TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Recetë për çorbën, e cila, thonë, shëron madje edhe kancerin

Telegrafi - parë: 18 min

Kjo çorbë përgatitet lehtë, por thonë që ndihmon në preventivën dhe shërimin e shumë sëmundjeve, madje edhe të disa llojeve të kancerit. Gjithashtu, forcon imunitetin dhe pastron veshkat.

Pragmatistja e ftohtë, me mendje prej shkencëtareje: Durimi është sekreti i suksesit të Merkelit

Telegrafi - parë: 33 min

Unioni kristiandemokrat në Gjermani nxori armët e rënda këtë javë, në prag të zgjedhjeve të së dielës: një fotografi bardhezi e Angela Merkelit kur ishte fëmijë dhe shënimi: “Për një Gjermani ku ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Haxholli: Gara e madhe bëhet në Prishtinë, Prizren, Gjakovë, Mitrovicë, Pejë e Vushtrri (Video)

Telegrafi - parë: 48 min

Në emisionin “Debat D+” në RTV Dukagjini, diskutimi i panelistëve ndërlidhet me temën: Ku do të vendoset fitorja? Analisti Fatmir Haxholli thotë se garë të madhe do të ketë në Prizren, Gjilan, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Dhjetë fanellat më të bukura në histori të futbollit – Italianët mbretër, befasojnë fanellat e Kombëtareve (Foto)

Telegrafi - parë: 48 min

Fourfourtwo.com ka publikuar një shkrim ku ka nxjerrë fanellat më të bukura në histori të futbollit dhe vitet që janë bartur ato. Çfarë e bën një fanellë të futbollit madhështore? Si duket? Kush e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Osman Azemi: “Egjeli” bënë transferin më të shtrenjtë se PSG-ja me Neymarin (Foto)

Telegrafi - parë: 53 min

Egjeli po vazhdon të shfaqet me sukses në ekranet tona televizive. Një ndër serialit më të shikuara shqiptare, suksesit të saj po i shton edhe një aktor.

3 artikuj të ndërlidhur »

Megjithëse morën barazim të papritur, Ancelotti lejon lojtarët të konsumojnë alkool

Telegrafi - parë: 1 orë

Bayern Munich ka barazuar në javën e gjashtë të ligës elitare gjermane. Kampioni aktual barazoi kundër Wolfsburgut me rezultat 2-2, megjithëse kishte epërsi prej dy golave.

24 artikuj të ndërlidhur »

Olluri: Fitorja e Vetëvendosjes në Prishtinë, ka qenë befasi edhe për vet VV-në (Video)

Telegrafi - parë: 1 orë

Në emisionin “Debat D+” në RTV Dukagjini, diskutimi i panelistëve ndërlidhet me temën: Ku do të vendoset fitorja? Gazetari Parim Olloru Ahmeti, thotë se Vetëvendosje dhe Albin Kurti hyn në këto ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ahmeti: AAK do të shkojë në balotazh në Gjakovë, me Alternativën ose VV-në (Video)

Telegrafi - parë: 1 orë

Në emisionin “Debat D+” në RTV Dukagjini, diskutimi i panelistëve ndërlidhet me temën: Ku do të vendoset fitorja? Gazetari Arben Ahmeti, thotë se në balotazh në Gjakovë do të shkojë patjetër Ardian ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Djaloshi i ri brazilian që po lë nën hije Neymarin në Ligue 1(Foto/Video)

Telegrafi - parë: 1 orë

Prej se ka bërë kalimin e tij nga Barcelona te Paris Saint-Germain, Neymar, apo lojtari më i shtrenjtë në botë ka shënuar katër gola dhe ka dhënë po aq asistime.

3 artikuj të ndërlidhur »

Stresi rrëfen historinë e dashurisë trevjeçare dhe fejesën e fshehtë

Telegrafi - parë: 1 orë

Pas ditë pasi postoi një foto me të dashurën e tij në Instagram, të gjithë menduan se Stresi ka ndryshuar, është dashuruar. Por edhe historia e dashurisë paska qenë një film më vete, si ata që ai ...

10 artikuj të ndërlidhur »

“Debat D+”: Ku do të vendoset fitorja? (Video)

Telegrafi - parë: 2 orë

Në RTV Dukagjini po vazhdojnë emisionet debatuese lidhur me zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Sonte në emisionin “Debat D+” me analistë temë diskutimi është fitorja.

8 artikuj të ndërlidhur »

Bayern 2-2 Wolsfburg: Notat e lojtarëve, ngel portieri i Munichut (Foto)

Telegrafi - parë: 2 orë

Bayern Munich nuk ka arritur të triumfojë në xhiron e gjashtë të Bundesligas. Bavarezët para shikuesve të vetë nuk kanë fituar kundër Wolfsburgut duke barazuar 2-2.

24 artikuj të ndërlidhur »

Klinaku: Isufi e Bulliqi dikur ishin komikë, Ramushi i bëri tragjikomikë

Telegrafi - parë: 2 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur për krijimin e një komisioni të ri për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi. Kryesues i Komisionit është ish-deputeti i LDK-së, Shpejtim ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Rita Ora sërish provokuese, zbulon gjoksin (Foto)

Telegrafi - parë: 2 orë

Jo vetëm e talentuar në këndim, por edhe e bekuar me pamje. Këngëtarja e famshme Rita Ora, s’mund të komentohet më vetëm për projektet e reja muzikore. Ajo shpesh përbën lajmin me dukjen e saj.

17 artikuj të ndërlidhur »

Sadikaj: PDK-ja do të vazhdojë të mbetet Forca e Ndryshimit në vend

Telegrafi - parë: 2 orë

Kandidati i PDK-së, për kryetar të Istogut, Beqir Sadikaj ka vlerësuar se PDK-ja do të vazhdojë të mbetet Forca e Ndryshimit në vend, ndryshime që do ta çojnë Kosovën përpara në çdo drejtim, për ta ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Abrashi prezanton programin për Prishtinën me 300 projekte

Telegrafi - parë: 2 orë

Kandidati i LDK-së për Prishtinën, Arban Abrashi ka prezantuar programin e tij për qeverisjen e kryeqytetit. Ai ka thënë se fokusi i tij dhe ekipit të tij nëse merr “timonin” e kryeqytetit do të jetë ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Për ekspertët, ishte i pritshëm anulimi i aplikimit për Interpol (Video)

Telegrafi - parë: 2 orë

Ditë më parë bëri bujë lajmi për tërheqjen e Kosovës nga aplikimi për Organizatën Interpol. Ministria e Punëve të Brendshme bëri publike arsyet e pezullimit të aplikimit, ku ndër to ishte rishikimi i ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Bayern Munich merr vetëm një pikë kundër Wolfsburgut (Video)

Telegrafi - parë: 2 orë

Bayern Munich ka barazuar në xhiron e gjashtë të Bundesligas. Kampioni aktual gjerman nuk ka mundur të triumfojë para shikuesve të vetë kundër Wolfsburgut duke luajtur baras me rezultat 2-2.

24 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare: Rimeç mes David Haye dhe Tony Bellew me 17 dhjetor

Telegrafi - parë: 2 orë

David Haye ka kohë që kërkon revansh ndaj Tony Bellew që e kishte mposhtur para disa muajsh. Tashëm boksierët kanë arritur marrëveshje dhe është zyrtarizuar dueli i ri mes dy boksierëve britanikë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Ulni shpenzimet dhe pengoni prishjen e bojlerit: Mjeshtri ju këshillon se si ta kyçni!

Telegrafi - parë: 2 orë

Njëra ndër misteret, siç duket, e pazgjidhshme është pyetja kur bojleri shpenzon më së paku rrymë – kur është vazhdimisht i kyçur apo kur kyçet sipas nevojës? Dikush do t’ju thotë që është shumë më ...