TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Këndohet ezani i parë në fshatin Llokven të Prilepit

Portalb - 15.01.2018

Në mënyrë solemne dhe me të gjitha ceremonitë fetare, të dielën u lëshua në përdorim Xhamia ne fshatin Llokven, Muftinia e Prilepit. Ky organizim u bë nga ana e Muftinisë së BFI Prilep në koordinim ...

Plenumi i Arsimtarëve nuk e përkrah protestën e Sindikatës së Arsimit

Portalb - 15.01.2018

“ Protesta e paralajmëruar nga Sindikata e Arsimit dhe Shkencës për të mërkurën është manipulim i pastër për fushën tonë”, akuzojnë nga Plenumi i Arsimtarëve, njofton Portalb.mk .

13 artikuj të ndërlidhur »

Osmani optimist për çështjen e emrit: Kjo është mundësi që nuk guxon të humbet

Portalb - 15.01.2018

Zëvendëskryeministri i Eurointegrimeve të Maqedonisë, Bujar Osmani th ase është optimist kur bëhet fjalë për zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë.

Zëdhënësja e KE, Koçijançiç, shfryn euforinë e Ramës: Asnjë kompromis me kriteret e anëtarësimit

Portalb - 15.01.2018

Pyetjes mbi strategjinë që do të ndjekë Bashkimi Europian për integrimin e Ballkanit Perëndimor, zëdhënësja e Komisionit Europian për punët e jashtme, fqinjësinë e mirë, zgjerimin dhe negociatat për ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“Megjashi”: Janë shkelur të drejtat e fëmijëve në çerdhen e Shkupit “Koço Racin”

Portalb - 15.01.2018

“Janë shkelur të drejtat e fëmijëve nga grupi i parë i vogël nga çerdhja “Koço Racin” në Shkup, në të cilin pa arsyetim u është ndryshuar edukatorja nga ana e u.d.

2 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Bisedova në telefon me Mustafën, i ofrova përkrahje për shërim

Portalb - 15.01.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë se ka biseduar me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa në telefon, me ç’rast edhe i ka ofruar mbështetje për shërim.

60 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë duhet të dini për aspirinën dhe hollimin e gjakut, ja rastet kur përdorimi i saj vendos në rrezik jetën e ...

Portalb - 15.01.2018

Meqënëse kam anemi dhe përdor Aspirinë, mos ma rëndon aneminë Aspirina meqënëse ajo hollon gjakun ?” Asnjë nga medikamentet antikoagulante dhe antiagreguese nuk e hollon gjakun në kuptimin e vërtetë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

11 përbërësit për një mëngjes të shëndetshëm…

Portalb - 15.01.2018

Në këtë artikull do t’jua tregojmë se kush janë përbërësit e duhur me të cilin të përgatisni një vakt të shëndetshëm në mëngjes, transmeton Femina.al. Tërshëra Tërshëra është një superushqim.

Pas operacionit që bëri mrekullinë, ndahet nga jeta njëra nga binjakët

Portalb - 15.01.2018

Dy binjaket palestineze nga Rripi i Gazës, të cilat lindën me trup të ngjitur me njëra-tjetrën, iu nënshtruan këtë javë një operacioni në Arabinë Saudite, i cili u mundësoi mrekullisht ndarjen e ...

Veza me dy të kuqe: çfarë do të thotë dhe a janë të sigurta?

Portalb - 15.01.2018

Zakonisht një vezë nënkupton një të verdhë dhe një të bardhë, por ndonjëherë ndodh që veza ka dy të verdha dhe quhet vezë e dyfishtë. Nëse provon të thyesh një vezë dhe sheh se ka dy të verdha, a ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori bullgar, Petkov: E përkrahim Maqedoninë në përpjekjet për hyrje në BE dhe NATO

Portalb - 15.01.2018

Ambasadori i Bullgarisë në Maqedoni, Ivan Velikov Petkov në seancën e 8-të të Komisionit për Çështje Evropiane në Kuvendin e Maqedonisë, sot porositi se Bullgaria i përkrahë përpjekjet e Maqedonisë ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Teksa presim të dytin, shikoni fustani që veshi Meghan Markle në martesën e parë

Portalb - 15.01.2018

Shumica prej nesh janë shumë kurioz të shohin fustanin që Meghan Markle do të veshë kur të martohet me Princin Harry. Dasma e tyre do të zhvillohet në maj, dhe me siguri atë ditë e gjithë bota do t’i ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Është gjendur i vdekur një person në banesën e tij në Shkup

Portalb - 15.01.2018

Një person me plagë nga armë zjarri në kokë është gjetur i vdekur në banesën e tij në Lagjen Maxher të Shkupit, njoftuan nga MPB. Trupi i pajetë i viktimës është gjetur nga nipi i tij ndërkohë ende ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi i Maqedonisë e ratifikoi marrëveshjen me Bullgarinë

Portalb - 15.01.2018

Shumica parlamentare LSDM-BDI, në mungesë të kryeministrit Zoran Zaev, me 61 vota “për” dhe 1 “i përmbajtur” (Ferid Muhiq), e ka ratifikuar Marrëveshjen për Miqësi, Fqinjësi të Mirë dhe Bashkëpunim ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Shiheni 1000 herë! Messi magjeps botën, shënon një gol jashtëtokësor (VIDEO)

Portalb - 15.01.2018

Barcelona ka shënuar edhe golin e katërt kundër Real Sociedad dhe si mund të mungonte Leo Messi në listën e realizuesve pas një paraqitje mbresëlënëse.

11 artikuj të ndërlidhur »

Walker nga Reçaku: Njerëzit këtu nuk kanë vdekur ta shohin Kosovën ku është tash

Portalb - 15.01.2018

Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, gjatë kohës së luftës, William Walker, ka qëndruar në fshatin Reçak të Shtimes, për të përkujtuar masakrën që ndodhi sot 19 vjet aty.

80 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq kundërshtarëve: Mos deshët që në Bruksel ta grushtoja Thaçin?

Portalb - 15.01.2018

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka folur për procesin e negociatave me Kosovën dhe ka akuzuar kundërshtarët e tyre, transmeton Koha.net. “Që nga Marrëveshja e Brukselit, gjatë pesë vjetëve, s’e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Besim Ugzmajli me film për nxitjen e manipulimit drejt luftës në Siri

Portalb - 15.01.2018

Një djalë i ri, i quajtur Bujar, manipulohet nga një imam kosovar që t’u bashkohet grupeve terroriste që luftojnë në Siri. Ai i bashkohet luftës tinëzisht dhe pastaj i kërkon ndihmë vëllait të tij ...

Llavrov: Rusia do ta përkrah marrëveshjen për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë

Portalb - 15.01.2018

Në përvjetorin e konferencës për shtyp, ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergej Llavrov deklaroi se kontesti për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, gjatë kohë ka qenë në “pozitë gjysmëfjetje” dhe se tani ...

Apeli vendosi, deputetët Vasillevski dhe Arnaudov mbeten në Burgun e Shutkës

Portalb - 15.01.2018

Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Sasho Vasillevski dhe Luben Arnaudov mbeten në Burgun e Shutkës. Ankesat e tyre për heqjen e paraburgimit Gjykata e Apelit i ka refuzuar.

16 artikuj të ndërlidhur »