TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Mickoski: Qeveria na provokon që ta lëshojmë Kuvendin

Telegrafi - I sapo botuar

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, në një intervistë për “Nezavisen” tha se vendimet e grupit të deputetëve të OBRM-PDUKM-së, nëse do të marrin pjesë në Kuvend sillen së bashku.

3 artikuj të ndërlidhur »

OVL e UÇK: Ambasadorët e Quint-it mos të bëjnë presion ndaj deputetëve, të procedohet iniciativa për shfuqizim të ...

Telegrafi - I sapo botuar

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL UÇK), ka bërë të ditur se vazhdon të jetë pro shfuqizimit të Gjykatës Speciale, pasi që sipas tyre kjo gjykatë është e ...

77 artikuj të ndërlidhur »

Vidhen mijëra euro dhe stoli ari në Manastir

Telegrafi - parë: 19 min

Sektori i Punëve të Brendshme në Manastir bën të ditur se qytetari L.J (58) ka raportuar vjedhje të rëndë në shtëpinë e tij, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Prizren, katër të arrestuar për grabitje në tentativë

Telegrafi - parë: 29 min

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar katër të dyshuar për vjedhje në tentativë. Rasti ka ndodhur në rrugën “Hysein Kabashi” në Prizren. Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Prizren, pas një mosmarrëveshje e sulmon me thikë

Telegrafi - parë: 29 min

Një person ka raportuar në Polici se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht me thikë nga një i dyshuar. Rasti ka ndodhur të enjten në rrugën “Jusuf Gërvalla” në Prizren.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ndërprerjet e energjisë alarmojnë bizneset

Telegrafi - parë: 29 min

Prodhuesit në Kosovë thonë të jenë në hall të madh me ndërprerjet e shpeshta të energjisë elektrike. Sipas tyre, këto ndërprerje, po u shkaktojnë jo vetëm telashe në punë dhe prodhim, por edhe humbje ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Feronikeli barazon me Partizanin B

Telegrafi - parë: 29 min

Në një kohë që shumica e skuadrave shqiptare të Superiores kanë shkuar në Turqi për minifazën e janarit, Feronikeli i Kosovës vjen në Shqipëri për përgatitjet dimërore dhe përveç stërvitjes, ka ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, deputetët e opozitës shumë herë më aktiv se ata të pozitës

Telegrafi - parë: 39 min

Instituti për demokraci “Societas Civilis” – Shkup, ka përgatitur raport për cilësinë e punës së Kuvendit të Maqedonisë, në periudhën prej muajit maj deri në gusht të vitit 2017.

2 artikuj të ndërlidhur »

Erërat e fuqishme në Evropë, pamjet e frikshme që tregojnë momentin kur një aeroplan tenton aterrimin në pistë (Video)

Telegrafi - parë: 39 min

Ky është momenti i tmerrshëm kur një aeroplan është ballafaquar me erërat deri në 110 km/h ndërsa aterronte në një aeroport në Amsterdam. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, regjistrimet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Deponon kartëmonedhë të falsifikuar në bankë

Telegrafi - parë: 39 min

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një femër, punëtore në një filial bankar ka raportuar se gjatë deponimit të një shume parash, nga një i dyshuar ka pranuar një kartëmonedhë prej 100€ që dyshohet ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Armëmbajtje pa leje në Livagjë të Graçanicës

Telegrafi - parë: 39 min

Policia e Kosovës bëri të ditur se gjatë kontrollit të një lokali, tek gjashtë të dyshuar meshkuj shqiptarë janë gjetur dhe konfiskuar 2 pistoleta, 12 fishekë, 1 boks metalik, 2 shufra metalike dhe ...

Zyrtare: Sergi Roberto rinovon kontratën, Barcelona i vendos klauzolë marramendëse (Foto)

Telegrafi - parë: 39 min

Sergio Roberto dhe Barcelona kanë zgjatur bashkëpunimin mes tyre edhe për shumë vite tjera. Mbrojtësi dhe mesfushori spanjoll ka ardhur në ekipin e parë të Barcelonës nga akademia e klubit La Masia ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Konfiskohen 217 kg drogë në Itali, arrestohen dy shqiptarë

Telegrafi - parë: 49 min

Konfiskohen 217 kilogramë lëndë narkotike në Itali, duke bërë që të vihen në pranga dy shqiptarë. Një operacion i përbashkët mes Policisë Kufitare dhe forcave Policore Italiane ka sjellë në kapjen ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Sekuestrohen armë në një shtëpi në Prizren

Telegrafi - parë: 49 min

Policia e Prizrenit ka kryer një bastisje në një shtëpi në kërkim të armëve ilegale. Gjatë bastisjes është gjetur dhe sekuestruar një kallashnikov dhe një pushkë gjysmë automatike të kalibrit 7.62mm.

2 artikuj të ndërlidhur »

Man Unitedi iu ofron kontrata të reja De Geas dhe Rojos

Telegrafi - parë: 49 min

Manchester Unitedi është gati të dorëzojë kontratat e reja për portierin spanjoll, David de Gea dhe mbrojtësin argjentinas, Marcos Rojo. Sipas taboliditi anglez Daily Mail, Unitedi është afër ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kim Kardashian ekspozon trupin në të brendshme mbi veturë (Foto)

Telegrafi - parë: 59 min

Kim Kardashian ka treguar linjat e saj atraktive trupore. Bukuroshja edhe një herë është treguar shumë joshëse, kur ka pozuar mbi veturë në të brendshme të bardha.

27 artikuj të ndërlidhur »

Terrorizoi miqtë duke ua vendosur në shtrat një gjarpër, një krokodil, por edhe një luan – shihni reagimet e tyre ...

Telegrafi - parë: 59 min

Një njeri ka krijuar një video të cilën e ka shpërndarë në rrjetet sociale, në të cilën shihet duke u vendosur njerëzve kafshë të rrezikshme, brenda shtretërve të tyre.

Juventusi tenton t’ia rrëmbejë Romës mesfushorin Pellegrini

Telegrafi - parë: 59 min

Kampioni aktual i Italisë, Juventus mund t’ia rrëmbejë një tjetër futbollist të rëndësishëm Romës. Fjala është për mesfushorin italian, Lorenzo Pellegrini i cili ka filluar të luaj me mjaft sukses te ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Dita e parë

Telegrafi - parë: 1 orë

Poezi nga: Jacques Prevert Përktheu: Faslli Haliti Çarçaf i bardhë në dollap Çarçaf i kuq në shtrat Fëmija në një nënë Nëna me dhimbjet Babai para dhomës Dhomë në shtëpi Shtëpia në qytet Qyteti në ...

Ministri Lluka publikon kontratën për “Kosovën e Re”

Telegrafi - parë: 1 orë

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka publikuar të premten kontratën komerciale të nënshkruar nga Qeveria e Kosovës dhe investitori “ContourGlobal” për projektin e ndërtimit të ...

13 artikuj të ndërlidhur »