TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipmedia

Aktori Ahmeti: Shumë antishqiptarizëm prej vet shqiptarëve në Shkup

Shqipmedia - parë: 4 orë

Aq shume antishqiptarizem prej vete shqiptareve ne shkup, sa qe nuk te besohet! Nga ta kthesh koken predikues. Cdo lloj dileri, e hajduti eshte bere predikues, cdo injorant predikues.

Si do të jetë moti për plazh në Shqipëri deri në fund të muajit

Shqipmedia - parë: 5 orë

“Meteoalb” ka bërë një tablo termike të temperaturave dhe reshjeve për ditët e mbetura të muajit Korrik. TABLOJA TERMIKE deri në fund të Korrikut 2017: Temperaturat e ajrit rriten te premten dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Të qeshish apo të qashë: Myslimanja me nikab në Shkup pedagoge e fëmijëve, radikalizëm islamik

Shqipmedia - parë: 7 orë

Në profilin e Facebookut të çerdhes së fëmijëve «Bleta» me seli në një lagje shqiptare të Shkupit mund të shihen lloj-lloj aktivitetesh gjoja fetare. Në të vërtetë bëhet fjalë për keqpërdorim të ...

Shkëndija mëson kundërshtarin e rradhës në Liga Evropa

Shqipmedia - parë: 7 orë

Skuadra e Shkëndijës së Tetovës e ka mësuar kundërshtarin e radhës për kualifikimin në Europa Ligë. Ndeshja mes Trakait dhe Norrkoping ka përfunduar dhe skuadra fituese do të përballet me ekipin ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Spiunë gjermanë

Shqipmedia - parë: 8 orë

Nuk spiunohen miqtë… “Spiunimi i miqve është një gjë e papranueshme, nuk mund të tolerohet” . Ishte e tërbuar Angela Merkel në 2013, kur revista “Der Spiegel” botoi dokumentat e Wikileaks, të cilat ...

Babai i tetovarit të mbytur në Vlorë tregon si e mësoi lajmin e kobshëm

Shqipmedia - parë: 8 orë

Ishte hera e parë që kishte ardhur në Shqipëri. Kishte vendosur disa ditë të qëndronte në Vlorë e madje dita fatale e jetës së tij ishte dita e parë që ai hynte në det në vendin tonë.

12 artikuj të ndërlidhur »

Rrezikohet dënim maksimal për të akuzuarit në Lagjen e Trimave

Shqipmedia - parë: 8 orë

Të akuzuarit të Lagjes së Trimave mund të marrin dënim maksimal. Kjo pasi sipas tyre, ata kanë prova të mjaftueshme me të cilat vërtetohet se ata kanë kryer vepra terroriste dhe kanë bërë organizim ...

40 artikuj të ndërlidhur »

De Biazi: Panuçi i duhuri, kujdes me Kaçen dhe Xhakën!

Shqipmedia - parë: 8 orë

Xhani De Biazi mendon se trajneri i ri i Kombëtares shqiptare është zgjedhja e duhur që ka bërë kreu i FSHF-së, Armand Duka. Ish-kreu i pankinës kuqezi që bëri histori me Shqipërinë, dje, në një ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Pas rreshjeve të shiut sot, lumi i Porojit përsëri sjell rrëmujë – VIDEO

Shqipmedia - parë: 8 orë

Fill pas reshjeve të shiut të cilat nuk zgjatën shumë në Tetovë, kanë ardhur sërish ujërat në lumin e fshatit Puroj, i cili dy muaj më parë vërshoi jo vetëm fshatin, por edhe më se 50 hektarë tokë të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kapen 12,5 kilogramë marihuane në Tabanoc

Shqipmedia - parë: 8 orë

Nëpunësit e policisë pranë Qendrës Rajonale për Punë Kufitare Veri dje në kalimin kufitar Tabanoc kanë penguar tentativë për kontrabandën e marihuanës në dalje nga Maqedonia për në Serbi.

12 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija vazhdon me sukses, eliminon Helsinkin – VIDEO

Shqipmedia - parë: 8 orë

Shkëndija e Tetovës ka bërë detyrën, duke arritur të sigurojë kalimin për në turin e tretë të Ligës së Europës. Kuqezinjtë e drejtuar nga Qatip Osmani kanë marrë një barazim 1-1 në fushën e HJK ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Pjesët e trupit ua sollën famën yjeve të showbizit

Shqipmedia - parë: 15 orë

Shumica e yjeve në botën e shoubizit janë bërë të famshëm falë punës dhe talentit që e posedojnë, por ka edhe të tilla të cilëve u ndihmuan pjesët e trupit që të futen në mesin e të famshmeve.

Deklarata e përbashkët e partive politike shqiptare në Maqedoni, manovrime për pikë politike

Shqipmedia - parë: 15 orë

Deklarata e partive politike shqiptare po zbehet apo po e humb kuptimin nga vet nënshkruesit e saj, vlerësojnë njohësit e çështjeve politike duke komentuar qëndrimet e partive ndaj kësaj deklarate ...

Gjykata e Apelit sot vendos nëse kreu i VMRO-DPMNE-së do të shkojë prapa grilave

Shqipmedia - parë: 15 orë

Gjykata e Apelit sot duhet t’i shqyrtojë ankesat e Prokurorisë Speciale (PSP) me të cilat kërkon paraburgimin e udhëheqësisë së VMRO-DPMNE-së, gjegjësisht kryetarit të partisë, Nikolla Gruevski, ish ...

49 artikuj të ndërlidhur »

Rekordi i “Despacito”: Çmenduri ajo që po ndodh me këtë kengë – VIDEO

Shqipmedia - parë: 16 orë

Vetëm gjashtë muaj pas publikimit, kënga “Despacito” e Louis Fonsit ka thyer rekordin global të klikimeve. Hiti i ri botëror është klikuar 4.6 miliardë herë në të gjitha shërbimet streaming, duke i ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Vetëvendosje me LDK-në, AKR-në dhe Alternativën thonë se i kanë numrat për Qeverinë – VIDEO

Shqipmedia - parë: 17 orë

Krijimi i shumicës parlamentare mbetet synim jo vetëm i koalicionit fitues të zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, por edhe i dy subjekteve që u renditën në vendin e dytë dhe të tretë ...

96 artikuj të ndërlidhur »

Lazim Destani drejt Helsinkit, në përkrahje të Shkëndijës – FOTO

Shqipmedia - parë: 17 orë

Lazim Destani është nisur sot me aeroplan privat nga Shkupi drejt Helsinkit. Siç e dinë futbolldashësit dhe gjithë tifozët e KF Shkëndija, sonte në Finlandë është përballja e kthimit HJK ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Duka komenton Panuccin: Ja pse zgjodha një italian

Shqipmedia - parë: 17 orë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka komentuar zgjedhjen e bërë për të vendosur në stolin e Kombëtares italianin Christian Panucci, si zëvendës të De Biasit.

92 artikuj të ndërlidhur »

Seancë e re për rastin “Kumanova – Lagja e Trimave”

Shqipmedia - parë: 18 orë

Në Gjykatën Supreme sot do të mbahet seancë për rastin “Kumanova” apo e njohur në opinion si “Lagja e Trimave”. Avokati i palës mbrojtëse, Mefail Arsllani, i pyetur se kur mund të pritet një vendim i ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Imami shqiptar që ua kalon edhe liderëve politikë me ‘like’ në Facebook! – VIDEO

Shqipmedia - parë: 18 orë

Imami i “Xhamisë së Tabakëve” në Tiranë, Elvis Naçi, ka aq shumë pëlqime në rrjetin social Facebook, sa lirisht mund të thuhet se ua kalon edhe liderëve politikë.