TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TechSot

Studimi i fundit, Facebook na heq lumturinë, na bën më pak të shëndetshëm

TechSot - parë: 1 orë

Studimi i fundit, Facebook na heq lumturinë, na bën më pak të shëndetshëm Analiza Facebook Shkence 0 Comments Sa më shumë përdoret Facebook, më pak të lumtur jemi dhe më pak të shëndetshëm.

2 artikuj të ndërlidhur »

Apple i futet punës për Inteligjencën Artificiale, lançohen Chipet

TechSot - parë: 19 orë

Apple i futet punës për Inteligjencën Artificiale, lançohen Chipet Startups Tech 0 Comments Apple Apple është një kompani teknologjike Amerikane ndërkombëtare, me seli në Cupertino, Kaliforni.

3 artikuj të ndërlidhur »

Studim / Gati cdo i rritur shikon televizor në mënyrë tradicionale

TechSot - parë: 20 orë

Studim / Gati cdo i rritur shikon televizor në mënyrë tradicionale Entertainment Mobile Tech Web 0 Comments Mesa duket pesa më e madhe e të rriturve akoma shikon televizor në një TV , pavarësisht ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pas padisë , Qualcom detyrohet ti paguajë BlackBerry 940 milionë dollarë

TechSot - parë: 20 orë

Pas padisë , Qualcom detyrohet ti paguajë BlackBerry 940 milionë dollarë Biznes Tech 0 Comments Qualcomm nuk ka qenë shumë i sukseshëm kohët e fundt me praktikën e tij të licënsimit.

2 artikuj të ndërlidhur »

SoftBank dhe Arabia Saudite sapo kanë bërë  investimin më të madh në teknologji

TechSot - parë: 20 orë

SoftBank dhe Arabia Saudite sapo kanë bërë investimin më të madh në teknologji Biznes Tech 0 Comments Pa dhënë asnjë paralajmërim më përpara , pronari i Sprint , SoftBank dhe qeveria e Arabisë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Microsoft po tenton edhe me “videogame”, lançon Mixer

TechSot - 29.05.2017

Microsoft po tenton edhe me “videogame”, lançon Mixer Biznes Entertainment Lojra 0 Comments Microsoft po synon edhe sektorin e videogame. Kompania e Redmond ka lançuar Mixer, që TechSot.al thotë se ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Nga një dezajner i Apple shndërrohet në krijues “ore rëre” me çmim rekord 12000 dollarë

TechSot - 28.05.2017

Nga një dezajner i Apple shndërrohet në krijues “ore rëre” me çmim rekord 12000 dollarë Biznes Entertainment Kuriozitete 0 Comments Dizajneri i Apple Apple është një kompani teknologjike Amerikane ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Trefishohen sulmet “Ransomware”, peng mbetet smartphone

TechSot - 28.05.2017

Trefishohen sulmet “Ransomware”, peng mbetet smartphone Analiza Siguria Startups Web 0 Comments Sulmi botëror me virusin WannaCry sigurisht pati një efekt domino tel përdoruesit e goditur, por ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Studim / Njeriu është racional kur përdor smartfonë dhe më intuitiv në PC

TechSot - 27.05.2017

Studim / Njeriu është racional kur përdor smartfonë dhe më intuitiv në PC Mobile Shkence Tech Web 0 Comments A ka mundësi që pajisja qe po përdorni , qoftë kjo smarfonë apo PC , të ndikojë vendimet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Snap sapo ka blerë një kompani dronësh

TechSot - 27.05.2017

Snap sapo ka blerë një kompani dronësh Biznes Shkence Tech 0 Comments Korporata Snap sapo i ka hyrë një pjesë të re të tregut , dhe pikërisht tregut të dronëve.

2 artikuj të ndërlidhur »

Mercedez-Benz po ndërton makina qe i njohin rrugët më mirë sesa ju

TechSot - 27.05.2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Mercedez-Benz po ndërton makina qe i njohin rrugët më mirë sesa ju Auto Tech 0 Comments E prezantuar në Shangai Auto Shoq në prill , makina e re Mercedez -Benz S-Class i ri ...

2 artikuj të ndërlidhur »