TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Itali, Matteo Salvini: Të rihapen dhe taksohen shtëpitë publike

SOT - 15.01.2018

Matteo Slavini, lider i të djathtës radikale të Italisë, në koalicion me Silvio Berlusconi, propozoi sot rihapjen dhe taksimin e shtëpive publike për t’i dhënë fund prostitucioni ilegal.

Vasili: Rama asgjësoi ONM, BE dhe SHBA të reagojnë

SOT - 15.01.2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ju ka bërë apel ambasadorëve të akredituar në Shqipëri, që të reagojnë pasi kryeministri Rama ka shkatërruar përfundimisht Reformën në Drejtësi.

11 artikuj të ndërlidhur »

Fushata Itali, Lëvizja 5 Yje: Fitoren na e fali Renzi

SOT - 15.01.2018

Partia kryesuese në garën elektorale italiane Lëvizja 5 Yje, tha sot se ish-kryeministri i majtë Matteo Renzi u ka falur tashmë fitoren me referendumin e reformave marsin e shkuar ku ai dështoi hapur.

Vrasjet në Vlorë, policia jep detajet

SOT - 15.01.2018

Një konflikt me armë zjarri ka ndodhur pak më parë në fshatin Gjormë të Vlorës, ku për pasojë kanë mbetur të vdekur dy persona. Nga të dhënat paraprake, mësohet se ngjarja ka ndodhur pas një ...

Përplasje me armë në Vlorë, dy të vdekur

SOT - 15.01.2018

Konflikt me armë zjarri në fshatin Gjormë te Vlores, raportohet per 2 të vdekur. Përplasja me armë ka ndodhur pas një konflikti fizik në një lokal ne Vlorë.

29 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohen 2 klubet që propozuan Dukën për zgjedhjet e FSHF

SOT - 15.01.2018

Zgjedhjet e FSHF-së, që do të mbahen në datën 7 shkurt ka nisur e zjarrtë dhe plotë polemika. Përballë njëri-tjetrit do të jenë presidenti aktual i Federatës, Armand Duka dhe deputeti i PS Bashkim ...

47 artikuj të ndërlidhur »

Aloe vera dhe mrekullia që bën në fytyrën tuaj

SOT - 15.01.2018

Pesë arsye përse është e shkëlqyeshme aloe vera: 1. Ilaç natyral për akne Aloe vera ka cilësi të luftimit kundër mikrobeve dhe kundër baktereve, të cilat eliminojnë bakteret dhe zvogëlojnë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Intervista, Sharon Stone pranon ngacmimet në Hollywood dhe mbijetesën pas hemoragjisë cerebrale

SOT - 15.01.2018

Aktorja e njohur amerikane Sharon Stone ka thënë dje në një intevistë televizive se ofertat e punës për të u zhdukën pas një hemorragjie cerebrale që ajo kaloi, pasi konsiderohej si një "person i ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Studimi, pjesa më e madhe e njerëzve gjejnë ngushëllim për stresin te alkooli

SOT - 15.01.2018

Një studim i realizuar së fundmi ka dalë në përfundimin se 60% e të rriturve pijnë rregullisht alkool për të përballuar stresin dhe problemet e përditshmërisë.

Serbi, gjykata dënon tetë ish-ushtarë për masakrën e kroatëve në Vukovar

SOT - 15.01.2018

Gjykata e apelit të Beogradit ka dënuar sot me një total prej 101 vite burg, tetë ish-ushtarakë serbë të Mbrojtjes Territoriale të Vukovarit, asokohe pjesë e ushtrisë së Jugosllavisë, për vrasjen ...

Opozita largohet nga Kuvendi, Basha: Do ju marrë përpara cunami

SOT - 15.01.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori fjalën sot në seancën parlamentare ku kërkoi të futet në rendin e ditës amendamenti për ndryshime kushtetuese për zgjedhjen e kryeprokurores së ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Fyerjet e Ramës ndaj gazetarëve, Berisha: Të miratojmë rezolutën e ‘llum kazanit”

SOT - 15.01.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka lëshuar një lumë me akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama, ndërsa nuk ka kursyer etiketimet e forta për këtë të fundit.

7 artikuj të ndërlidhur »

Raporti i BE: Serbia, Mali i Zi do anëtarësohen në 2025

SOT - 15.01.2018

Mali i Zi dhe Serbia duhet të jenë gati për anëtarësim në Bashkimin Evropian më 2025, ndërsa Shqipëria, Bosnja, Kosova dhe Maqedonia, duhet të përparojnë ndjeshëm në rrugën e tyre drejt BE, deri në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Tension në Kuvend, Ruçi-Bashës: Ulu poshtë kryetar, bëj liderin

SOT - 15.01.2018

Ka vijuar me tensione seanca e parë parlamentare për këtë vit në Kuvendin e Shqipërisë. Pas fjalës së kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla është ngritur për procedurë kreu ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Balla akuzon opozitën: Shqiptarët se meritojnë as vallen dhe as tymin, e as çizmet firmato

SOT - 15.01.2018

Kreu i grupit të PS-së, Taulant Balla ka akuzuar deputetët e opozitës për sjellje të keqe, ndërsa pohoi se ata duhet t’i kërkonin falje shqiptarëve për situatën e krijuar në seancën e fundit plenare, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Basha komenton ngjarjet e fundit nga Parlamenti: Sot grabitje, dje vrasje, pardje eksploziv

SOT - 15.01.2018

Ka nisur seanca e parë parlamanentare dhe ashtu siç u paralajmërua fokusi i diskutimeve është zgjedhja e kryeprokurores së përgjithshme. Kryetari i opozitës Lulzim Basha në fjalën e tij tha: “Më 18 ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Grabitet me armë dhe maska banka brenda Hipotekës, autorët në kërkim

SOT - 15.01.2018

Një bankë e nivelit të dytë, e cila ndodhet brenda ambienteve të Hipotekës së Tiranës, ka rënë pre e grabitjes mesditën e djeshme nga autorë të armatosur dhe me maska, të cilët kanë marrë një shumë ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Shkodër/ 35 abonentë shoqërohen në polici për vjedhje të energjisë

SOT - 15.01.2018

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE Sh.A), vijon kontrollet në terren ndaj konsumatorëve abuzues të energjisë elektrike, duke u përqendruar kryesisht te zonat problematike.

5 artikuj të ndërlidhur »

Amerikanët kujtojnë liderin e të drejtave civile Martin Luther King

SOT - 15.01.2018

Amerikanët festuan në fundjavë Ditën e Martin Luther King Jr., duke nderuar njeriun që personifikon lëvizjen e të drejave civile në SHBA dhe që kuptoi se suksesi i saj varej nga parimet paqësore.

Pezullumi i fondit,Ahmetaj: Ka ngrirë deri në një moment kur të kemi qartë politikën

SOT - 15.01.2018

Ministria e Financave lajmëroi se Qeveria mund të anulojë kompensimet për trashëgimtarët, veçanërisht përtej brezit të parë. Bëhet fjalë për 12 mijë dosje trashëgimtarësh të cilat kanë mbetur pezull.

18 artikuj të ndërlidhur »