TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sportisot

Ylli i Realit ‘i mërzitur’ nga Spanja, kërkon rikthimin në Premier Ligën angleze

Sportisot - parë: 6 orë

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga mbyllja e merkatos së dimrit, në Britani publikohen lajme se një yll i “galaktikëve” dëshiron të largohet nga Madridi për t’u bërë pjesë e djajve të kuq në Angli.

5 artikuj të ndërlidhur »

Fitimet ‘marramendëse’ të agjentëve të futbollit

Sportisot - parë: 7 orë

Agjentët e futbollistëve janë konsideruar shpeshherë nga trajnerët si e keqja më e madhe e sportit më popullor në planet, e madje edhe më keq sesa dopingu.

6 artikuj të ndërlidhur »

Pogba dhe Lukaku zbulojnë “bishat” e tyre…

Sportisot - parë: 8 orë

Është lojtari më i paguar aktualisht të “Djajtë e kuq” të Manchester United, por edhe pse ky “post” mund t’i zihet nga një transferim i mundshëm, Paul Pogba sërish i ka bërë një “dhuratë” 250 mijë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

FOTO: Ylli i United në përqafimin e modeles Ruse!

Sportisot - parë: 8 orë

Futbollisti i Manchester United, Marouane Fellaini ndoshta nuk është në nivelin më të mirë në skuadrën e tij, por dominon jashtët tereneve me të dashurën e tij të re, modelen e Playboy Viktoria Bonya.

FIFA heton Chelsean për shkelje të rregullorës

Sportisot - parë: 9 orë

FIFA ka nisur hetimet rreth mënyrës se si Chelsea ka transferuar një numër të konsiderueshëm të lojtarëve të mitur ndër vite. Skuadra angleze njihet për transakcionet që i ka bërë me lojtarë të rinj ...

Reali më i miri i vitit 2017 sipas IFFHS, Skëndërbeu më lartë se Dortmund apo Lazio

Sportisot - parë: 9 orë

Fitues të shumëfishtë gjatë vitit të kaluar, Reali i Madridit ka treguar edhe njëherë aftësitë për të korur sukses, duke rrëmbyer kështu trofeun e katërt në histori sa i përket klasifikimit të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Mançini ‘flirton’ me PSG- do të më pëlqente të trajnoja lojtarë si Mbappè apo Neymar

Sportisot - parë: 9 orë

Roberto Mancini i shkel syrin drejtuesve të skuadrës franceze të Paris Saint Germain. Trajneri italian ka konfirmuar për gjigantin francez “ L’Equipe ” se nuk është kontaktuar kurrë më parë nga PSG, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Mourinho ‘miraton’ rikthimin e Ronaldos në Old Trafford

Sportisot - parë: 9 orë

José Mourinho jep bekimin e tij. Sipas transmetuesit spanjoll “ La Sexta ”, Special One ka dhënë “Ok” për rikthimin e Cristiano Ronaldo te Manchester United.

3 artikuj të ndërlidhur »

Juventus- ekipi i rradhës që shfaq interesim për Eriksen

Sportisot - parë: 10 orë

Skuadra e madhe italiane, Juventusi është rreshtuar pas yllit të Tottenham Hotspurit, danezit Christian Eriksen. Skuadra angleze, Tottenhami është nervoze me interesimin e fundit të Juventusit për ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Derbi Londinez për talentin brazilian

Sportisot - parë: 10 orë

Sulmuesi i talentuar brazilian, Richarlison ka shkëlqyer këtë edicion në kampionatin anglez. Anëtari i Watfordit ka arritur të shënoj pesë gola dhe ka asistuar në pesë të tjerë me skuadrën londineze.

3 artikuj të ndërlidhur »

Werder Bremen kërkon huazimin e Bersant Celinës nga Man City

Sportisot - parë: 10 orë

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina mund të ndërrojë përsëri skuadër. Aktualisht prizrenasi është i huazuar në Championshipin anglez tek Ipswich Town nga Manchester City.

8 artikuj të ndërlidhur »

Aubameyang i destinuar për në Londër- lihet jashtë skuadre përsëri

Sportisot - parë: 11 orë

Sulmuesi i Borussia Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang nuk është pjesë e ekipit që udhëtoi në Berlin. Kur avioni u nis gjatë pasdites së enjte, lojtari nga Gaboni nuk ishte brenda.

32 artikuj të ndërlidhur »

Lopez: Që kur isha fëmijë e ëndërroja këtë ditë

Sportisot - parë: 11 orë

Mbrojtësi argjentinas, Lisandro Lopez është i kënaqur që ka nënshkruar për Interin, teksa në një intervistë të tij ka thënë se një gjë të tillë e ka ëndërruar si fëmijë.

4 artikuj të ndërlidhur »

11-shja me lojtarët më të mirë që mbetën jashtë botërorit Rusi 2018! FOTO

Sportisot - parë: 11 orë

Kampionati botëror ‘Rusia 2018’, ka mësuar të gjithë emrat e kombëtareve pjesëmarrëse. Por jashtë këtij kampionati kanë mbetur shtete të mëdha por edhe lojtarë të jashtëzakonshëm.

Davids: Juve fiton ‘Sccudetto’ ndërsa në Champions League të duhet edhe fati

Sportisot - parë: 11 orë

Edgar Davids, ish-mesfushori i Juventus, është kthyer të flasë për klubin me të cilin ka fituar gjithçka. Sipas tij, bardhezinjtë mbeten skuadra më e fortë e Serisë A, pavarësisht se Napoli ka ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Formula 1 së shpejti me një pistë të re

Sportisot - parë: 12 orë

Këtë vit, dy gara të reja i shtohen kalendarit të Formula 1: Franca me pistën “Paul Ricard” dhe Gjermania me Hockenheim. Bëhet fjalë për njohje të vjetra, por së shpejti duket se do të ketë edhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »

LeBron James: Ky ka qenë sezoni më i vështirë në karrierën time

Sportisot - parë: 12 orë

Gjërat nuk po shkojnë ashtu si duhet për skuadrën e Cleveland Cavaliers, që renditet në vendin e tretë në Konferencën e Lindjes, pas Boston dhe Toronto.

Gabriel Barbosa kthehet te Santos

Sportisot - parë: 12 orë

Të paktën një telenovele të merkatos së dimrit i ka ardhur fundi, Gabriel Barbosa do të rikthehet te Santos në formë huazimi një 18-mujor, dhe në arkat e Inter do të derdhen 1.5 mln euro.

Marrota: Ënderroj që të nënshkruajmë më këtë lojtarë

Sportisot - parë: 12 orë

Drejtori i Juventusit, Beppe Marotta, ka thënë se nënshkrimi me një lojtar si Ronaldo është ëndërr. “Ëndrrat duhet të ushqehen, por shpenzimet na imponojnë të reflektojmë më këso gjërash”.

14 artikuj të ndërlidhur »

Xhaka flet për shkëmbimin Sanchèz-Mkhitaryan

Sportisot - parë: 12 orë

Alexis Sanchez duket se po kalon çastet e tij të fundit te Arsenali. Por kjo nuk e ka penguar mesfushorin nga Kosova, Granit Xhaka të flas për shokun e tij të ekipit.

43 artikuj të ndërlidhur »