TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Kush është Milan Radojiçiq, personi që dyshohet se e kontrollon Veriun?

Telegrafi - parë: 14 orë

Një emër jo shumë i njohur për publikun por i njohur për institucionet, i quajtur Milan Radojiçiq, është një lider i padukshëm i serbëve të Kosovës, thonë zyrtarë serbë e shqiptarë.

356 artikuj të ndërlidhur »

Victoria Beckham me poza sensuale për “Vogue” (Foto)

Telegrafi - parë: 14 orë

Victoria Beckhamin ka kohë që nuk e kemi parë në rolin e modeles. Bashkëshortja e ish-futbollistit, David Beckham, ka pozaur për edicionin spanjoll të revistës së mirënjohur “Vogue”.

9 artikuj të ndërlidhur »

Për 20 vite kishte mbajtur frizurën e njëjtë, një ditë vendosi ta rruaj kokën – kur e pa burri mbeti i habitur (Video)

Telegrafi - parë: 14 orë

Një grua për plot 20 vite kishte mbajtur të njëjtën frizurë, dhe me dashuri të madhe ishte kujdesur për “dredsat” e saj. Por, një ditë vendosi ta rruaj kokën, kurse reagimi i burrit të saj kur e pa ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Në Holandë dhe Finlandë promovohet turizmi i Maqedonisë

Telegrafi - parë: 14 orë

Maqedonia me ofertë konkrete prezantohet në panairin ndërkombëtar për turizëm që sot filloi në Helsinki, Finlandë. Siç njoftoi Agjencia për promovim dhe mbështetje të turizmit (APMT), në panairin e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi dënon gjuhën e përdorur ndaj Delawie

Telegrafi - parë: 14 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar se Kosova është shtet demokratik, ku liria e shprehjes sipas tij, nuk duhet të degradojë në fyerje, veçanërisht ndaj ambasadorit të SHBA-së.

3 artikuj të ndërlidhur »

Për dallim nga Lamborghini dhe Ferrari, McLaren nuk do të ndërtojë makina SUV (Foto)

Telegrafi - parë: 14 orë

Prodhuesi britanik McLaren, po refuzon të hyjë në mesin e prodhuesve të njohur, që kanë krijuar vetura në stilin SUV. Lamborghini Urus është për momentin makina më e mirë e këtij lloji, por nuk do të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Abdixhiku: Prishja me Amerikën, qëllim i treshes Thaçi-Veseli-Haradinaj (Video)

Telegrafi - parë: 14 orë

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, në emisionin IndoBox të RTV Dukagjinit, ka thënë se treshja, Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, kanë qëllim prishjen e raporteve me ndërkombëtarët, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Bie dritarja e apartamentit nga kati i katërt, dhe e godet në kokë kalimtaren e rastit (Video, +18)

Telegrafi - parë: 14 orë

Një grua është përplasur për tokë dhe kishte nevojë për disa qepje në trup, kur një dritare gjigante ra nga kati i katërt i një ndërtese dhe e goditi në kokë derisa ajo po kalonte në trotuar.

Interi, skuadra e vetme italiane në ‘top 20’ për shikueshmëri në sezonin 2016/17

Telegrafi - parë: 14 orë

Interi është skuadra e vetme italiane që gjendet në mesin e 20-të skuadrave evropiane që kishin më shumë shikues në ndeshjet e luajtura në shtëpi gjatë sezonit 2016/17.

4 artikuj të ndërlidhur »

Mata largohet nga Unitedi në fund të stinorit

Telegrafi - parë: 14 orë

Juan Manuel Mata dhe Manchester United do t’i ndajnë rrugët në fund të këtij edicioni. Mesfushori spanjoll është duke luajtur stinorin e katërt me fanellën e ‘Djajve të Kuq’.

2 artikuj të ndërlidhur »

Nënshkrimet e 43 deputetëve për të zhbërë Specialen nuk janë më të vlefshme

Telegrafi - parë: 14 orë

Mesazhet e ashpra të përfaqësuesve ndërkombëtarë rreth nismës së një grupi të deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale, deri më tash nuk kanë ndikuar në zmbrapsjen e tyre, thonë ...

77 artikuj të ndërlidhur »

​BMW këtë vit prezanton modelin e ri X4 (Foto)

Telegrafi - parë: 14 orë

Edhe pse gjenerata e parë e BMW coupe crossover në treg është vetëm që katër vjet, prodhuesi gjerman tashmë ka përgatitur pasuesin. Bernhard Kuhnt, njeriu i parë i BMW-së për Amerikën Veriore, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gjiko për herë të parë bën pedikyr

Telegrafi - parë: 14 orë

Ditët në Maldive kanë qenë eksperiëncë e ‘çmendur’ për Gjikon. E pamë të ‘përvëluar’ nga dielli, e nën shoqërinë e peshkaqenëve të vogël por duket se befasitë nga reperi nuk kanë të ndalur.

11 artikuj të ndërlidhur »

Rexhepi: Grupi parlamentar i Lëvizjes Besa vazhdon të jetë unik

Telegrafi - parë: 15 orë

Një nga përfaqësuesit e Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi i cili është përkrahës i kryetarit aktual të këtij subjekti, Bilall Kasami në emsionin “Rruga drejt…” ka thënë se shpreson që kjo katrahurë të ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Haziri: Tentimi për zhbërjen e Speciales, i ka tensionuar raportet më ndërkombëtarët (Video)

Telegrafi - parë: 15 orë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka theksuar se iniciativa e fundit për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, i ka tensionuar raportet me partnerët ndërkombëtar.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ish-trajneri i Unitedit: Sanchez është lojtari që tifozët duan ta shohin në Old Trafford

Telegrafi - parë: 15 orë

Ish-trajneri i Manchester Unitedit, Rene Meulensteen beson se ardhja e Alexis Sanchez do të jetë një lëvizje e madhe për klubin anglez dhe lojtarin. Alexis Sanchez pritet të përfundojë kalimin nga ...

49 artikuj të ndërlidhur »

Sevilla më afër Sturridget sesa Interi

Telegrafi - parë: 15 orë

Sulmuesi anglez i Liverpoolit, Daniel Sturridge ka të ngjarë të përfundoj në La Liga te skuadra e drejtuar nga Vincenzo Montella, Sevilla. Sturridge nuk po gjen hapësira nën drejtimin e Jurgen ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Juventusi i futet garës për brazilianin Wendell

Telegrafi - parë: 15 orë

Kampioni në fuqi i Italisë, Juventus po dëshiron ta përforcojë repartin defensivë. E në listën e ‘Zonjës së Vjetër’ është edhe mbrojtësi i majtë brazilian, Wendell që aktivizohet në Bundesliga me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Mancini: Dua të jem trajner i PSG-së, ka skuadrën dhe lojtarët ndër më të mirët në botë

Telegrafi - parë: 15 orë

Trajneri i Zenit St Petersburg, Roberto Mancini, ka pranuar se do të donte drejtimin e Paris Saint-Germain, por që asnjëherë nuk është kontaktuar nga drejtuesit e klubit francez.

8 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet shpella më e madhe nënujore në botë, publikohen pamjet interesante (Foto/Video)

Telegrafi - parë: 15 orë

Një grup zhytësish kanë zbuluar dy shpella të lidhura nënujore në Meksikë, e cila besohet se është më e madhja në botë. Ky zbulim mund të jep informacione të reja rreth civilizimit gjatë Epokës së ...

11 artikuj të ndërlidhur »