TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

DAP kërkon që personat fizik me të ardhura mbi një milionë denarë të regjistrohen si taksapagues

Telegrafi - parë: 2 orë

Drejtoria e të Ardhurave Publike, njëjtë si vitin e kaluar do të detyrojë personat fizik, të cilët kanë fitim mbi një milionë denarë të regjistrohen si pagues të TVSH-së.

8 artikuj të ndërlidhur »

Xhesika Berberi vazhdon të shfaqet mahnitëse në imazhet e reja në lokacione të ndryshme (Foto)

Telegrafi - parë: 2 orë

Ajo konsiderohet me të drejtë një nga femrat më atraktive shqiptare. Bukuroshja Xhesika Berberi pa dyshim se është një nga femrat më joshëse dhe atraktive që gjithnjë sjellë imazhe të reja.

4 artikuj të ndërlidhur »

DBM: Nimetz të dorëhiqet, sekretaresha e tij është greke

Telegrafi - parë: 3 orë

Diaspora e Bashkuar Maqedonase (DBM) kërkon dorëheqjen e ndërmjetësuesit të OKB-së për çështjen e emrit, Matthew Nimetz, përcjell Telegrafi Maqedoni. Shkak për këtë kërkesë është sekretaresha e tij, ...

38 artikuj të ndërlidhur »

U gjetën 13 fëmijë të prangosur, prindërit shpallin pafajësinë në gjyq

Telegrafi - parë: 3 orë

Prindërit e akuzuar se mbanin lidhur me zinxhirë 13 fëmijët e tyre në shtëpinë e familjes në Kaliforni, u vetëdeklaruan të pafajshëm para gjykatës. David Turpin (56 vjeç) dhe Louise Turpin (49 vjeç) ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Arrin në nëntë numri i të vdekurve nga stuhia në pjesën veriore të Evropës (Video)

Telegrafi - parë: 3 orë

Nëntë vetë, përfshirë dy zjarrfikës, janë vrarë nga stuhia e djeshme në pjesën veriore të Evropës, e cila e ka bllokuar edhe trafikun ajror dhe hekurudhor.

25 artikuj të ndërlidhur »

Dua Lipa shkëlqen në fustanin në vlerë mbi dy mijë euro (Foto)

Telegrafi - parë: 3 orë

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, vazhdon të shafqet plot stili dhe bukur. Ajo gjithnjë tenton të jetë në hap me kohën jo vetëm me këngët që i publikon, por edhe në hap me modën.

23 artikuj të ndërlidhur »

Varane: Reali preferon fitoren para lojës së bukur

Telegrafi - parë: 3 orë

Mbrojtësi francez, Raphael Varane ka deklaruar se Real Madridi më shumë preferon fitoren sesa lojën e bukur. Fitorja 1-0 në udhëtim kundër Leganes të enjten mbrëma ishte e mjaftueshme për të kënaqur ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Galeria mahnitëse, kur New Yorku ishte një fshat! (Foto)

Telegrafi - parë: 3 orë

New Yorku sot është një nga vendet më të zhvilluara, ku ngrihen kulla nga më të lartat në botë. Gjithsesi, shumë pak njerëz e dinë se shumë vite më parë, ky vend ka qenë thjesht tokë bujqësore, ku ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kush janë studentët e huaj që studiojnë në Kosovë?

Telegrafi - parë: 3 orë

Falë bashkëpunimeve të veçanta dhe të suksesshme për shkëmbim të studentëve,me Universitete nëpër Evropë në kuadër të programit Erasmus+, Kolegji Universum , është instutucioni i parë në Kosovë, i ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdon kërkimi i 88 vjeçarit që ra nga ura në Gjakovë

Telegrafi - parë: 3 orë

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim e komunës së Gjakovës ka bërë të ditur se janë duke vazhduar aktivitetet në kërkim të trupit të personit që është hedhur ura mbi lumin “Erenik”.

4 artikuj të ndërlidhur »

Migos bëjnë parashikimet për Grammy, flasin për rivalitetin mes Nicki Minaj dhe Cardi B

Telegrafi - parë: 3 orë

Teksa një nga grupet më atraktive të kohës, Migos, po bëhen gati për lansimin e albumit “Culture II”, duket se grupi është bërë gati për çmimin më të mirë të hip hopit në Grammy për albumin e kaluar ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Cleveland rikthehet te fitorja, shkëlqen Isaiah Thomas (Video)

Telegrafi - parë: 3 orë

Finalistët e vitit të kaluar në NBA, Cleveland Cavaliers nuk ishin duke kaluar nëpër një formë të mirë. Verdh e kuqtë kishin pësuar katër disfata radhazi ndërsa në ndeshjen e pestë u përballen me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Merson: Mkhitaryan do të jetë një sensacion te Arsenali

Telegrafi - parë: 3 orë

Ish-futbollisti dhe trajneri anglez, Paul Merson ka parashikuar se mesfushori armen, Henrikh Mkhitaryan do të jetë një sensacion në Arsenal. Mkhitaryan është afër transferimit në Arsenal, pasi ...

49 artikuj të ndërlidhur »

Tinashe sjellë klipin në bashkëpunim me Offset (Video)

Telegrafi - parë: 3 orë

Tinashe ka bashkëpunuar edhe një herë me reperin Offset duke sjellë një videoklip mjaft misterioz. Me dukje mjaft interesante, bjondja sjellë artin e vallëzimit në një mënyrë unike vizuale.

2 artikuj të ndërlidhur »

Turneu i Bruno Mars “24 Magic World Tour” me përfitime prej 200 milionë dollarësh

Telegrafi - parë: 3 orë

Turneu i fundit botëror i Bruno Mars “24K Magic World Tour” është dëshmuar të jetë mjaft magjik. Turneu masovik global arriti që të tërheqë shumë adhurues dhe të sjellë përfitime prej 200 milionë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Besimtarët ortodoks në Maqedoni festojnë ditën e pagëzimit të Krishtit

Telegrafi - parë: 3 orë

Besimtarët ortodoks në Maqedoni festojnë sot ditën e Pagëzimit, apo siç njihet edhe dita e hedhjes së kryqit në ujë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kjo festë ka të bëjë me pagëzimin e Jezu Krishtit në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

OPEC, do ta rritet prodhimin e naftës

Telegrafi - parë: 3 orë

Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) publikoi një raport ku thuhet se vëllimi i prodhimit të naftës në vendet jo-anëtare parashikohet të ketë një rritje të lartë në vitin 2018.

2 artikuj të ndërlidhur »

Spalletti telefonon Witselin

Telegrafi - parë: 3 orë

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti njoftohet se e ka kontaktuar lojtarin e tij të mëparshëm te Zenit St. Petersbrough, Axel Witsel, aktualisht futbollist i kinezëve të Tianjin Quanjian.

2 artikuj të ndërlidhur »

Milani mendon për mbrojtësin gjerman Tah

Telegrafi - parë: 3 orë

Milani e nisi këtë edicion në Serie A si njëra nga pretendentët për titullin e kampionit. Por me kalimin e javëve ‘Rossonerët’ ngecën dhe janë larg nga pozita e parë por edhe pozita që i dërgon në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Komisioni shqyrton raportin për gjendjen e mjedisit

Telegrafi - parë: 4 orë

Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor, sot mban mbledhjen e radhës, ku do të shqyrtohet raporti për gjendjen e mjedisit.

3 artikuj të ndërlidhur »