TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

RTSH

Përplasje mes Prokurorisë dhe KQZ-së

RTSH - I sapo botuar

Mësohet se gjatë ditës së sotme është bërë sekuestrimi i dosjeve të disa zyrtarëve të lartë. Mes institucioneve të Prokurorisë dhe KQZ-së ka pasur përplasje lidhur me të dhënat e dosjeve të disa ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Politika shqiptare në tension, Fleckenshejn në Tiranë

RTSH - parë: 1 orë

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenshtajn, mbërrin të hënën për një vizitë tre ditore në Tiranë. “Shpresoj se do të takoj studentë, do të bisedoj me Avokatin e Popullit, ...

24 artikuj të ndërlidhur »

LLalla: Vettingu nuk duhet të përdoret për t’u imponuar tek prokurorët

RTSH - parë: 1 orë

Ndërsa procesi i vettingut në drejtësinë shqiptare tashmë ka nisur, kryeprokurori Adriatik Llalla ka paralajmëruar se ai nuk mund të përdoret nga askush si mënyrë për t’u imponuar tek trupa e ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Protesta në Francë:“Në burg të korruptuarit” dhe “Poshtë privilegjet”

RTSH - parë: 1 orë

Qindra qytetarë kanë marrë pjesë në protestat e zhvilluara në Paris dhe Tuluzë për të kërkuar largimin e deputetëve të korruptuar nga politika. “Në burg të korruptuarit” dhe “Poshtë privilegjet”, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mattis vizitë në Irak

RTSH - parë: 1 orë

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, ka arritur në Bagdad, në një vizitë të paparalajmëruar. Vizita e Mattisit vjen një ditë pasi kryeministri i Irakut, Haidar al-Abadi, shpalli fazën e dytë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Greva e opozitës hyn në ditën e tretë

RTSH - parë: 2 orë

Protesta e opozitës së djathtë shqiptare ka hyrë në ditën e saj të tretë. Kreu i saj Lulzim Basha vazhdon të këmbënguli se protesta do të marri fund vetëm kur kryeministri Rama të japi dorëheqje, në ...

115 artikuj të ndërlidhur »

Teuta merr tre pikë shumë të çmuara në Vlorë

RTSH - parë: 16 orë

JAVA 22 DATA QYTETI ORA NDESHJA REZ 19.02.2017 ??? 14:00 Korabi- Vllaznia 0 – 2 Bakaj 17′, Hebaj 87′ 19.02.2017 Korçë 17:00 Skënderbeu – Luftëtari 3 – 0 Muzaka 25′, Latifi 36′, Radas 75′ 19.02.2017 ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Kategoria e Parë: Kamza dhe Beslidhja barazojnë 0-0

RTSH - parë: 16 orë

JAVA 16 GRUPI A DATA ORA NDESHJA REZ 18.02.2017 14:00 Iliria – Tërbuni 1 – 0 18.02.2017 14:00 Besa – Erzeni 0 – 2 18.02.2017 14:00 Shënkolli – Adriatiku 2 – 1 18.02.2017 14:00 Burreli – Kastrioti 1 – ...

Basha : Zgjedhje të lira dhe të ndershme vetëm përmes një qeverie teknike

RTSH - parë: 17 orë

Kryetari i PD Lulzim Basha ka deklaruar vendosmërinë e opozitës për të qëndruar në protestës deri në largimin e kryeministrit Edi Rama dhe krijimin e një qeverie teknike që do të çojë vendin në ...

115 artikuj të ndërlidhur »

Rama i përgjigjet opozitës: Qeveria kërkon një mandat të dytë, pasi rruga drejt Europës është më afër!

RTSH - parë: 17 orë

Përkundër protestës së opozitës për të detyruar qeverinë të japi dorëheqje, kryeministri socialist Edi Rama deklaroi të dielën se “qeveria kërkon një mandat të dytë, pasi përmes kësaj qeverie rruga ...

115 artikuj të ndërlidhur »

Kategoria e parë; Kamza – Besëlidhja

RTSH - parë: 20 orë

Kategoria e Parë e Kampionatit Kombëtar të Futbollit ka ulur sot siparin e javës së saj të 16-të, me ndeshjen e fundit të grupit A, apo grupit të Veriut, atë midis Kamzës dhe Besëlidhjes.

Stuhia e tmerrshme në Kaliforni

RTSH - parë: 21 orë

Stuhia e tmerrshme e quajtur “bomba e motit” është zbutur disi në pjesën jugore të Kalifornisë, ndersa ka vënë në panik pjesën veriore të shtetit amerikan për shkak të drejtimit që ka marrë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Mitingu i Tramp në Florida

RTSH - parë: 21 orë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gjatë fjalës së tij në një miting në Florida, ka sulmuar sërish median duke e akuzuar atë për publikimin e lajmeve false.

61 artikuj të ndërlidhur »

Ofensiva irakene në Mosul

RTSH - parë: 21 orë

Kryeministri irakian, Haider al Abadi ka thënë se kanë filluar operacionet ushtarake për të rimarrë Mosulin perëndimor nga militantët e grupit ekstremist, Shteti Islamik.

25 artikuj të ndërlidhur »

Spanjë; Protestat për pranimin e refugjatëve

RTSH - parë: 21 orë

Të pakten 500 mijë persona kanë marshuar në rrugët e Barcelonë, ku i kanë kërkuar qeverisë lejimin e hyrjes në Spanjë të një numri më të madh refugjatësh nga vendet e përfshira në konflikte të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Armëpushimi në Ukrainë

RTSH - parë: 22 orë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë pro Kremlinit nuk kanë arritur të thonë nëse do e respektojnë ndalimin e luftimeve si dhe një nga liderët e Ukrainës ka ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Opozita vazhdon protestën, Basha shprehet i bindur për fitore

RTSH - parë: 22 orë

Mes dhjetra përkrahësve entuziastë që po e shoqërojnë në protestën e opozitës para selisë së qeverisë, kreu i PD Lulzim Basha, shprehu bindjen se kauza e tyre do të fitojë.

40 artikuj të ndërlidhur »

Basketboll; Elektra Zykaj shënon rekord prej 79 pikësh

RTSH - parë: 23 orë

Ka ardhur një fitore e thellë të dielën e Flamurtarit në basketboll për femra sot ndaj Apolonisë, por spikat fakti që Elektra Zykaj vendos një rekord me vete.

5 artikuj të ndërlidhur »

Protesta e opozitës së djathtë hyn në ditën e dytë

RTSH - 19.02.2017

Protesta e opozitës së djathtë shqiptare ka hyrë në ditën e dytë, me thirrjen e përsëritur për dorëheqjen e qeverisë Rama, ngritjen e një qeverie teknike e cila do të çojë vendin në zgjedhje të lira ...

115 artikuj të ndërlidhur »

Opozita vazhdon protestën në çadrën e ngritur para kryeministrisë

RTSH - 18.02.2017

Pavarësisht rreshjeve të shiut përkrahësit e opozitës, tashmë më të paktë në numër, po qëndrojnë para selisë së qeverisë. Organizatorët e protestës kanë ngritur çadra.

115 artikuj të ndërlidhur »