TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SuperSport

Eliminatoret, kalojnë lehtësisht të mëdhatë

SuperSport - parë: 10 orë

Nuk zhgënjejnë të mëdhatë në sfidat eliminatore të së Dielës ku Gjermania dhe Anglia hodhën një hap tjetër drejt Botërorit 2018 duke konsiliduar pozitat në krye të grupeve respektive.

Mediat italiane: FSHF, masa ndaj shkaktarëve të trazirave

SuperSport - parë: 11 orë

Shqipëria nuk është ai grup i vogël tifozësh që tentuan të prishnin imazhin e një vendi në sytë e Italisë dhe botës. Kjo ka qenë kryefjala gjatë ditëve të fundit në mediat e të dyja vendeve.

28 artikuj të ndërlidhur »

MotoGP, Vinales triumfon në Katar

SuperSport - parë: 11 orë

Debutim me fitore në skuadrën Yamaha. Është Maveric Vinales piloti për të cilin do të dëgjoni të flitet shumë gjatë viteve të ardhshme në Moto GP. Piloti spanjoll që këtë sezon bëri lëvizjen e madhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Bosnja stërvitet në “Selman Stermasi” pa Miralem Pjanic

SuperSport - parë: 13 orë

Bosnje Hercegovina kryen seancën e parë stërvitore në tokën shqiptare. Pas mbërritjes në Tiranë, skuadra e drejtuar nga trajneri Mehmed Bazdarevic zbriti në stadiumin “Selman Stermasi” për seancën ...

Kombëtarja, Berisha e Balaj kandidojnë për Bosnjen

SuperSport - parë: 15 orë

Kombëtarja Shqiptare hedh plotësisht pas krahëve humbjen me Italinë dhe fokusohet tërësisht në sfidën miqësore të së Martës ndaj Bosnje Hercegovinës. Në kompleksin stërvitor në Durrës, djemtë e ...

64 artikuj të ndërlidhur »

Lushnja, fitore me vuajtje ndaj Pogradecit

SuperSport - parë: 15 orë

Fitore e vështirë për me shumë vlerë e Lushnjës ndaj Pogradecit në Grupin B të Kategorisë së Parë. 2-1 përfundoi ky takim i luajtur në “Roza Haxhiu”, ku deri 9 minuta para përfundimit të kohës së ...

Xhaka: I zhgënjyer nga De Biasi, nuk më sqaroi

SuperSport - parë: 15 orë

Taulant Xhaka reagon vetëm pak orë pas deklaratës së De Biasit, duke hedhur poshtë versionin e trajnerit, sipas të cilit, mesfushori nuk udhëtoi me skuadrën për për shkak të një problemi.

25 artikuj të ndërlidhur »

Conte kërkon Moratan te Chelsea

SuperSport - parë: 17 orë

34 ndeshje të luajtura dhe 13 gola të realizuar në të gjithë kompeticionet janë këto statistikat e Alvaro Moratës në këtë sezon me Realin e Madridit. Los Blancos vendosën ta rikthenin në skuadër ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Gerrard shkëlqen në sfidën mes legjendave

SuperSport - parë: 18 orë

Spektakël në “Anfield Road” në përballjen e bamirësisë mes legjendave të Liverpoolit dhe Realit të Madridit. Para tifozëve “të kuq”, shkëlqeu një idhull si Stevan Gerrard, që udhëhoqësi skuadrën e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Nuk zbatoi rregullat, Gattuso s’grumbullon Manajn

SuperSport - parë: 18 orë

Ivan Gennaro Gattuso ndëshkon Rey Manajn, edhe pse futbollisti shqiptar ka mundur të shënojë dy gola në dy takimet e fundit të Pisas në Serinë B. Ish-lojtari i Milanit, ka mbetur i zhgënjyer nga ...

7 artikuj të ndërlidhur »

De Biasi, skuadrës: Nuk po luani për flamur!

SuperSport - parë: 19 orë

Një Kombëtare që luan për flamur. Një skuadër ku grupi vjen gjithmonë përpara individit. Ndoshta ky është elementi që Shqipëria ka humbur pas pjesëmarrjes historike në Kampionatin Europian.

64 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Cana? Legjendë. Shpresoj t’i ngjaj

SuperSport - parë: 19 orë

Frederik Veseli ishte një nga risitë më të bukura të Shqipërisë në sfidën e “Renzo Barberas” ndaj Italisë. Mbrojtësi i Empolit u aktivizua për herë të parë si titullar nga trajneri Gianni De Biasi në ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Balaj: Zgjedhjet i bën De Biasi, dua gol me Bosnjen

SuperSport - parë: 19 orë

Ai ishte njeriu që hapi rrugën kualifikimit historik të Shqipërisë në Europianin francez falë atij goli fantastik në Aveiro, por jo vetëm aq sepse Bekim Balaj ishte gjithashtu njeriu që i dha fitoren ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kombëtarja, Lila: Do të ringrihemi

SuperSport - parë: 20 orë

Sokol Cikalleshi dhe Andi Lila komentuan situatën në ambientin kuqezi pas humbjes me Italinë në “Renzo Barbera”, në një lidhje direkte me emisonin që i dedikohet kualifikueseve të Botërorit “Rusi ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Të gjithë të “çmendur” pas Kylian Mbappe

SuperSport - parë: 20 orë

Është padiskutim talenti që ka spikatur më shumë gjatë këtij sezoni, ndërkohë që ndaj Lukesmburgut ai arriti të debutonte me kombëtaren franceze në moshën 18-vjecare.

6 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëri-Bosnje, më shumë se një miqësore

SuperSport - parë: 22 orë

Ndaj Bosnje Hercegovinës për t’u ringritur pas 3 humbjeve radhazi. Edhe pse është vetëm një miqësore, ndeshja e të Martës në “Elbasan Arena” është shumë e rëndësishme për Shqipërinë, me kombëtaren ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Humbet Cavaliers, “ok” San Antonio

SuperSport - parë: 22 orë

Vijojnë ulje-ngritjet për Cleveland Cavaliers. Kampionët në fuqi të Nba pësuan një tjetër disfatë këtë herë nga Washington Wizards brenda në Quicken Loans Arena.

3 artikuj të ndërlidhur »

Festë te Ferrari, Vettel i pari në Melbourne

SuperSport - parë: 23 orë

Botërori i Formula 1 nis në shenjën e Ferrarit. Cmimin e madh të parë të vitit e fitoi Sebastian Vettel, i cili përfitoi nga një ndihme e pavullnetshme e Max Verstappen, që ngadalësoi Lewis Hamilton ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Holanda bën vetëvrasje, fitojnë Franca e Portugalia

SuperSport - 25.03.2017

Fitore të lehta për Francën e Portugalinë, ngec Belgjika ndërsa bën harakiri Holanda. Mbrëmja e të Shtunës e eliminatoreve të Botërorit dhuroi jo pak surpriza edhe pse një pjesë e mirë e skuadrave të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Taku dhe Keidi Bare në kombëtare

SuperSport - 25.03.2017

Jeta është vërtet shumë e cuditshme, futbolli akoma edhe më shumë. Mjafton të shohësh se si ndryshon në harkun e pak ditëve situata e Afrim Takut. Pak a shumë një skenar filmash nga ferri në agim.