TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SOT

Arsyeja e çuditshme pse në banjot angleze gjeni dy rubinetë uji

SOT - parë: 5 orë

Anglia është një ndër destinacionet e preferuara të shqiptarëve të cilët zgjedhin këtë vend për të jetuar, studiuar dhe ndërtuar një të ardhme me të mirë.

4 ushqimet që s’lejojnë fryrjen e barkut

SOT - parë: 5 orë

Ndjesia e fryrjes së stomakut është një problem që prek shumë njerëz. Kjo mund të vijë si pasojë e ushqimeve me shumë kalori qëkonsumoni, për shkak të problemeve me tretjen, reduktimit të baktereve ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Plazh në fundjavë? Ja si pritet të jetë moti deri të dielën

SOT - parë: 5 orë

Sipas Meteoalb, (neser) të shtunën moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta gjatë orëve të mbrëmjes ndërsa të dielën në mbrëmje pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend.

11 artikuj të ndërlidhur »

Zjarri në Levan, FNSH dhe ushtria ndërhyjnë për të shuar flakët

SOT - parë: 6 orë

Një zjarr i madh ka përfshirë ditën e sotme kodrat e Levanit në Fier. Zjarri masiv, fikja e të cilit qe shumë e vështirë ishte afruar pranë rrugës nacionale Fier-Vlorë dhe krijoi vështirësi në ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Përdhunonte prej muajsh të fejuarën, në kërkim 30-vjeçari nga Tirana

SOT - parë: 6 orë

Policia e Tiranës po punon për kapjen e një 30 -vjeçari me inicialet J.H, pasi dyshohet se për një periudhe disa mujore ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë, ndaj të fejuarës së tij 20-vjeçare.

6 artikuj të ndërlidhur »

Aksidentet rrugore, 10 të plagosur vetëm ditën e sotme

SOT - parë: 6 orë

10 të plagosur është bilanci i aksidenteve rrugore ditën e sotme në vendin tonë. Aksidentet kanë ndodhur në Fushë-Krujë, Klos dhe në Berat ndërsa të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

88 artikuj të ndërlidhur »

U masakrua me sqepar nga bashkëshorti, ndërron jetë 51-vjeçarja në Lushnje

SOT - parë: 6 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Plug të Lushnjes ku një 55-vjeçar ka masakruar me sende të forta bashkëshorten e tij. Mësohet se 51-vjeçarja me inicialet N.Kazanxhi e cila u ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Kokëdhima: Basha nuk mund të ankohet pasi bashkëpunoi me Ramën për të legjitimuar 25 qershorin

SOT - parë: 7 orë

Partia "Zgjidhja" e Koço Kokëdhimës e ka cilësuar të pavend reagimin e Bashës lidhur me raportin e Minsitrave teknikë për zgjedhjet. Sipas Zgjidhjes, Basha nuk mund të ankohet se i vodhi votat PS ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Aksident në Velipojë, automjeti "hedh në ajër" drejtuesin e motorit

SOT - parë: 7 orë

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Velipojë. Mësohet se një automjet ka përplasur një motor duke e “hedhur në ajër” drejtuesin e saj. Personi i përplasur është një i ri i cili ka marrë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shtatë mënyra natyrale për zbardhjen e dhëmbëve

SOT - parë: 7 orë

Një buzëqeshje të shëndetshme dhe të ndritshme është patjetër diçka që të jenë të lumtur për të ngrënë ushqime të shëndetshme, jo çuditërisht mund të shkojë një rrugë të gjatë për të siguruar dhëmbët ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Zjarr në Parkun Kombëtar të Thethit, terreni i vështirë kërkon ndërhyrje nga ajri

SOT - parë: 8 orë

Zjarri ka shpërthyer ditën e sotme edhe në Parkun Kombëtar të Thethit, i cili po rrezikohet nga flakët e rëna që orës 14:30. Mësohet se në vendngjarje ndodhen helikopterët e Emergjencave Civile.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ngjarje spektakolare më 21 gusht, mediat amerikane alarmohen nga eklipsi i diellit

SOT - parë: 8 orë

Mediat amerikane i kanë kushtuar shumë vëmendje eklipsit të diellit, i cili pritet të ndodhë pas dy ditësh. Parashikohet që një pjesë e mirë e shteteve do të mund të përjetojnë një mbulim të plotë të ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Lushnje, burri masakron me sende të forta bashkëshorten 51 vjeçare

SOT - parë: 8 orë

Një burrë në Lushnje ka masakruar me sende të forta gruan e tij ditën e sotme duke e bërë të luftojë me jetën në spital. Bëhet fjalë për Tajar K. 55 vjeç, i cili ka goditur me sende të forta ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Ish- zv.kryeministrja i përgjigjet Ramës: Raporti për zgjedhjet ishte profesional pavarësisht pëlqimeve politike të ...

SOT - parë: 9 orë

sh-zv/kryeministrja teknike, Ledina Mandija, i është përgjigjur ditën e sotme kryeministrit Rama në lidhje me cilësimin e këtij të fundit të raportit për zgjedhjet si të njëanshëm.

25 artikuj të ndërlidhur »

Shenjat që ju dërgon trupi një muaj para se të pësoni goditje në zemër

SOT - parë: 9 orë

Të parandalosh është më mirë se të kurosh. Ky rregull i thjeshtë vlen për çdo sëmundje. Më poshtë do të gjeni disa nga simptomat që mund të shfaqen 1 muaj (ose më herët) para një ataku në zemër.

3 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet ish deputeti i PS në Elbasan, kërcënoi me armë ish-bashkëjetuesen

SOT - parë: 9 orë

Ish-deputeti i PS-së, Hamit Kosta, është arrestuar ditën e sotme nga Policia e Elbasanit. Sipas njoftimit të Policisë, Kosta ka kercenuar me arme ish-bashkejetuesen.

14 artikuj të ndërlidhur »

Policia e Tiranës paralajmëron qytetarët: Gjoba edhe ndaj këmbësorëve që nuk respektojnë rregullat

SOT - parë: 10 orë

Policia Rrugore Tiranë paralajmeron te gjithe qytetaret qe shkellin rregullat e qarkullimit rrugor se ne ditet ne vijim do te nisin gjobat edhe ndaj tyre, pervec shoferëve.

15 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohen dy persona në Kukës, penguan ndërtimin e ujësjellësit

SOT - parë: 10 orë

Dy persona janë arrestuar dje nga Policia e Kukësit pasi akuzohen se kanë penguar punimet e ujësjellësit në këtë qytet. Të arrestuarit janë Fatmir Qerimi, 45 vjeç dhe Maksim Mustafa, 43 vjeç, të dy ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Zjarr masiv në Fier, flakët dhe tymi bllokojnë automjetet në aksin drejt Levanit

SOT - parë: 10 orë

Temperaturat e larta vijojnë e bashkë me to edhe zjarret që shkrumbojnë vendin. Pasditen e sotme raportohet për një zjarr të përmasave të mëdha i cili ka rënë pasditen e sotme në Levan të Fierit, ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Topalli sulmon Bashën: Ka disa javë që është zhdukur pasi vodhi karrigen e kryetarit

SOT - parë: 10 orë

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, ka sulmuar kreun e PD përmes statusi në “Facebook”, ku shprehet se Basha e ka vjedhur karrigen e kryetarit të partisë përmes manipulimit.

11 artikuj të ndërlidhur »