TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipmedia

“Beteja” për qendra tregtare në Tiranë, humbësit dhe fituesit

Shqipmedia - parë: 8 orë

Sipërfaqja e qendrave tregtare në Tiranë i ka kaluar 200 mijë metra katrorë, duke konkurruar denjësisht me vendet e zhvilluara, por kjo nuk po e pengon planifikimin e qendrave të reja, që pritet të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Hera e parë në avion

Shqipmedia - parë: 8 orë

Ilir Muharremi Prisja aeroplanin për Hanover. Isha para kohe. U ula në një restorant të aeroportit. Porosita një kafe. Uria nuk më kishte kapluar. Kafen e pija me ujë, kështu më pëlqen.

Luks dhe siguri, ambasada më e shtrenjtë e Amerikës në botë (VIDEO)

Shqipmedia - parë: 8 orë

Rreth 1 miliardë dollarë do të shpenzohen për të ndërtuar godinën e re të Ambasadës amerikane në Londër, duke e bërë atë godinën më të shtrenjtë të një ambasade.

16 artikuj të ndërlidhur »

Demi Rose, e nxehtë në plazh! – FOTO

Shqipmedia - parë: 8 orë

Format e saj të bëshme dhe gatishmëria për t’i treguar ato gjithmonë me guxim e kanë hedhur në krahët e famës ish-të dashurën bukuroshe të reperit Tayga.

5 artikuj të ndërlidhur »

Njihuni me 10 sëmundjet më të “dhimbshme” të njeriut

Shqipmedia - parë: 8 orë

Guri në veshka dhe dhimbje koke, por jo vetëm. Këtu është lista e gjendjeve më të këqija mjekësore të hartuara nga mjekët dhe bazuar në përvojën dhe dëshmitë e pacientëve.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ja sa shqiptarë kishin katër vilajetet e Shqipërisë

Shqipmedia - parë: 8 orë

Në fund të shekullit të nëntëmbëdhjetë, vilajetet osmane në Ballkan përftuan një rëndësi ndërkombëtare. Duke qenë se Fuqitë e Mëdha kishin marrë rolin e protektorit për popullatat e krishtera në ...

“Look”-u i shtëpiakeve, si të shmangni pamjen jo të këndshme

Shqipmedia - parë: 8 orë

Është e vërtetë se rehatia është e shenjtë, por kur rrezikon të bëhet qesharake, është e nevojshme ta parandaloni. Zbuloni se si ta bëni atë Sa bukur të hysh në shtëpi pas një dite pune: më në fund ...

‘Bima e djallit’, Cannabis Sativa/ Thjesht do befasoheni nga këto fakte!

Shqipmedia - parë: 8 orë

Ja disa fakte për ‘bimën e djallit’: Studim pas studimi ka rezultuar se marijuana është më pak e dëmshme se alkooli dhe duhani. Vetëm rreth 9% e përdoruesve të marijuanës janë bërë klinikisht të ...

VIDEO: 10 qytetet më të çuditshëm në botë

Shqipmedia - parë: 8 orë

Janë të “çuditshëm” sepse nuk e plotësojnë konceptin normal se si duhet të jetë një qytet ose vend. Nga qyteti me dy banorë tek ai që është komplet blu.

Nepotizëm edhe në Qeverinë e re të Maqedonisë

Shqipmedia - parë: 8 orë

Nepotizmi ka përfshirë edhe Qeverinë e re të Maqedonisë, partitë e së cilës kur ishin në opozitë kritikonin pa ndërprerë qeverinë e kaluar që drejtohej nga VMRO DPMNE-ja dhe BDI-ja, që tani është në ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria e tashme kritikon të kaluarën, €130 milion janë harxhuar për tërheqjen e investimeve – VIDEO

Shqipmedia - parë: 8 orë

Nga viti 2007 deri në maj të vitit 2017 Qeveria e kaluar e udhëhequr nga VMRO-DPMNE për tërheqjen e investitorëve të huaj ka shpenzuar mbi 130 milion euro theksoi , zëdhënësi i Qeverisë, Mile ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Flija, tradita shekullore e shqiptarëve në Turqi

Shqipmedia - parë: 8 orë

Flija e cila bëhet në rajonin Niksar të qytetit Tokat të Turqisë ku jetojnë shqiptarët e ardhur nga Kosova vazhdon të ruajë vendin e tij në mesin e shijeve të patjetërsueshme të qerasjeve, raporton ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Teuta Arifi të hënën konventën promovuese në Tetovë

Shqipmedia - parë: 9 orë

Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi të hënën e nis rrugën e fitores. Në ora 19.00 Teuta Arifi do të promovojë kandidatët për këshilltar si dhe programin e saj për katër vitet e ardhshme.

4 artikuj të ndërlidhur »

Grabitet vajza para shkollës në Kumanovë

Shqipmedia - parë: 9 orë

Më 21 shtator është rrëmbyer një vajzë e mitur, nxënëse e shkollës ‘Pero Nakov’ në Kumanovë gjatë pushimit të madh. Vajza bashkë em shoqet ka dalë në pushim para kazermës, ku është grabitur nga dy ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Tetovë, lagjja e studentëve në gjendje të mjerueshme – VIDEO

Shqipmedia - parë: 9 orë

Papastërtia, vjedhjet dhe pasiguria, vazhdojnë të jenë të pranishme në lagjen e studentëve në Tetovë. Alsat disa herë ka informuar për këtë situatë por si duket ky alarmim i studentët dhe banorëve të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ulje drastike e numrit të nxënësve në shkollat e Strugës – VIDEO

Shqipmedia - parë: 9 orë

Vazhdon ulja e numrit të nxënësve në Strugë. Kjo dukuri më qartë shihet në shkollën e mesme “Ibraim Temo”. Këtë vit janë regjistruar 50 nxënës më pak nga numri i atyre që kanë përfunduar maturën, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarët po e braktisin Ohrin

Shqipmedia - parë: 9 orë

Tashmë në Ohër banojnë rreth 7000 shqiptarë, shumë prej të cilëve prej kohësh janë të regjistruar si turq. Ndërkohë, shqiptarët e krishterë që jetojnë në pjesën e qytetit të vjetër thuajse janë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Tetovë: 600 persona të rritur fituan diploma të shkollës së mesme

Shqipmedia - parë: 9 orë

BRUNILDA KUÇI Kenaqesi e madhe kur jep kontributin tend ne arsim, uroj qe ne te ardhmen keto projekte kaq me vlere te vazhdojne te ngjallin interesimin e arsimdashesve.

Aksident i rëndë në autostradën Shkup-Tetovë (Foto)

Shqipmedia - 22.09.2017

Para disa minutave ka ndodhur një aksident në rrugën Shkup-Tetovë, afër Karpallakut. Një veturë me targa të Tetovës ka mbetur e rrokullisur në mes të autostradës, kurse nuk dihet nëse është përplasur ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Numri i shqiptarëve që do të amnistohen me ligjin e ri

Shqipmedia - 22.09.2017

Ligji për amnisti i propozuar së fundmi nga Qeveria e Maqedonisë, sipas të gjitha gjasave pritet të përfshijë mbi 800 të burgosur. Duke ju referuar të dhënave zyrtare, numri i përgjithshëm i të ...