TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Chelsea dhe Arsenal rivalizojnë njëra tjetrën për talentin Richarlison

Telegrafi - parë: 16 orë

Sulmuesi i talentuar brazilian, Richarlison ka shkëlqyer këtë edicion në kampionatin anglez. Anëtari i Watfordit ka arritur të shënoj pesë gola dhe ka asistuar në pesë të tjerë me skuadrën londineze.

3 artikuj të ndërlidhur »

Paul Pogba bëhet me super veturë 283 mijë euroshe (Foto)

Telegrafi - parë: 16 orë

Paul Pogba shumë shpejt pritet të zbret nga froni si futbollisti më i paguar i Manchester Unitedit. Por, kjo nuk e ka ndaluar atë që të shpenzojë 283 mijë euro për veturën e tipit “Rolls Royce ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mosha kur fëmijët fillojnë të mendojnë për seksin – Si do të duhej të reagonin prindërit

Telegrafi - parë: 16 orë

Shumica e prindërve mendojnë që fëmijët po rriten shumë shpejt dhe derisa i vërejnë ata, fëmijët tashmë janë të interesuar për seks. Për shumicën e prindërve është plotësisht e pakuptueshme se si ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Çdo gjë fillon nga koka: nëntë sëmundje të cilat i marrim vetëm për shkak të psikes!

Telegrafi - parë: 16 orë

Dhembja e supeve mund të tregojë që po bartni barrën e rëndë emocionale. Shëndeti ynë fizik është ngushtë i lidhur me shëndetin tonë mendor dhe anasjelltas.

2 artikuj të ndërlidhur »

Neymar nuk ka klauzolë largimi te PSG-ja

Telegrafi - parë: 16 orë

Marcos Motta, një përfaqësues ligjor i yllit të Paris Saint-Germain, Neymar, ka zbuluar se kontrata e lojtarit brazilian me klubin parisien nuk përmban një klauzolë largimi.

34 artikuj të ndërlidhur »

Celina mund të transferohet në Bundesliga tek Werder Bremeni

Telegrafi - parë: 16 orë

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina mund të ndërrojë përsëri skuadër. Aktualisht prizrenasi është i huazuar në Championshipin anglez tek Ipswich Town nga Manchester City.

8 artikuj të ndërlidhur »

Ligji për ATO-n kalon fazën e parë në Kuvendin e Maqedonisë

Telegrafi - parë: 17 orë

Kuvendi miratoi nevojën e ligjit për Agjencinë Teknike Operative. Me 64 vota pro, asnjë kundër dhe në mungesë të opozitës, shumica i dha dritë jeshile ligjit për ATO-n për procedurë të mëtejme.

6 artikuj të ndërlidhur »

Nesër publikohet kontrata për ndërtimin e Termocentralit “Kosova e Re”

Telegrafi - parë: 17 orë

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, nesër do të mbajë konferencë për media ku do të bëjë publike kontratën për Projektin e Termocentralit Kosovën e Re! “Të nderuar, qytetarë, media, ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Fyerja ndaj ambasadorit amerikan, nuk do të duhej të ndodhte asnjëherë në Kosovë

Telegrafi - parë: 17 orë

Kryetari i Kuvedit të Kosovës, Kadri Veseli ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), janë më shumë se vetëm partner ndërkombëtar i vendit tonë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Dinastia shqiptare e patriotëve, ushtarakëve dhe intelektualëve: Karikaturisti i madh “grek” dhe piktori i madh “turk”! ...

Telegrafi - parë: 17 orë

Ahmet Dino (1785-1849) ishte pinjoll i familjes së njohur çame, Dinollarëve nga Preveza. Ishte shok i Ali Pashë Tepelenës dhe një nga gjeneralët kryesor të shqiptarit Mehmet Ali Pashës.

Kalërimi nëpër flakë të mëdha, gjatë festivalit kontrovers që zhvillohet për çdo vit (Foto)

Telegrafi - parë: 17 orë

Pjesëmarrësit kanë kalëruar edhe këtë vit nëpër flakët e mëdha, që duken si skena apokaliptike, në kuadër të festivalit kontrovers që zhvillohet në Spanjë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shpëtimtarët e bregdetit shfrytëzuan dronin për t’i shpëtuar të rinjtë në det (Video)

Telegrafi - parë: 17 orë

Monty Greensdale dhe Gabe Vidler që po mbyteshin në bregdetin e Lennox Head të Australisë, janë shpëtuar nga droni që ua lëshoi një gomë të fryrë. Për herë të parë deri më tani, shpëtimtarët nuk ...

Çiklisti këmbëngulës lëvizi në drejtimin e kundërt të erës së fuqishme (Video)

Telegrafi - parë: 17 orë

Erërat e fuqishme që kanë përfshirë Norvegjinë, i kanë nxjerrë shumë vështirësi një çiklisti të paemëruar që po ngiste gjatë orëve të mëngjesin në Rosmalin.

2 artikuj të ndërlidhur »

Agjenti i Palmierit i hap derën Chelseat: Do të ishte ëndërr të punonte me Conten

Telegrafi - parë: 17 orë

Agjenti i anësorit të majtë, Emerson Palmieri, ka konfirmuar se Roma dhe Chelsea janë në negociata për klientin e tij, teksa ka thënë se do të ishte një ëndërr për të punuar me Antonio Conten.

20 artikuj të ndërlidhur »

Policia siguron informacione të reja rreth veturës që u përdor në vrasjen e Ivanoviqit

Telegrafi - parë: 17 orë

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), ka njoftuar se Policia e Kosovës ka ka identifikuar një numër të shasisë së veturës së djegur, e cila është gjetur në Veri të Mitrovicës, dhe e cila besohet se ...

358 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi i Maqedonisë do të ketë pesë nënkryetarë

Telegrafi - parë: 17 orë

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme e miratoi Propozim-vendimin për verifikimin e numrit të nënkryetarëve të Kuvendit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

5 artikuj të ndërlidhur »

Provon ta përdor njeriun e pafajshëm si mburojë, ai shpëton pa therë në këmbë dhe ky gjen vdekjen nga vrasësit me ...

Telegrafi - parë: 17 orë

Ky është momenti rrëqethës kur një motoçiklist i pafajshëm i cili po paguante benzinën në pompën e derivateve, për pak sa nuk e pëson më jetë kur një burrë e rrëmben për krahu dhe e shfrytëzon si ...

Bebe Rexha zbulon një nga pamjet e saja më të preferuara (Foto)

Telegrafi - parë: 17 orë

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja shqiptare ka sjell disa këngë gjatë vitit të kaluar, të cilat kanë pasur suksese të mëdha.

8 artikuj të ndërlidhur »

Beqiri: Fyerja ndaj ambasadorit amerikan, kulmi i turpit

Telegrafi - parë: 17 orë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ismet Beqiri ka theksuar se se kulmi i turpit është fyerja që po i bëhet ambasadorit amerikan, Greg Delawie.

43 artikuj të ndërlidhur »

French Montana publikon klipin e ri, pjesë e tij edhe Dafina Zeqiri (Video)

Telegrafi - parë: 17 orë

French Montana ka sjell këngën më të re në tregun ndërkombëtar. “Famous”, titullohet kënga më e re e këngëtarit francez, të cilin e ka shoqëruar me videoklip.

8 artikuj të ndërlidhur »