TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Çaji i rubinit të kuq, efektet kundër tensionit të lartë

SOT - parë: 5 orë

Rubini i kuq është një bimë mjekësore, pjesë e familjes Hibiscus sabdariffa, e përdorur në trajtimin e sëmundjeve nervore, por edhe atyre kardiake. Çaji i kësaj bime është përdorur prej shekujsh pasi ...

Viti i Skënderbeut, Rama: Në nëntor zhvillohet samiti i diasporës

SOT - parë: 5 orë

Në kuadër të vitit të Skënderbeut, Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në aktivitet organizuar në Pallatin e Kongreseve. në këtë aktivitet kryeministri, deklaroi se figura e Skënderbeut, ka qenë më ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Seri vjedhjesh në Itali, arrestohen 2 shqiptarët

SOT - parë: 5 orë

Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë, të cilët akuzohen se kanë grabitu shtëpi në malet e krahinave të Reggio Emilias dhe Modena-s,r në mënyrë sistematike për disa muaj Qëllimi i tyre ishte të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Fruthi në Tiranë, deklarata e KMSH: Muslimanë, mosvaksinimi s’ka bazë fetare

SOT - parë: 5 orë

Prej vitesh sëmundja e fruthit nuk ishte parë më në Shqipëri por vetëm ditën e djeshme u raportua për “rikthimin” kësaj sëmundje në 11 fëmijë të vegjël, tashmë të shkruar në qendrën e pediatrisë në ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Emiljano Boçit, dyshimet që u ekzekutua nga vrasës me pagesë

SOT - parë: 5 orë

Vrasja e Emiljano Boçit pranë ish-parkut të autobuzave në Tiranës, dyshohet se është kryer nga vrasës me pagesë. 32-vjeçari u qëllua me 5 plumb, 3 prej të cilëve e kapën në shpatull dhe pranë zemrës.

25 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk konsumoni mish?

SOT - parë: 6 orë

Debatet për përfitimet dhe të metat e të qenit vegjetarian duket se do të jenë të përjetshme. Bright Side nuk dëshiron të hyjë në një argument, prandaj hedh poshtë diskutimet morale dhe i qëndron ...

Protesta e opozitës, ironizon Patozi: Të shkosh në luftë me himnin e paqes

SOT - parë: 6 orë

Një nga kritikët e tij i cili u la jashtë listët së kandidatëve për zgjedhjet e 25 qershorit Astrit Patozi ka ironizuar sërish kreun e opozitës Lulzim Basha në rrjetin e tij social “Facebook”.

5 artikuj të ndërlidhur »

Viti i Skënderbeut, 550 pemë në Petrelë nga arbëreshët e Italisë, zbardhet axhenda e aktiviteteve

SOT - parë: 6 orë

Ky 17 janar shënon 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut, përfaqësuesi më konsekuent dhe më i shquar i elitës drejtuese mesjetare shqiptare që udhëhoqi më vendosmëri frontin e luftës së shqiptarëve ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Begaj me doping, flet trajneri: Është e pastër, kërkojnë të favorizojnë peshëngritësen amerikane

SOT - parë: 6 orë

Gazmend Hakcani, trajneri dhe njëkohësisht bashkëshorti i peshëngritëses Romela Begaj, ka reaguar pas lajmit se kampionia e botës në stilin e shkëputjes ka rezultuar pozitive në doping.

37 artikuj të ndërlidhur »

Dalin pamjet nga grabitja në mes të njerëzve te hipoteka

SOT - parë: 6 orë

Këto janë pamjet e grabitjes së ndodhur një ditë më parë në sportelet e Hipotekës së Tiranë. Personi i veshur me të zeza, futet brenda ambienteve të katit të parë të ndërtesës dhe ka grabitur dy ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Shpërthim në Bulqizë, eksploziv automjetit

SOT - parë: 7 orë

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur në Fushë-Bulqizë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur një natë më parë rreth orës 23:10, në vendin e quajtur “Pishat”, ku mjetit tip “Land Rover”, në pronësi të A.Sh.

4 artikuj të ndërlidhur »

Berisha: Vrasja e Oliver Ivanoviç, një akt i rëndë dhe i dënueshëm me prapavijë politike!

SOT - parë: 7 orë

Vrasjen e Oliver Ivanoviç, ish-kryeministri Berisha e ka konsideruar si një akt të rëndë me prapavija politike. Sipas Berishës pas këtij akti krimnial qëndrojnë organizata terroriste ...

593 artikuj të ndërlidhur »

Rijetëzimi i shtëpive në Gjirokastër, Kumbaro fton investitorët: Ejani të bashkëpunojmë

SOT - parë: 7 orë

Pas lajmit për restaurimin e 18 banesave në Gjirokastër, Mirela Kumbaro, ministrja e Kulturës nëpërmjet një statusi në Facebook u ka bërë ftesë pronarëve, investitorëve, apo trashëgimtarëve që “nëse ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Vasili: Reforma në drejtësi ka vdekur, Ligjet si ISIS kundër Kushtetutës

SOT - parë: 7 orë

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një koment në rrjetin social “Facebook”, e konsideron të vdekur Reformën në Drejtësi, ndërsa e krahason Komisionin e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Ish-nëndrejtori i Burgut thyen arrestin, gruaja nxjerr sekretin

SOT - parë: 7 orë

Ish-nëndrejtor i Përgjithshëm i Burgjeve, Iliaz Labi ndodhet nën arrest shtepiak për llogari të një procesi për çështje korrupsioni. Por, megjithëse me masë sigurie, në disa filmime të shpërndara në ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Reforma në Drejtësi, qeveria shqiptare nis hartimin e projektligjit për noterët

SOT - parë: 7 orë

U nënshkrua sot marrëveshja e bashkëpunimit ndërmjet Dhomës Kombëtare të Noterisë Shqiptare dhe Dhomës Federale Gjermane të Noterëve. Përpara nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje, ministrja e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Greqi, policia liron 13 emigrantë të mbajtur peng nga trafikuesit

SOT - parë: 7 orë

Policia në veri të Greqisë ka arrestuar sot dy pakistanezë të dyshuar si trafikantë emigrantësh, të cilët po mbanin peng 13 emigrantë teksa kërkonin shpërblesën nga të afërmit e tyre në vendet e ...

Dy të vrarë nga shpërthimi i dyshuar i gazit në Belgjikë

SOT - parë: 7 orë

Dy njerëz u vranë dhe 14 u plagosën mbrëmë kur një shpërthim i fortë shkatërroi thuajse tre ndërtesa në qytetin belg të Antwerp. Policia tha se dy viktimat u gjetën nën rrënojat e shkatërrimit, ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Macron: Franca nuk do të lejojë një tjetër xhungël në Calais

SOT - parë: 7 orë

Presidenti francez Emmanuel Macron tha sot se nuk do të lejojë një tjetër kamp ilegal refugjatësh në Calais, gjatë vizitës në qytetin port ku refugjatët mblidhen teksa përpiqen të kalojnë ngushticën ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Mënyrat për të mbrojtur duart nga i ftohti

SOT - parë: 7 orë

Gjatë stinës së dimrit duhet t’i kushtojmë rëndësi të veçantë fytyrës si edhe duarve, të cilat janë në kontakt të drejtpërdrejt me temperaturat e ulta.

5 artikuj të ndërlidhur »