TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Timberlake sjell klipin me gjërat që nuk shkojnë në këtë botë (Video)

Telegrafi - parë: 15 orë

Ka me qindra gjëra që nuk janë siç duket në botë, për të cilat nuk mundemi me reaguar për t’i ndryshuar. Por, një përpjekje sado e vogël mund të sjell ndryshime të mëdha në jetën e gjithë secilit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Beqiri: Kulmi i turpit, fyerja ndaj ambasadorit amerikan

Telegrafi - parë: 15 orë

Deputeti i LDK-së, Ismet Beqiri ka vlerësuar se deklarata e Nasim Haradinajt është fyerje ndaj shtetit dhe qytetarëve amerikan. Berqiri, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Foto sa njëmijë fjalë: Në tramvaj, mbreti “me katër milionë truproje”

Telegrafi - parë: 15 orë

Publicisti Bajram Mjeku, në profilin e tij në Facebook ka postuar një foto të vitit 1973. Në foto shihet mbreti norvegjez, Olavi i V-të (1903-1991). Ai shihet në një tramvaj të Oslos, duke prerë ...

Ozil dhe Wilshere afër vazhdimit të kontratave me Arsenalin

Telegrafi - parë: 15 orë

Mesut Ozil dhe Jack Wilshere janë afër të nënshkruajnë marrëveshje të reja për vazhdimin e kontratës me Arsenalin, raportojnë mediat angleze. Dyshja e mesfushorëve janë jashtë kontratës verën e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Krasniqi: Nuk është koha për kundërshtime ndaj Speciales por t’i pritni rrufetë e Zeusit

Telegrafi - parë: 16 orë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka kritikuar ata të cilët vetë e nisën formimin e Gjykatës Speciale, e që tash po duan ta zhbëjnë atë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Zaev realizon takim me përfaqësues të Odës ekonomike amerikane në Shqipëri

Telegrafi - parë: 16 orë

Kryeministri Zoran Zaev së bashku me zëvendëskryeministrin e angazhuar përçështje Ekonomike, Koço Angjushev dhe ministren pa resor, e angazhuar për Investime të Huaja, Zorica Apostollovska, sot ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shtatë të vdekur nga stuhia në Evropë

Telegrafi - parë: 16 orë

Së paku shtatë persona kanë humbur jetën nga stuhia e sotme që goditi Holandën, Belgjikën, Gjermaninë dhe shtetet e tjera evropiane. Dëmet më të mëdha janë shkaktuar në Gjermani, ku së paku tre ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Picat e bëra gati për t’i dërguar te klienti, u vodhën nga dy të dehura (Video)

Telegrafi - parë: 16 orë

Motoçiklisti që kryen dërgesat nga një piceri në Londër, i është vënë pas dy të dehurave, që ia vodhën picat. Duket se ato ishin të uritura dhe vendosën të marrin nga një copëz, por më pas ikën me ...

Stratos Koukoulekidis i Bashkimit: Luajtëm mirë ndaj ekipit më të mirë në Ligën Ballkanike

Telegrafi - parë: 16 orë

Trajneri i prizrenasve, Stratos Koukoulekidis, në debutimin e vështirë në kuadër të Ligës Ballkanike ka pësuar humbje. Në duelin e zhvilluar në “Sezai Surroi”, ekipi prizrenas pësoi me rezultat 75-91 ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Papa Françesku marton çiftin në aeroplan (Foto/Video)

Telegrafi - parë: 16 orë

Papa Françesku ka martuar dy pjesëtarë të ekuipazhit të aviokompanisë kiliane “Latam” në aeroplanin e Papës, gjatë udhëtimit nga qyteti Santiago në Ikik në pjesën veriore të Kilit.

20 artikuj të ndërlidhur »

Policia ngrit kallëzim penal ndaj kryetarit të Malishevës, Ragip Begaj dhe dy të tjerëve

Telegrafi - parë: 16 orë

Njësia e Hetimeve të Krimeve Ekonomike në Gjakovë në kuadër të Policisë së Kosovës, më 12 janar të këtij viti, ka ngritur kallëzim penal ndaj kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, nën ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Audio-incizimet e fshehta të gjyqtarit Hasani që dëshmojnë se si u dënuan vëllezërit Kiqina e Ramadani

Telegrafi - parë: 16 orë

Ishte pjesë e trupit gjykues që në Supreme vërtetoi fajësinë e vëllezërve Ramadani e Kiqina për vrasjen e familjes Hajra, në verën e vitit 2001, por as vetë gjyqtari Fejzullah Hasani nuk beson se të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Milo: Pse Rilindja përdori Skënderbeun dhe jo fenë për rizgjimin kombëtar

Telegrafi - parë: 16 orë

Paskal Milo Përkatësia dhe fryma europiane e politikës së Skënderbeut e të Arbërisë në shekullin e XV është e dëshmuar në analet historike të kancelarive europiane të kohës, por edhe në shumicën e ...

Fillon të qajë sapo ia largojnë picën, ndalon sapo ia kthejnë (Video)

Telegrafi - parë: 16 orë

Lacey Jones nga Kent i Angli, ka treguar dëshirën e madhe për të ngrënë, që e ka bija saj Evie Bunting. Në momentin që njëvjeçares i largohet pica, ajo qan me zë, ndërsa ndalon menjëherë sapo t’ia ...

Leganes – Real Madrid, formacionet zyrtare të ndeshjes së parë çerekfinale të Copa del Rey

Telegrafi - parë: 16 orë

Leganes dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Kupën e Mbretit e njohur si Copa del Rey. Mbretërit janë mysafirë të Leganes në takimin e parë të ...

32 artikuj të ndërlidhur »

The Guardian shkruan për historitë e vajzave shqiptare që prostituojnë në Perëndim

Telegrafi - parë: 16 orë

Në një ditë plot diell të shtatorit të vitit 2014, trupi i një gruaje u gjet në kanalin Lunel, një rrjedhë uji që kalon mes pallateve në Montpelje. Policia franceze në fillim pati dyshime se ajo ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Hetim kundër Samsung dhe Apple për vjetërsim të programeve

Telegrafi - parë: 16 orë

Autoriteti i Mbrojtjes së Konsumatorit në Itali, njoftoi sot fillimin e një hetimi kundër gjigantëve Samsung dhe Apple për vjetërsim të programuar. “Dy kompanitë dyshohet se kanë aplikuar një ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“Ozani” i serialit “Fate të Kryqëzuara” vizitoi Kosovën (Foto)

Telegrafi - parë: 16 orë

Burak Tozkoparan është një ndër aktoret më me perspektivë të shtetit turk. Ai u bë shumë i njohur në trojet shqiptare me shumë role filmike, mbi të gjitha me rolin në serialin “Paramparça (Fate të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Juventusi interesohet për Eriksenin, Tottenhami dëshiron ta blindojë

Telegrafi - parë: 16 orë

Skuadra e madhe italiane, Juventusi është rreshtuar pas yllit të Tottenham Hotspurit, danezit Christian Eriksen. Skuadra angleze, Tottenhami është nervoze me interesimin e fundit të Juventusit për ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Digjet një veturë në Shkup

Telegrafi - parë: 16 orë

Në Shkup është denoncuar edhe një rast i djegies së veturës. Mbrëmë në ora 4 e 20 minuta në Njësinë për informacion dhe komandë Shkup, A.N. ka denoncuar se në rrugën “Gjorgji Kapçev” në Shkup ka qenë ...