TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Lidhjet e PD me rusët dhe vonesat me SPAK shqetësojnë amerikanët, Trump sjell në Tiranë këshilltarin e sigurisë, SHBA ...

SOT - parë: 13 orë

I nvestigimet e mediave amerikane për lidhjet e Partisë Demokratike me Rusinë, duket se kanë shqetësuar jashtë mase Shtetet e Bashkuara të Amerikës. SHBA prej kohësh është kujdesur që të mbajë larg ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Rindizen debatet për reformën në drejtësi, KED rreshtohet krah Metës për vakancat në Kushtetuese, mazhoranca kërkon të ...

SOT - parë: 13 orë

Vakancat në Gjykatën Kushtetuese kanë kthyer përsëri debatet për reformën në drejtësi. Pak kohë më parë Presidenca dhe Kuvendi hapën garën për vendet e lira në Kushtetuese, por anëtarët e KED, të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Arta Marku takim me Vlahutin dhe Schutz, i informon për ecurinë e reformës në drejtësi dhe procesit të vetingut

SOT - parë: 13 orë

Reforma në drejtësi dhe zbatimi i vetingut vijojnë të jenë të fokusin kryesor të qeverisë dhe prokurorisë. Këto dy pika ishin edhe në vëmendjen e Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Abuzimi me të dhënat, rritet presioni mbi pronarin Zuckerberg

SOT - parë: 13 orë

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg po përballet me thirrje gjithnjë e më të shpeshta, që të paraqitet personalisht në panelet e hetimeve për sjelljen e rrjetit të tij ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi 20 Mars 2018

SOT - parë: 13 orë

Dashi Mërkuri dhe Venusi janë në formë të mirë dhe me ardhjen e pranverës ato bëhen edhe më të forta dhe më të sigurta. Entuziazmi juaj do t’ju lejojë të jeni në harmoni me partnerin/en tuaj.

15 artikuj të ndërlidhur »

Dieta ushtarake për të humbur 4.5kg për 3 ditë

SOT - parë: 22 orë

Humbja e peshës është diçka që shumica e njerëzve e synojnë. Gjithkush mund të përfitojë nga fitimi i disa muskujve dhe humbja e yndyrës së trupit, jo vetëm në aspektin e estetikës, por edhe për ...

3 artikuj të ndërlidhur »

A duhet ta lagni furçën e dhëmbëve para se ta përdorni?

SOT - parë: 22 orë

Shpesh kemi pyetur veten mbi pastrimin e dhëmbëve. Pyetja nga më të ndryshmet si: A është mënyra e duhur e fërkimit, a është furça e rregullt, a duhet ta lagim atë para apo jo? Fillimisht, duket se ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Deputeti i PS: Vetëm në zonën e Vlorës grabitja e pronave kap vlerën e 3 miliardë euro-ve

SOT - parë: 22 orë

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka komentuar abuzimet me tjetërsimin e pronave në bregdet duke i kthyer përgjigje dhe akuzave të opozitës se po hetohen vetëm qytetet e drejtuara nga e ...

Lacio i bën dhuratë speciale Strakoshës

SOT - parë: 22 orë

Thomas Strakosha feston sot ditëlindjen e tij të 23-të dhe klubi i Lazio-s skuadër ku aktivizohet aktualisht gardiani shqiptar i ka kushtuar një video-mesazh ku pjesë e saj është dhe babai i talentit ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Arrestimet në Lezhë, Kryemadhi: I gjithi show politik!

SOT - parë: 23 orë

Kryetarja e Lëvizjes Socialsite për Integrim, Monika Kryemadhi, e ftuar në emisionin “Real Story”, ka komentuar arrestimin e bujshëm të kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj.

15 artikuj të ndërlidhur »

Disa mënyra natyrale për të ulur temperaturën fëmijës tuaj

SOT - parë: 23 orë

Nënat pa shumë përvojë zakonisht planikohen kur fëmija i tyre është i sëmurë ose kur diçka nuk shkon siç duhet. Por, nuk është nevoja të shqetësoheni ose të dëshpëroheni.

2 artikuj të ndërlidhur »

Marrëveshja me pensionet, Hado: Së shpejti edhe me Kanadanë

SOT - parë: 23 orë

Përveç Greqisë dhe Italisë së shpejti do të ketë një marrëveshje edhe me Kanadanë për çështjen e pensioneve. Këtë gjë e bëri të ditur drejtori i ISSH, Astrit Hado.

4 artikuj të ndërlidhur »

“Oficerët e Sigurisë në Shkolla”, projekti pilot nis në 15 gjimnaze të Tiranës

SOT - parë: 23 orë

Në më pak se një muaj nga prezantimi i kryeministrit Edi Rama, në 15 gjimnaze të Tiranës ka nisur të zbatohet projekti, oficerët e sigurisë në shkolla.

5 artikuj të ndërlidhur »

Seksi pas abortit, tri gjërat që çdo grua duhet t’i dijë

SOT - parë: 23 orë

Pavarësisht faktit se mbi 650.000 aborte legale janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara në vitin 2014, sipas Qendrave për Kontrollin e Sëmundjeve dhe Parandalimin e tyre, abortet shpeshherë trajtohen ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Votat e LSI te PS, Caka paralajmëron socialistin: Skraparlinjtë të çojnë nga ke ardhur!

SOT - parë: 23 orë

Pas lajmeve se këshilltarët e LSI në Skrapar kishin votuar për kryetar të Këshillit Bashkiak socialistin Partizan Gorçe, një reagim i ashpër erdhi nga deputetja e LSI për qarkun.

10 artikuj të ndërlidhur »

Trafiku i klandestinëve, Gjykata lë në burg 39 të arrestuarit

SOT - parë: 24 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg 39 shqiptarët e arrestuar si pjesë e operacionit të koduar “One If - By Land”, që goditi një rrjet që favorizonte emigrimin e paligjshëm, nga Shqipëria ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadorja greke në Tiranë: Të angazhuar për zgjidhjen e problemeve

SOT - parë: 24 orë

“Çdo sukses i Shqipërisë është i mirëpritur nga Greqia. Duhet të zgjidhim problemet e të heqim stereotipet”. Kështu u shpreh ambasadorja e Greqisë në vendin, tonë Eleni Surani gjatë ceremonisë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Mësoni çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani mish

SOT - parë: 24 orë

Ka shumë vegjetarianë që përpiqen ta na mbushin mendjen se mishi nuk është i mirë për shëndetin. Ata na rekomandojmë që të ushqehemi me ushqime me bazë bimore, pasi janë më të shëndetshme.

2 artikuj të ndërlidhur »

Autorizimi i Metës, Dule: Vendim i pritshëm dhe i dëshiruar

SOT - parë: 24 orë

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ditën e sotme i dha autorizimin ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushatit për të negociuar me Greqinë në lidhje me çështjet dy palëshe.

6 artikuj të ndërlidhur »

Basha takon Rudy Gulianin: Simboli modern i luftës kundër krimit

SOT - 19.03.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryebashkiakun e New Yorkut Rudy Gulianin. Basha shkruan se ai është simboli modern i luftës kundër krimit dhe shpreh ...

12 artikuj të ndërlidhur »