumëpritura për ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Gerard Butler tregon se cila puth më mirë, Aniston apo Jolie

Telegrafi - parë: 18 orë

Gerard Butler ka qenë i dashur i dy aktoreve më të famshmeve të hollivudit. Aktori ishte mysafirë në emisionin “Watch What Happens Live With Andy Cohen”, ku iu përgjigj edhe disa pyetjeve provokative.

6 artikuj të ndërlidhur »

Xhaka flet për largimin e Sanchezit dhe afrimin e Mkhitaryanit në Arsenal

Telegrafi - parë: 18 orë

Alexis Sanchez duket se po kalon çastet e tij të fundit te Arsenali. Por kjo nuk e ka penguar mesfushorin nga Kosova, Granit Xhaka të flas për shokun e tij të ekipit.

49 artikuj të ndërlidhur »

Rita Ora merr një shpërblim në shtetin kinez

Telegrafi - parë: 18 orë

Rita Ora është një ndër këngëtaret më t ë suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja shqiptare kohë më parë ka sjell këngën më të re “For You” në bashkëpunim me Liam Paynen.

30 artikuj të ndërlidhur »

Ish-agjenti: Verratti nuk ekziston më për mua

Telegrafi - parë: 18 orë

Ish-agjenti i Marco Verratti, Donato Di Campli ka thënë se ylli i Paris Saint-Germainit nuk ekziston më për të. Reprezentuesi italian largoi agjentin e tij të gjatë në favor të Mino Raiolas në verën ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Janeva-Stoltenberg: PSP ka një rëndësi të jashtëzakonshme për Maqedoninë

Telegrafi - parë: 18 orë

Kryeprokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva sot realizoi takim me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, në kuadër të vizitës së tij të parë në Maqedoni, përcjell ...

156 artikuj të ndërlidhur »

Lopez: Interin e kam ëndërruar nga fëmijëria

Telegrafi - parë: 18 orë

Mbrojtësi argjentinas, Lisandro Lopez është i kënaqur që ka nënshkruar për Interin, teksa në një intervistë të tij ka thënë se një gjë të tillë e ka ëndërruar si fëmijë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Fansat thonë se mesazhi i fundit i Era Istrefit ishte për ish-të dashurin Faton Shoshin

Telegrafi - parë: 19 orë

Era Istrefi është duke punuar në projekte të reja muzikore. Pos koncerteve dhe këngëve, këngëtarja është mjaft aktive edhe në rrjetet sociale. Në fakt, kohë më parë ish-menaxheri dhe i dashuri i saj, ...