TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

PBB duhet të korrektohet, jo të zëvendësohet

Telegrafi - parë: 1 orë

Urs Rohner Ekonomistë të respektuar prej kohësh kanë treguar se prodhimi i brendshëm bruto është një matje e pasaktë e zhvillimit ekonomik dhe mirëqenies shoqërore dhe, për rrjedhojë, nuk duhet të ...

Aplikacioni HiPPiS për fëmijë, i gatshëm për t’a shkarkuar

Telegrafi - parë: 1 orë

Me aplikacionin HiPPiS pa pagesë zhytuni në botën e aventurave dhe lojrave për më të dashurit tanë: fëmijët. Në aplikacionin e ri të HiPPiS tani mund të gjeni 8 lojëra të ndryshme të cilat ndikojnë ...

Baby G shfaqet atraktive në fustan gjysmë transparent (Foto)

Telegrafi - parë: 1 orë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Baby G, gjithnjë shfaqet atraktive. Bukuroshja është shfaqur së fundmi në disa foto në Instagram në formë mjaft të mirë.

Barça i ofron dy opsione Interit për Rafinhan

Telegrafi - parë: 1 orë

Barcelona njoftohet se i ka ofruar Interit dy zgjidhje për Rafinhan, një huazim me opsion blerje ose një huazim me detyrim blerje me çmim më të lirë. Nerazzurët po kërkojnë të nënshkruajnë me ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Skënderbeu u mësoi shqiptarëve çfarë është atdheu

Telegrafi - parë: 2 orë

Spartak Ngjela Më 17 janar, të 550 viteve më parë ka vdekur Heroi ynë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu Gjergj Kastrioti ishte i pari shqiptar që duke sakrifikuar gjithçka të vetën: familjen, ...

84 artikuj të ndërlidhur »

OBRM-PDUKM: Gjyqësia zbaton standarde të dyfishta

Telegrafi - parë: 2 orë

OBRM-PDUKM-ja vazhdon me reagimet ndaj paraburgosjes së deputetëve të saj dhe aktivistëve, të akuzuar për terrorizëm, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tyre, gjyqësia në Maqedoni nuk ka treguar ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Krerët shtetëror në Maqedoni urojnë festën e “Pagëzimit”

Telegrafi - parë: 2 orë

Krerët shtetëror në Maqedoni kanë uruar qytetarët krishterë për festën e hedhjes së kryqit, e cila shënohet sot. Mesazhi kryesor i Gjorge Ivanovit, Zoran Zaevit, Talat Xhaferit dhe të tjerëve është ...

Sami Lushtaku në Gjykatë për arratisjen nga QKUK-ja

Telegrafi - parë: 2 orë

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku sot paraqitet para Gjykatës lidhur me arratisjen nga QKUK-ja në vitin 2014, në kohën sa ishte në paraburgim në rastin “Drenica”.

7 artikuj të ndërlidhur »

Nisin hetimet për menaxhimin e mbeturinave me përbërje azbesti

Telegrafi - parë: 2 orë

Avokati i Popullit, përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka filluar hetimet Ex Officio (sipas detyrës zyrtare), lidhur me ndotjen e mjedisit nga materialet dhe mbeturinat e patrajtuara me ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“Operacioni blindimi” – Barcelona rinovon me Piquen, gati kontratat e reja edhe për tre yje tjerë (Foto)

Telegrafi - parë: 2 orë

Barcelona ka gati operacionin për blindimin e mbrojtjes aktuale duke i lidhur edhe për shumë vite me skuadrën. Gjatë ditës së enjte, skuadra e Barcelonës konfirmoi arritjen e marrëveshjes për ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Bayerni mposhtë rivalët, Goretzka i bashkohet në verë

Telegrafi - parë: 2 orë

Kampioni në fuqi i Gjermanisë, Bayern Munich duket se e ka fituar betejën për Leon Goretzkan. Mesfushori gjerman është bërë ndër më të kërkuarit në Evropë pasi për të kanë shfaqur interesim shumë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Gjysma e lëndëve mbesin të pazgjidhura në Gjykatën Themelore të Prishtinës

Telegrafi - parë: 2 orë

Gjykata Themelore e Prishtinës gjatë vitit 2017 ka pranuar 281 mijë e 90 raste, prej tyre 149 mijë e 529 janë zgjidhur. Këtë e ka bërë të ditur kryetarja e kësaj Gjykate në një konference për media , ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Anijet kineze kapen duke bërë tregti me Korenë e Veriut – kjo do të mund të provokonte edhe konflikt! (Foto)

Telegrafi - parë: 2 orë

Anijet kineze thuhet se janë parë duke bërë shitjen e naftës Koresë së Veriut, pavarësisht sanksioneve të ashpra – një veprim ky që mund të nxiste konflikt.

10 artikuj të ndërlidhur »

“Gjeniu i fundit i madh – Xhojsi i mallkuar”!

Telegrafi - parë: 2 orë

Gjatë gjithë jetës së tij, Xhejms Xhojs (James Joyce) u thirr me shumë emra. Si djalosh i rritur në “Dublinin e dashur e të ndyrë” që u bë i pavdekshëm në romanet e tij, autori i “Dublinasit” dhe ...

Skënderbeu në kartëmonedha (Video)

Telegrafi - parë: 2 orë

Për herë të parë figura e Skënderbeut në kartëmonedhën shqiptare është përdorur në vitin 1921, kur Shqipëria ende nuk e kishte një Bankë Kombëtare. Në ekspozitën e çelur në 550 e vjetorin e vdekjes ...

10 artikuj të ndërlidhur »

A do të formohet partia e re? Flet Shqipe Pantina

Telegrafi - parë: 2 orë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Shqipe Pantina ka komentuar për Telegrafin, zhvillimet e brendshme në këtë parti. Pantina ka thënë se nuk dëshiron shumë të shpalosë detaje pa kaluar procesi i ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Stefanoviq: Prishtina nuk dëshiron të zbulohen motivet e vrasjes së Ivanoviqit

Telegrafi - parë: 2 orë

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka vlerësuar se Prishtina po refuzon bashkëpunimin në hetim me autoritetet serbe në mënyrë që ta vështirësojë dhe të parandalojë zbulimin e ...

358 artikuj të ndërlidhur »

Oficerja rrëzohet nga kali, Papa ndalon veturën për ta ndihmuar atë! (Video)

Telegrafi - parë: 2 orë

Ky është momenti kur Papa Françesku kërkoi që të ndalej makina e tij, për të kontrolluar një police që ishte hedhur nga kali i saj. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Françesku zbriti nga ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Juventusi takohet gjatë ditës me Cagliarin për të biseduar rreth Han Kwang-Song

Telegrafi - parë: 2 orë

Sipas raporteve të mediave italiane, Juventusi do të takohet sot me Cagliarin për të diskutuar sulmin mbi talentin e Koresë së Veriut, Han Kwang-Song.

6 artikuj të ndërlidhur »

DAP kërkon që personat fizik me të ardhura mbi një milionë denarë të regjistrohen si taksapagues

Telegrafi - parë: 2 orë

Drejtoria e të Ardhurave Publike, njëjtë si vitin e kaluar do të detyrojë personat fizik, të cilët kanë fitim mbi një milionë denarë të regjistrohen si pagues të TVSH-së.

8 artikuj të ndërlidhur »