TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Mësohet emri i vajzës së Amit dhe Ermalit, quhet si këngëtarja me famë botërore

SOT - 19.03.2018

Para disa ditësh Ami dhe Ermali u bënë prindër të një vajze. Teksa na njohën me portretin e vajzës që ditën e parë të lindjes, nuk ndodhi e njëjta gjë me emrin.

28 artikuj të ndërlidhur »

“U shita si borxh, me mirë të kisha vdekur”, shqiptarja rrëfen historinë tragjike: Xhaxhai donte të më vriste

SOT - 19.03.2018

Sara po studionte për t’u bërë avokate, kur ajo u trafikua nga Shqipëria dhe u skllavërua për shfrytëzim seksual. Një vit pasi u largua nga ata që e kishin kapur, asaj i është mohuar azili në Britani ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Eksportet rriten me 21.6% për 2-mujorin, kryesojnë tekstile-këpucët e metalet

SOT - 19.03.2018

Eksportet kanë vijuar tendencën pozitive edhe në muajt e parë të këtij viti. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, shitjet totale të kompanive shqiptare jashtë vendit u rritën me 21.6% me bazë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet shqiptari në Angli pasi i gjendet parcela me kanabis

SOT - 19.03.2018

Një shqiptari i është gjetur ferma e mbjellë me kanabis dhe për këtë është burgosur dhe pritet të dëbohet nga Anglia për në vendin e origjinës.Mencur Koka, 23vjeç, u gjet në një pronë në Teesside, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Tjetërsimi i pronave në Shëngjin, lirohet kreu i Bashkisë Lezhë

SOT - 19.03.2018

Gjykata e Lezhës ka vendosur të lërë në masën “arrest shtëpie” kryetarin e Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj i akuzuar për “shpërdorim detyre” për tjetërsimin e pronave në bregdetin e Shëngjinit.

78 artikuj të ndërlidhur »

E gjithë bota e Miriam Canit gjendet në këtë fotografi

SOT - 19.03.2018

Miriam Cani është një nga arsitet më simpatike dhe të dashura të showbizit tonë.Ajo nuk sjell shpesh projekte të reja, por ato që publikon suksesin e ka të garantuar.

Tavë me mëlçi

SOT - 19.03.2018

Një pjatë e preferuar nga të gjithë, për shijen fantastike që ka! Fjala është për tavën me mëlçi, e shijshme dhe e lehtë për tu përgatitur! 500 gr mëlçi, 4 domate, 1/2 qepë, kripë dhe piper, 2-3 ...

Gjermania kërkon pezullimin e marrëveshjes Schengen

SOT - 19.03.2018

Ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer ka kërkuar pezullimin e Marrëveshjes së Shengenit, që lejon lëvizjen e lirë brenda Bashkimit Europian. Për të përjavshmen gjermane Welt am Sonntag, ...

17 artikuj të ndërlidhur »

29 mijë euro shpenzime për një muaj, kush paguan për veshjet e Meghan Markle

SOT - 19.03.2018

Meghan Markle ka treguar se ka një stil të rafinuar në të veshur , por a nuk do ta kishte çdokush në rast se nuk do i duhej të pyeste për çmimin e veshjes? Garderoba e bashkëshortes së ardhshme të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Dënohen tre shqiptarë në Britani, u kapën me kokainë me vlerë 4 milionë paund

SOT - 19.03.2018

Tre anëtarë të një bande shqiptare, që merrej me trafikun e drogës janë dënuar pasi iu gjet kokainë ne vlerën e 4 milionë paundëve."The Guardian" shkruan se Mark Gurini ishte kreu i grupit dhe ai u ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Moti i keq pezullon mësimin në Durrës

SOT - 19.03.2018

Moti i keq në Durrës ka krijuar probleme jo vetëm në qarkullim po dhe në procesin mësimor në këtë qytet. Nxënësit e shkollës 9-vjeçare ‘Met Hasa’ në Porto Romano të Durrësit janë izoluar brenda ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Testamenti intim i Brigitte Bardot: Kurrë nuk jam ndier e bukur!

SOT - 19.03.2018

“Pa kafshët do të kisha vrarë veten”, – rrëfen aktorja franceze Brigitte Bardot në “Larmes de combat”. Në moshën 83 vjeçare, pasi ka qenë ylli i kinemasë franceze dhe një ikonë e sex-appeal, rrëfen ...

Kamioni i tonazhit të larte del nga rruga, bllokohet qarkullimi

SOT - 19.03.2018

Moti i keq ka përfshirë pjesën më të madhe të vendit tonë. Ndërkohë shirat e dendur kanë rritur lagështirën në rrugë, duke rritur në këtë mënyrë rrezikun e aksidenteve.

3 artikuj të ndërlidhur »

Studimi, videolojërat nuk shkaktojnë dhunë

SOT - 19.03.2018

Një studim i radhës ka treguar se nuk ka asnjë lidhje midis akteve të dhunës dhe përdorimit të videolojrave, shkruan tgcomNjë kërkim i ri shkencor, publikuar në revistën "Nature Journal Molecular ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Panucci tregon arsyen pse e la jashtë Agollin për miqësoren me Norvegjinë

SOT - 19.03.2018

Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci ndodhet në një konferencë për shtyp për miqësoren me Norvegjinë më 26 Mars. Tekniku italian ka folur rreth grumbullimit të lojtarëve të rinj si dhe ...

44 artikuj të ndërlidhur »

Mblidhet për herë të parë Komisioni që do të hetojë Tahirin

SOT - 19.03.2018

Është mbledhur sot Komisioni i cili do të hetojë mbi ish ministrin Saimir Tahiri. Ky komision do të hetojë këtë çështje e cila do të zgjasë 6 muaj dri me 5 shtator.

14 artikuj të ndërlidhur »

Vettingu në burgje, Gjonaj publikon të dhënat: Ja sa punonjës janë të proçeduar penalisht!

SOT - 19.03.2018

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka publikuar të dhënat e para, nga reforma e Vettingut, të aplikuar në burgje. Mbi 70 punonjës rezultojnë me papajtueshmëri të arsimit me vendin e punës, 65 ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Zakonet e mëngjesit që duhet t’i thoni “lamtumirë” njëherë e përgjithmonë

SOT - 19.03.2018

Ju tashmë e keni krijuar një rutinë tuajën të përditshme, por përmes këtij artikulli do të kuptoni se disa gjëra nuk i keni bërë siç duhet! Pini kafe çdo mëngjes ose konsumoni drithëra me qumësht? ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Çështja Habilaj/ Zgjatja e hetimëve, rrëzohet kërkesa e ish drejtorit të policisë së Vlorës

SOT - 19.03.2018

Gjykata e Krimëve të Rënda vendosi të zgjasë hetimet me 3 muaj për ish drejtorin e policisë së Vlorë. Jael Çela dyshohet për trafik droge dhe bashkëpunëtor i bandës së Habilajve.

6 artikuj të ndërlidhur »

Punonjësi i konsullatës franceze trafik armësh nga Gaza

SOT - 19.03.2018

Një qytetar francez i punësuar në konsullatën e vendit në Jeruzalem do të dalë në gjyq të hënën për trafikim armësh ndaj palestinezëve. Agjencia e sigurimit Shin Bet e Izraelit tha se Romain Franck, ...