TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Maqedonia dhe Kosova me Komitet të përbashkët për integrimet evropiane

Telegrafi - parë: 19 orë

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë për çështje evropiane, Bujar Osmani sot ishte nikoqir i komitetit të parë të përbashkët pvr integrime evropiane mes Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Nasim Haradinaj e quajti palaço ambasadorin amerikan, reagon kryeministri

Telegrafi - parë: 19 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka theksuar se fyerja e përfaqësuesit të OVL – UÇK-së, Nasim Haradinaj ndaj ambasadorit amerikan në Kosovë, janë në kundërshtim me etikën e diskursit publik ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Lekaj: Borxhi 63 milionësh është pretendim i ‘Bechtel & Enka-s’

Telegrafi - parë: 19 orë

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i cili sot vizitoi punimet në autostradën “Arbën Xhaferi”, ka thënë se se segmenti i kësaj autostrade nga Ferizaj e deri në Doganaj, do të përurohet në qershor ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Tre portierë në listën e Juventusit si zëvendësues të Szczesnyt

Telegrafi - parë: 19 orë

Kampioni në fuqi i Italisë, Juventus është duke bërë gati një goditje për ta blinduar portën e tyre. Legjenda e bardhezinjve, Gianluiggi Buffon është duke zhvilluar stinorin e fundit dhe në qershor ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ibishi: Demarkacioni dhe Gjykata Speciale duhet të tejkalohen me mendje të ftohtë dhe unitet (Video)

Telegrafi - parë: 19 orë

Eksperti i sigurisë dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Nuredin Ibishi në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muahmet Hajrullahu, ka folur edhe për çështjen e Demarkacionit dhe Gjykatës ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Strakosha dhe Kejvina flirtojnë me njëri-tjetrin (Foto)

Telegrafi - parë: 19 orë

Është i talentuar, shtalartë dhe mjaft simpatik. Padyshim një ndër lojtarët me formën më të mirë për momentin në kampionatin italian, dhe sigurisht një femër e bukur do ta plotësonte suksesin e tij ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Real Madridi me shumë mungesa ndaj Leganes në Kupë, Zidane lë në shtëpi edhe BBC-në

Telegrafi - parë: 19 orë

Gareth Bale, Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo do të humbasin të gjithë ndeshjen e parë të çerekfinales së Real Madridit në Kupën e Mbretit ndaj Leganes të enjten (sot) mbrëma, ndërsa do të ...

32 artikuj të ndërlidhur »

OBRM-PDUKM: Nuk ka kushte për kthim në Kuvend

Telegrafi - parë: 19 orë

Deputetët e OBRM-PDUKM-së sot u kthyen në Kuvendin e Maqedonisë për të marë pjesë në fjalimin e sekretarit gjeneral të NATO-s, Jens Stoltenberg, por paralajmëruan se edhe më tej mbeten me qëndrimin ...

156 artikuj të ndërlidhur »

Policia verifikon praninë e një njësie paraushtarake proruse në Bosnjë

Telegrafi - parë: 19 orë

Shërbimet sekrete boshnjake po verifikojnë publikimet në media në lidhje me krijimin e një njësie paraushtarake proruse, me mbështetjen e kreut të entitetit të serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik që e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kylie Minogue flet për herë të parë rreth ndarjes nga i fejuari

Telegrafi - parë: 19 orë

Kylie Minogue ka folur për herë të parë rreth ndarjes nga ish të fejuarit, Joshua Sasse. Këngëtarja australiane në një intervistë për revistën “The Sun” zbuloi se është duke punuar për albumin e ri ...

Bëhet kinse po i fotografon, befason familjarët duke treguar se është shtatzënë (Video)

Telegrafi - parë: 19 orë

Tanya Carlson ka shkuar te familjarët në Arizonë të Shteteve të Bashkuara, për t’i njoftuar se së shpejti do të bëhet me fëmijë. Lajmin saj i ka befasuar të gjithë, e veçanërisht nënën e saj që ...

Stuhia Friederike “bllokon” Evropën, katër persona humbin jetën – biçikletat dhe njerëzit po “fluturojnë” (Foto/Video)

Telegrafi - parë: 19 orë

Të reshurat e rrëmbyeshme dhe erërat e forta kanë lënë pa energji elektrike Greqinë, Britaninë, Gjermaninë, Holandën, Belgjikën dhe e pjesët e tjera të Evropës.

Tottenhami rivalizon Unitedit dhe Napolin për Lucas Mouran

Telegrafi - parë: 19 orë

Skuadra angleze, Tottenham Hotspur ka bërë lëvizjen e tyre për lojtarin në largim e sipër të Paris Saint-Germain, anësorin sulmues Lucas Moura. Anësori sulmues brazilian po vuan për minuta të luajtur ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Këngë

Telegrafi - parë: 19 orë

Poezi nga: Allen Ginsberg Përktheu: Skënder Buçpapaj Pesha e botës është dashuria. Nën barrën e vetmisë, nën barrën e pakënaqësisë pesha, pesha që ne mbartim është dashuri.

Sanxhaku i kërkon BE-së të shqyrtojë Kapitujt 23 e 24 për integrimin e Serbisë

Telegrafi - parë: 19 orë

Partia e Aksionit Demokratik e Sanxhakut, thotë se dëshiron që të informojë opinionin ndërkombëtar se si sot 8 vjet më parë, më 17 janar 2009, një grup i personave të armatosur, pa asnjë lloj ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mentor Haziri për projektin e ri bashkon forcat me Agnesa Vuthajn (Foto)

Telegrafi - parë: 19 orë

Agnesa Vuthaj a po bëhet këngëtare? Shtrohet pyetja pasi që e shohim llogarinë personale të këngëtarit Mentor Hazirit. #tinguj A post shared by MENTOR (@mentorhaziri) on Dec 19, 2017 at 12:51pm PST ...

Qeveria greke dëshiron zgjidhje pa fitues ose humbës për kontestin e emrit

Telegrafi - parë: 19 orë

Qeveria e Greqisë do të bëjë gjithçka për zgjidhjen e kontestit të emrit me IRJM-në pa mos i rrezikuar interesat kombëtare, tha zëdhënësi i Qeverisë greke, Dimitris Tzanakopoulos.

3 artikuj të ndërlidhur »

Serialit “O Sa Mirë” i bashkohet edhe një aktor (Foto/Video)

Telegrafi - parë: 19 orë

Seriali i njohur “O Sa Mirë” po sjell nga java në javë episode të reja komike. Aktorët e këtij seriali kanë fituar tashmë famë, dhe janë të pëlqyer dhe të ndjekur në masë të madhe nga publiku.

“Dybala nuk është Messi, nuk besoj që do të shohim yll tjetër si ai”

Telegrafi - parë: 19 orë

Ish-mesfushori me tipare sulmuese i Juventusit dhe Barcelonës, Michael Laudrup u ka kërkuar njerëzve të ndalojnë krahasimin e Paulo Dybalas me Lionel Messin, pasi ka theksuar se ylli i Juves nuk ...

5 artikuj të ndërlidhur »

SHBA ofron mbështetje për hetimet mbi vrasjen e Ivanoviqit

Telegrafi - parë: 20 orë

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, priti sot në takim të ngarkuarën me punë pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kosovë Colleen Hyland, të cilën e falënderoi për përkrahjen e vazhdueshme të këtij ...

4 artikuj të ndërlidhur »