TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Mourinho miraton rikthimin e CR7 në Old Trafford, Unitedi gati t’i paguajë 400 milionë euro

Telegrafi - parë: 4 orë

Mediat spanjolle raportojnë se trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka aprovuar transferimin e yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo në Old Trafford.

11 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonisë i duhet një emër për integrimet euro-atlantike

Telegrafi - parë: 4 orë

Kjo javë përmbylli takimin e dytë ndërmjet ekipeve negociuese të Maqedonisë dhe Greqisë në New York për çështjen e emrit. Megjithëse u prit shumçka, një gjë vazhdon të mbetet e pazbuluar, propozimi ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Alternativa Socialdemokrate e Visar Ymerit?

Telegrafi - parë: 4 orë

Pas përplasjeve të fundit brenda lëvizjes “Vetëvendosje”, me kalimin e kohës vetëm se po thellohet “hendeku” mes dy taborëve të kësaj partie: ai i rreshtuar krah ish-liderit Albin Kurti dhe tjetri ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Britanikët përjashtohen nga Trepça

Telegrafi - parë: 4 orë

Më 10 tetor të vitit të kaluar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ambasadori Britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, i kishin vënë firmat e tyre në një memorandum mirëkuptimi.

4 artikuj të ndërlidhur »

Wenger: Humbja e Van Persiet ishte më e dhimbshme sesa e Sanchezit

Telegrafi - parë: 4 orë

Arsene Wenger u dorëzuar në humbjen e Alexis Sanchezit dhe beson se tifozët e Arsenalit kanë bërë paqen e tyre me largimin e tij, duke pretenduar se humbja e Robin van Persie në të njëjtën mënyrë te ...

49 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, rritet qarkullimi në industri

Telegrafi - parë: 4 orë

Qarkullimi në industri në periudhën janar – nëntor të vitit 2017 në krahasim me periudhën janar – nëntor të vitit 2016 është rritur për 6,3 për qind, derisa në nëntor të vitit 2017 në krahasim me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Interi ngrit ofertën për Rafinhan, marrëveshja afër

Telegrafi - parë: 4 orë

Interi ende është duke pritur për një përgjigje nga Barcelona, por pritet të finalizojë marrëveshjen e Rafinhas në huazim me të drejtë blerje për 38 milionë euro në fund të sezonit.

18 artikuj të ndërlidhur »

Kosovës i duhet strategji konkrete për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Telegrafi - parë: 4 orë

Njohësi i integrimeve evropiane, Avni Mazrreku ka bërë me dije se Kosovës i duhet në strategji konkrete për anëtarësimin në Këshillin e Evropës. Mazrreku në një intervistë për “Epokën e re” ka thënë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Djali i kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dakos është vetëm 23 vjet po ka në pronësi dy biznese dhe veturë 200 mijë ...

Telegrafi - parë: 4 orë

Është vetëm 23 vjeҫ, por djali i kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, Xhulio Dako është nga ata të rinj të cilët bëjnë jetë luksoze, dhe fati i ka “buzëqeshur” edhe në biznes.

4 artikuj të ndërlidhur »

Pakistan: Janë vrarë nënë e bijë, punëtore të vaksinimit

Telegrafi - parë: 5 orë

Autoritetet e Pakistanit thonë se persona të armatosur i kanë vrarë dje një nënë dhe vajzën e saj, të cilat merrnin pjesë në vaksinimin kundër poliomielitit në qytetin jugperëndimor Kueta.

6 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri viziton burgun e Smrekonicës

Telegrafi - parë: 5 orë

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri do të vizitojë burgun e hapur në Smrekonicë. Vizita e Tahirit në burgun e Smrekonicës do të bëhet sot në ora 11:00.

3 artikuj të ndërlidhur »

Publikohen kontratat për projektin e TC “Kosova e Re”

Telegrafi - parë: 5 orë

Sot ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka do të mbajë konferencë, me ç’rast do të publikohen kontratat komerciale për projektin e TC “Kosova e Re”.

13 artikuj të ndërlidhur »

Dy ushtrime me ndihmën e të cilave këmbët tuaja do të bëhen më të holla dhe më të gjata (Video)

Telegrafi - parë: 5 orë

Këto ushtrime aktivizojnë muskujt e brezit të poshtëm dhe të kërdhokullave dhe me ushtrime të rregullta për vetëm një javë mund të zvogëloni vëllimin e këmbëve tuaja.

2 artikuj të ndërlidhur »

Promovohet libri “Trajtimi intensiv në Pediatri” nga doktor Ramush Bejiqi

Telegrafi - parë: 5 orë

Të enjten në Prishtinë u bë promovimi i librit “Trajtimi intensiv në Pediatri” i autorit Ramush Bejiqi. Bejiqi është profesor i asocuar në fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës.

2 artikuj të ndërlidhur »

Mish i shijshëm pule në salcë vere të bardhë!

Telegrafi - parë: 5 orë

Është një ndër ushqimet më të vjetra të cilat janë gatuar. Përbërësit: ▪ mish pule, ▪ mjaltë, ▪ miell gruri, ▪ yndyrë, ▪ verë e bardhë, ▪ hudhër, ▪ zhumbricë.

Mango për pranverën 2018: Shtatë pjesë rrobash të mira nga xhinset (Foto)

Telegrafi - parë: 5 orë

Xhinset janë një ndër materialet, popullariteti i të cilave sërish ngrihet lart, i bartin gjithkah dhe në të gjitha mënyrat e mundshme, prandaj inspirimi i mirë arrin nga Mango! Xhinset janë thjesht ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Bob Dole, hero për shqiptarët e burrë shteti i respektuar nga të dyja palët e politikës

Telegrafi - parë: 12 orë

Një prej drejtuesve më të njohur të Kongresit amerikan, ish Senatori Bob Dole, u nderua dje me Medaljen e Artë të Kongresit “për shërbimin ndaj vendit”, në një ceremoni ku republikanët dhe ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Meta: Kosova ta ratifikojë demarkacionin e Specialja të mos pengohet

Telegrafi - parë: 12 orë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur sot për çështjen e demarkacionit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, dhe për atë të Gjykatës Speciale.

19 artikuj të ndërlidhur »

​Ankaraja e zgjatë gjendjen e jashtëzakonshme

Telegrafi - parë: 12 orë

Parlamenti turk votoi sot në favor të zgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme në vend, që u vendos pas tentativës për grusht shtet më 15 korrik 2016. Kjo masë do të mundësojë që gjendja e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Erërat e forta shkulin me rrënjë pemën gjigante, që për pak sa nuk përfundon mbi nënën dhe foshnjën e saj (Video)

Telegrafi - parë: 12 orë

Nga stuhia e fortë që ka goditur shumicën e vendet të Evropës, të paktën 7 persona kanë humbur jetën. Në videon e filmuar nga kamerat e sigurisë në Horst të Holandës, shihet se si një grua derisa po ...

2 artikuj të ndërlidhur »