TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Ngordh rinoceronti i fundit i bardhë në botë

SOT - parë: 6 orë

Rinoceronti i fundit i bardhë i mbijetuar në botë ka ngordhur.Rinoceronti mashkull ka pasur probleme me shëndetin prej disa kohësh thanë kujdestarët e tij.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ishte në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 25 vjeçari nga Pogradeci

SOT - parë: 6 orë

Një 25 vjeçar në kërkim ndërkombëtar si pjesë e një organizate kriminale është arrestuar sot nga policia e Tiranës. I arrestuari është Erlis Belba, 25 vjeç banues në Pogradec i cili ishte shpallur në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Fëmija gjen një fosil 65 milionë vjeçar në Oregon të SHBA-së

SOT - parë: 6 orë

Një fëmijë ka gjetur një fosil 65 milionë vjeç në afërsi të fushës së futbollit në Oregon të SHBA dhe ekspertët nuk kanë idenë se si ka arritur ai deri aty.

5 artikuj të ndërlidhur »

Sulmet ajrore vrasin 15 fëmijë në Guta të Sirisë

SOT - parë: 7 orë

Sulmet ajrore kanë vrarë 15 fëmijë dhe dy gra që strehoheshin në një shkollë në enklavën Guta Lindore të Sirisë.Ekipet e shpëtimit thanë se civilët janë fshehur në shkollë për t'iu shpëtuar sulmeve ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Klandestinët për Kanada e SHBA, zbulohet vendbaza e falsifikimit të dokumenteve

SOT - parë: 7 orë

Baza e falsifikimit të pasaportave dhe e dokumenteve e rrjetit që trafikuan 1000 shqiptarë klandestinë drejt SHBA-së, Kanadasë e Mbretërisë së Bashkuar ishte tek "Kodra e Diellit" në Tiranë.Burime ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Kanceri i gjirit, Manastirliu: Marrëveshja, do mbulojmë 100% të nevojave për trajtimin

SOT - parë: 7 orë

“Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale do të sigurojë 100% të trajtimit me barin e shtrenjtë Trastuzumab (Herceptine) për gratë që vuajnë nga kanceri i gjirit, përmes një marrëveshje të ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Emergjencë në Dajç, FA transportojnë 27-vjeçarin drejt spitalit të Shkodrës

SOT - parë: 7 orë

Forcat e Armatosura kanë asistuar një emergjencë shendetësore në Dajçin e goditur nga përmbytjet. Mësohet se efektivët e ushtrisë po transportojnë me urgjencë drejt spitalit të Shkodrës një 27-vjeçar ...

Të rinjtë e “Qytetit Studenti” dhe ambasada greke i bashkohen nismës për mbjelljen e pemëve

SOT - parë: 7 orë

Parkut të Liqenit Artificial dhe atij të Farkës u janë shtuar edhe 150 rrënjë ullinj. Aksionit të Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e 100 mijë pemëve iu bashkuan edhe nxënësit e kolegjit ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Zgjidhja ideale për flokët e thinjur, receta me uthull molle dhe sherebelë

SOT - parë: 7 orë

Flokët e thinjur janë një ndër gjërat më të bezdisshme si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Ato mund të shfaqen edhe në një moshë të re dhe jo domosdoshmërisht pas të 50-ave.

4 artikuj të ndërlidhur »

Shtyhet deri me 16 prill gara për gjyqtarin e Shqipërisë në Strasburg

SOT - parë: 7 orë

Është shtyrë deri në datën 16 prill 2018 aplikimi për gjyqtar në Gjykatën e të Drejtave të Njeriut, në Strasburg.Qeveria inkurajon të gjithë juristët që përmbushin kriteret e mëposhtme, të aplikojnë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtari shqiptar bëhet baba për herë të parë

SOT - parë: 7 orë

Këngëtari i njohur Besnik Qaka është bërë baba për herë të parë. Këngëtari dhe bashkëshortja e tij Lolita janë bërë prindër të një vajze.Lajmin e ardhjes në jetë të vajzës së tyre e njoftoi vetë ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Kokaina në portin e Durrësit, Gjykata e Apelit lë në burg menaxherin dhe shoferin e kamionit

SOT - parë: 7 orë

Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e dy të arrestuarve të vetëm për 613 kg kokainë të gjetur në portin e Durrës. Menaxheri i kompanisë “Arbri Garden”, Donaldo Lushaj dhe shoferi i kamionit, ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Kokaina në Durrës, Apeli lë në burg shoferin dhe menaxherin e Arbri Garden

SOT - parë: 7 orë

Edhe Gjykata e Apelit i ka lënë në burg, dy të arrestuarit e vetëm për 613 kg kokainë në portin e Durrësi. Armando Pezaku, shoferi që do t'i transportonte dhe Donaldo Lushaj, menaxheir i firmës ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Gigi Hadid në lidhje me Lewis Hamilton pas ndarjes me Zayn

SOT - parë: 7 orë

Vetëm pak ditë më parë zyrtarizuan ndarjen e tyre, pas një periudhe dy vjeçare, por duket se asnjëri nga të dy nuk është penduar për këtë.Bëhet fjalë për modelen Gigi Hadid dhe Zayn Malik, të cilët ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Gjatë 24 orëve policia heq 23 patenta në Elbasan

SOT - parë: 8 orë

Policia e Elbasanit u ka hequr 12 personave patentën për shkak se janë kapur në flagrancë teksa drejtonin mjetin të dehur, ndërsa 11 persona të tjerë janë penalizuar për shkak të shpejtësisë së ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Shi e dëborë në të gjithë Shqipërinë, këto janë zonat e rrezikuara

SOT - parë: 8 orë

Të rejat e fundit nga shërbimi meteorologjik kanë publikuar sot se do të shtohet intensiteti I reshjeve në të gjithë vendin. Për sot dhe nesë parashikohet që i gjthë vendi të preket nga reshjet e ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Rama takon homologun belg: Mbështetje për integrimin e Shqipërisë në BE

SOT - parë: 8 orë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot në Bruksel, një takim me Kryeministrin belg, Charles Michel. Avancimi në procesin e integrimit europian ishte në qendër të takimit, për të cilën Kryeministri Michel ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Nuk ka vetëm fund të lumtur, çfarë ndodh me të miturit shqiptarë që kërkojnë azil në Gjermani,

SOT - parë: 8 orë

Varfëria, mungesa e perspektivës, gjakmarrja apo dhuna në familje shtyjnë edhe të mitur nga Shqipëria të vijnë për të kërkuar azil në Gjermani. Kur erdhi në Gjermani Endriti nuk dinte çfarë e priste.

9 artikuj të ndërlidhur »

Zgjidh një numër dhe zbulo të ardhmen

SOT - parë: 8 orë

Jeta nganjëherë na vë pëballë vendimeve pak a shumë të rëndësishme, por nganjëherë frika për të bërë gabime na çon në marrjen e vendimeve që duken të drejta dhe më pas rezultojnë gabime të mëdha.

15 artikuj të ndërlidhur »

Parandaloni sëmundjet kronike me anë të dietës dhe ndryshimit të stilit të jetës

SOT - parë: 8 orë

Sëmundjet e sistemit kardiovaskular, goditja ishemike, diabeti dhe disa kancere të veçanta, të cilat deri vonë kanë qenë të zakonshme vetëm në vendet me të ardhura të larta, tani po bëhen burime ...

8 artikuj të ndërlidhur »