TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Dieta që shpëtoi Lionel Messin nga një shqetësim disavjeçar

SOT - parë: 11 orë

Një ndryshim i vogël në dietë ka shpëtuar pesë herë fituesin e Topit të Artë, Lionel Messi t’i japë fund problemit me të vjellat gjatë ndeshjes, që e mundonin prej vitesh.

34 artikuj të ndërlidhur »

Vakancat, këta janë 20 kandidatët për Gjykatën Kushtetuese

SOT - parë: 11 orë

Kuvendi ka hapur procedurën për anëtar të Gjykatës Kushtetuese që zgjidhen nga ky institucion më 12 shkurt, dhe janë 20 kandidatë që kanë shprehur interesin, për zëvendësimin e gjyqtarit Vladimir ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Përmbytjet në Shkodër, Meta dërgon ekipin e tij

SOT - parë: 11 orë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është duke ndjekur me vëmendje të veçantë situatën e vështirë të përmbytjeve të krijuar si pasojë e motit të keq, veçanërisht në Qarkun e Shkodrës.

3 artikuj të ndërlidhur »

I shpërthen celulari duke folur, vdes 18 vjeçarja

SOT - parë: 11 orë

Një adoleshente ka humbur jetën pasi telefoni i saj shpërtheu ndërsa po fliste.Uma Oram vdiq në shtëpinë e saj në Kheriakani të Indisë.Raportohet se adoleshentja e kishte vendosur telefonin të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Raporti i BB: Në Shqipëri të paarsimuarit “biznesmenë”, ata me arsim të lartë “hysmeqarë”

SOT - parë: 11 orë

Banka Botërore ka publikuar raportin e fundit për tendencat e punësimit, që merr në analizë treguesit në Ballkanin Perëndimor dhe disa vende të rajonit, që janë pjesë e BE-së në periudhën 2016-2017.

11 artikuj të ndërlidhur »

Dërgohet në paraburgim ish presidenti francez Nicolas Sarkozy

SOT - parë: 11 orë

Ish presidenti i Francës Nicolas Sarkozy, është dërguar në paraburgim këtë të martë në mëngjes, si pjesë e hetimit mbi dyshimet e fondeve libiane për fushatën e tij presidenciale të vitit 2007 ku u ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Forumi: Ministria pret të shkatërrojë atë që ka mbetur në Butrint

SOT - parë: 11 orë

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore shkruan se Ministria e Kulturës po pret që të jetë e lirë për të shkatërruar edhe atë që ka mbetur nga Butrinti.

Forumi: Trashëgimia është katandisur në dorën e Qerimesë

SOT - parë: 11 orë

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka publikuar disa foto nga shtëpia e rrënuar e Selam Musait, heroit të luftës së Vlorës që ra dëshmor më 1920, dhe shkruan se është një gërmadhë kur ...

Babai i Dua Lipas jep detaje për koncertin në Prishtinë

SOT - parë: 11 orë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka konfirmuar se më 10 Gusht do të përformojë në Kosovë.Detaje rreth këtij koncerti ka dhënë gjatë një interviste ekskluzive në emisionin Nin në Klan ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Rrëzohet miti, Shqipëria në listën e shteteve më pak bujare. Kosova e para në rajon

SOT - parë: 11 orë

Bujaria, gatishmëria për të dhuruar, për të ndihmuar dhe për të mbështetur të tjerët kanë qenë karakteristikë e shqiptarëve në vite. “Bukë, kripë e zemër”, është një shprehje popullore që mishëronte ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zgjidh numrin tënd të preferuar dhe mëso një pjesë të karakterit tënd

SOT - parë: 11 orë

Nr.0 Është zbuluar se të dashuruarit pas zeros janë të prirur të jenë humoristë të mirë që bëjnë shaka të mira me lehtësi. Ata janë të njohur për të shtuar argëtim në situata sociale. Nr.

Këto shenja horoskopi mbajnë inat në përjetësi

SOT - parë: 11 orë

Nuk është çudi që ju jeni në listë. Ju jeni shenja më kokëfortë e të gjithëve dhe inatin e mbani përgjithmonë. Kur dikush të mërzit ose të bën keq, nuk do ta falësh kurrë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Kristiano Ronaldo rikthehet në majën e Europës, parakalon Lionel Mesin

SOT - parë: 12 orë

Golashënuesi më i mirë i Europës këtë sezon ka gjasa të jetë një Ronaldo, një Mesi, siç ka ndodhur shpesh vitet e fundit, por gjasat janë të mëdha që të jetë një tjetër, sepse në këtë rivalitet ka ...

83 artikuj të ndërlidhur »

“The Guardian”: Hetimi i trukimeve të Skënderbeut, më i papari i të gjitha kohërave

SOT - parë: 12 orë

Një nga mediat më të mëdha botërore, britanikja “The Guardian”, i ka kushtuar një shkrim të zgjatur hetimit që po i bëhet Skënderbeut nga UEFA dhe mundësinë e dënimit të klubit korçar, teksa gazeta ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Panuçi kërcënon: Në Kombëtare jo sipas dëshirës, kush refuzon digjet

SOT - parë: 12 orë

Trajneri i Kombëtares Kristian Panuçi doli dje në konferencë për shtyp, ku arsyetoi me argumente zgjedhjet e bëra në kuadër të ndeshjes miqësore të 26 marsit ndaj Norvegjisë, takim miqësor i ...

44 artikuj të ndërlidhur »

Demarkacioni, 80 votat e pasigurta për miratim, VV dhe Lista Serbe kundër

SOT - parë: 12 orë

Derisa zyrtarë të Qeverisë së Kosovës thonë se i kanë siguruar 80 votat e nevojshme për ta kaluar marrëveshjen e Demarkacionit në Kuvend por deputetë të partnerit më të madh të koalicionit (PDK) nuk ...

239 artikuj të ndërlidhur »

Rama njerr videon dhe tregon si jetonte nëna e dy fëmijëve me ndihmë ekonomike

SOT - parë: 12 orë

Kryeministri Edi Rama është sot edhe si çdo ditë iu ka uruar mirëmëngjes ndjekësve të tij me një video. Ai ka postuar një video ku tregohet një nënë e cila ka dalë nga skema e ndihmës ekonomike.

10 shtetet kryesore që furnizojnë tregun shqiptar me ushqime

SOT - parë: 12 orë

Shqipëria ka importuar produkte agro-ushqimore gjatë vitit që lamë pas në vlerën e 112.7 miliardë lekëve. Lista e 10 shteteve kryesore që furnizojnë tregun shqiptar të agroushqimit orientohet më së ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Pandeli Koçi: Fati i librit në situatë dramatike, institucionet nuk interesohen për autorin dhe letërsinë

SOT - parë: 12 orë

Shkrimtari Pandeli Koçi pohon se fati i librit është në situatë dramatike. Sipas tij institucionet nuk po tregojnë sa duhet interesim për autorin dhe letërsinë shqipe.

Fotografi amerikan Xhefri Parker sjell në ekspozitë bukuritë e pazbuluara shqiptare

SOT - parë: 12 orë

Ekspozita “Bukuri e fshehur” përmes fotografive të realizuara nga fotografi amerikan Geoffrey Parker u çel për publikun në galerinë e artit “Kalo”. Fotografitë prezantojnë para publikut pamje nga ...