TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Portali “Mësues për Shqipërinë”, Nikolla: Ka marrë fund koha e mikut

SOT - parë: 1 orë

Portali “Mësues për Shqipërinë” merr dimension të ri dhe formësohet duke shtuar më shumë transparencën dhe besimin, se vetëm përmes tij mund të punësohesh në sistemin arsimor.

7 artikuj të ndërlidhur »

Recetë për kek me mollë

SOT - parë: 1 orë

2 mollë gjysmë filxhan çaji gjalpë 2 vezë 1 gotë sheqer 2 gota miell 1 lugë çaji sodë buke gjysmë luge çaji kripë 1 lugë çaji kanellë 1 lugë çaji karafil sheqer pluhur Përgatitja: 1 Qëroni mollët, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Taksat që mund të paguani online dhe dokumentet që mund të merrni

SOT - parë: 1 orë

Ministria e Financave dhe Ekonomisë, në një letër të posaçme drejtuar organizatave të biznesit njoftoi sot të gjitha dokumentet që gjenerohen online dhe taksat që paguhen po në këtë mënyrë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Kishte dyshime se e kishte spiunuar për të kaluarën, i riu vlonjat vrau fqinjin dhe veten nën depresion

SOT - parë: 2 orë

Një ditë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mbrëmë në fshatin Gjorm të Vlorës, dalin detaje të reja mbi lëvizjet e fundit të autorit të krimit Artion Shenaj që vrau me armë zjarri mikun dhe fqinjin e ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Plumba për dashurinë e ndaluar, flet 22 vjeçari: Nuk e dija që ishim kushërinj

SOT - parë: 2 orë

Të tjera detaje dalin në dritë lidhur me ngjarjen, ku i riu qëlloi me armë një vajzë të mitur ditën e djeshme në Divjakë. Ka qënë dashuria e mohuar nga ana e vajzës dhe fakti që ajo ishte pranë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Vjedhja tek Rruga e Durrësit, kapet autori nga Kamza

SOT - parë: 2 orë

Policia ka zbardhur vjedhjen që ndodhi tek Rruga e Durrësit më 9 janar të këtij viti. Në pranga është vendosur një i ri nga Kamza të cilit iu gjenden edhe bizhuteritë e vjedhura.

7 artikuj të ndërlidhur »

Kokëdhima: Vrasja e Ivanoviç është një akt i rëndë kundër interesave të Kosovës

SOT - parë: 2 orë

Pas vrasjes së Ivanociç ka reaguar dhe kreu i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima. Vrasja e Ivanoviç sipas Kokëdhimës në një reagim në tëitter është një akt i rëndë kundër interesave të Kosovës.

Çfarë pëlqejnë njerëzit tek ju sipas shenjës së horoskopit?

SOT - parë: 2 orë

Shenjat e horoskopit janë përgjegjëse edhe për ato karakteristikat e mira që ka gjithësecili prej nesh. Ndonjëherë pjesa që na bën të preferuar në syrin e të tjerëve (dhe sidomos të parterëve) varet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Të qash të bën mirë për shëndetin

SOT - parë: 3 orë

Kush tha që e qara është gjë e keqe? Në fakt jo vetëm që ju çliron nga emocionet, por sipas ekspertëve lotët e derdhur i bëjnë mirë edhe shëndetit. Arsyet zbulojini si më poshtë.

Instagrami mund të shkatërrojë martesën

SOT - parë: 3 orë

Ju mund ta shihni si një veprim të pafajshëm, por pëlqimi i një postimit të dikujt tjetër në instagram mund të arrije deri aty sa tju shkatërroje martesën.

Ngrirja e dëmshpërblimeve për ish-të përndjekurit, Basha: I bëj thirrje që të bashkohen me ne në protestë

SOT - parë: 3 orë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha se është e papranueshme nga opozita, plani i qeverisë për të hequr familjarët e ish-të përndjekurve politike nga e drejta e ligjshme dhe morale e ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Kastriot Dervishi: Ju tregoj sa jugosllavë kishte në Shqipëri kur po tentohej bashkimi me Jugosllavinë

SOT - parë: 3 orë

Historiani Kastriot Dervishi, ka vijuar me publikimin e të dhënave për kohën e regjimit komunist në Shqipëri. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Dervishi ka treguar se sa shtetas jugosllavë ...

Konfliktohen me njëri-tjetrin, motra plagos me thikë vëllanë

SOT - parë: 3 orë

Një 31 vjeçare nga është arrestuar pasi ka plagosur vëllanë e saj me thikë. Sipas policisë vajza me inicialet E.K nga Orikumi pas një konflikti ka qëlluar me thikë vëllain e saj 20 vjeç.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ishte shpallur në kërkim, arrestohet në Vlorë 51-vjeçari

SOT - parë: 4 orë

Policia e Vlorës ka arrestuar një person në kërkim, mbi të cilin rëndonte dënimi me 10 vite burg në shkallë të parë. Sipas burimeve zyrtare policore Artan Muça, 51 vjeç nga Tirana është vënë në ...

Rikthehen temperaturat e ulëta në Shqipëri

SOT - parë: 4 orë

Sinoptikanët kanë lajmëruar se duke nisur nga dita e nesërme në mbrëmje do të rikthehen temperaturat e ulëta, tipike për stinën e dimrit. Por instituti i Gjeoshkencave në Shqipëri bën me dije se ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Pas deklaratë së MB, reagon përsëri Ristani: PD tha vetëm të vërtetën

SOT - parë: 4 orë

Pas deklaratës së Ministrisë së Brendshme nënjë status në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Arben Ristani, shtoi se PD ka thënë vetëm të vërtetën për policinë.

2 artikuj të ndërlidhur »

MAS: Maturantët që zgjedhin mësuesinë do tu mbulohet tarifa e studimit

SOT - parë: 4 orë

Maturantët me rezultate të larta të cilët do të zgjedhin të studiojnë në një nga Fakultetet e Edukimit, do tu mbulohen tarifat e studimit nga Ministria e Arsimit.Qëllimi sipas Nikollës është rritja e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Lulelakër e fërguar

SOT - parë: 4 orë

Përbërësit: gjysme kg lulelakër 1 vezë 1 shishe uje mineral 1 gotë miell 1 lugë të çajit karbonat kripë biber i kuq 1 tas jogurt Përgatitja Lulelakrës ia largoni lulet, i lani në ujë me mineral, ...

Arratiset polici i kokainës, MB: Vettingu në polici s'ndalet

SOT - parë: 5 orë

Ministria e Punëve të Brendshme reagoi pas akuzave të Partisë Demokratike se efektivi i policisë që bënte pazare për shitje kokaine u arratis si shumë drejtues të tjerë të uniformave blu.

11 artikuj të ndërlidhur »

Idrizi: Kanë luajtur të gjithë gurët që të na zhdukin

SOT - parë: 5 orë

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi që nuk arriti të siguronte mandatin e deputetit në zgjedhjet e 25 qershorit, flet për kulisa politikë që sipas tij, kanë për qëllim të ...

5 artikuj të ndërlidhur »