TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Medalja që do të zgjedhësh të tregon llojin e stresit që të prek

SOT - parë: 10 orë

Stresi është një gjendje mendore në të cilën ne hasim çdo ditë. Mund të shkaktohet nga presioni i një situate, një detyrë që duhet kryer, një ekzaminim që duhet mbështetur, shkurtimisht, nga një ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Rrëzohet kërkesa e Rovena Gashit për pezullim të urdhrit, avokati: Dy shkeljet e Arta Markut

SOT - parë: 10 orë

Gjykata Administrative e Shkallës së Parë rrëzoi kërkesën e Rovena Gashit për pezullimin e urdhrit të Kryeprokurores së Përkohshme Arta Marku, e cila e largoi atë nga posti i Drejtoreshës së ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Fjalët e fundit të 10 njerëzve të famshëm para se të ndërronin jetë

SOT - parë: 10 orë

Fjalët e fundit të një personi mbartin ngarkesë emocionale që duket se përmbledh të gjithë esencën e jetës së një njeriu që largohet nga kjo botë. Fjalët e fundit të shumë të famshme janë ...

Basha: Rama nuk e arreston Tahirin, sepse e di që më pas e ka radhën vetë ai

SOT - parë: 10 orë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se nisma e opozitës për zgjedhjen e një Prokurori të Përgjithshëm sipas Kushtetutës dhe me vetting është treguesi më i qartë i vullnetit të opozitës ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ekzekutimi i Ivanovicit, reagojnë Meta dhe Rama

SOT - parë: 10 orë

Pas lajmit per ekzekutimin e liderit te serbeve ne Kosove, Oliver Ivanovic, vjen reagimi i Tiranes zyrtare. Presidenti i vendit, Ilir Meta dhe kryeministri Rama kane reaguar duke denuar ngjarjen e ...

593 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtarja e njohur shpenzon 3 mijë euro për një palë çizme

SOT - parë: 10 orë

Nora Istrefi gjithnjë shkëlqen në paraqitjet e saj në koncerte. Bukuroshja nga Prishtina edhe një herë ka treguar se preferon të shpenzojë shumë për veshjen e saj.

19 artikuj të ndërlidhur »

Studimi: Ata që flenë më shumë, vdesin më herët, ja arsyet

SOT - parë: 10 orë

Studiuesit amerikanë kanë mbërritur në përfundimin se ata që flenë shumë orë natën rrezikohen të vdesin më shpejtë se ata të cilëve u mjaftojnë shtatë orë gjumë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori i Britanisë së Madhe takon Xhafajn

SOT - parë: 11 orë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim ditën e sotme me ambasadorin e Britanisë së Madhe në vendin tonë Duncan Norman. Takimi mes tyre është zhvilluar në ambientet e Ministrisë së ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Afatet e aplikimit, vende të reja pune për infermier, fizioterapist dhe teknik imazherie

SOT - parë: 11 orë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale shpalli sot afatet e aplikimit për pozicionet e punës infermier, fizioterapist dhe teknik imazherie në qendrat shëndetësore dhe spitalet publike në ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Përplasen dy automjete tek Kryeministria, njëra përfundon në trotuar

SOT - parë: 11 orë

Një aksident ka ndodhur para pak minutash përballë kryeministrisë në Tiranë. Mësohet se dy automjete tip ‘Mazda’ janë përplasur me njëra-tjetrën, ndër ende nuk dihet nëse ka të plagosur.

41 artikuj të ndërlidhur »

Vettingu, lista e prokurorëve dhe drejtuesve të gjykatave që do t’i nënshtrohen proçesit

SOT - parë: 11 orë

36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do t’i nënshtrohen procesit të vettingut, pas shortit të hedhur së fundmi në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

8 artikuj të ndërlidhur »

Tiranë, vodhi dyqanin me dhunë, arrestohet 23 vjeçari

SOT - parë: 11 orë

Policia ka arrestuar autorin e grabitjes me dhunë të një dyqani në rrugën e Durrësit, i cila administrohej nga 19-vjeçarja me inicialet K.B. Ngjarja ndodhi më 09 janar dhe sipas policisë në pranga ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e liderit serb në Mitrovicë, Kryemadhi: Dënojmë aktin e rëndë

SOT - parë: 11 orë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka dënuar ngjarjen e rëndë të ndodhur në veri të Mitrovicës mëngjesin e sotëm, ku lideri i serbëve Oliver Ivanoviç është vrarë me armë ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Manja i jep përgjigje PD-LSI: Asnjë kompromis, opozita të ulet në komision

SOT - parë: 11 orë

Partia Socialiste i ka dhene pergjigje sot kërkesës së opozitës për ndryshimin e Kushtetuës dhe ligjit lidhur me zgjedhjen e prokurorit të përgjithshëm, permes kreut te komisionit të Ligjeve.

6 artikuj të ndërlidhur »

Kumbaro dhe Biblioteka Lëvizëse me ''Kampionët e Leximit" në Lezhë

SOT - parë: 11 orë

Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro dhe biblioteka lëvizëse ndaluan tek “Kampionët e leximit”, nxënësit e shkollës, "Pjetër Zarishi", Blinisht, Lezhë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Kampionia e botës me doping, reagon presidenti i Federatës: Është e pastër...

SOT - parë: 12 orë

Presidenti i Federatës së peshëngritjes, Elez Gjoza është shprehur i shqetësuar nga situata. Ai ka deklaruar për Panorama Sport se ka bindjen se peshëngritësja Romela Begaj është e pastër dhe se kjo ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Pijet energjike dhe efektet e rrezikshme te të rinjtë

SOT - parë: 12 orë

Sipas studimeve të fundit, pijet energjike shkaktojnë efekte anësore negative te gjysma e të rinjve. Shkencëtarët nga Universiteti i Waterloos në Ontario, Kanada thonë se duhet të ketë rregulla ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Nisma e opozitës për Kryeprokurorin, Kryemadhi: Kërkojmë që Kuvendi të futet në shina

SOT - parë: 12 orë

Gjatë ditës së sotme, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka folur për nismën e opozitës të paraqitur ditën e djeshme në Kuvend, për ndryshimin në Kushtetutë dhe ligj sa i ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet 33 vjeçari nga Lushnja, kapet me kokainë

SOT - parë: 12 orë

Policia e Fierit ka vënë në pranga ditën e djeshme një 33-vjeçar, për trafikim të lëndëve narkotike. Siç bëhet me dije, i arrestuari është Mario Beqiri, 33 vjeç, banues në Lushnje, të cilit gjatë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Flet Dani: Ylvi Beqjan ma prezantoi vetë Emiljano në shtëpinë e tij

SOT - parë: 12 orë

Gilmando Dani, krahu i djathtë i Emiljano Shullazit, ka dëshmuar sot në gjyq për marrëdhënien e tij me biznesmentin Ylvi Beqja, akuzuesi kryesor i tyre që i ka çuar pas hekurave; Shullazi vetë nuk u ...

4 artikuj të ndërlidhur »