TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Netanyahu: Do t’i gjejmë militantët që e vranë çiftin izraelit

Portalb - 15.01.2018

Gjatë një vizite në Indi, kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka shprehur sot përkushtim për “kapjen” e militantëve pakistanezë, të cilët e kanë vrarë një çift izraelit, që ishin në mesin e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shekerinska: çështja e emrit nuk është pengesa e vetme për anëtarësim në NATO

Portalb - 15.01.2018

Ministria e Mbrotjes së Maqedonisë, Radmilla Shekerinska, në vazhdën e vizitës së sekretarit gjeneral të NATO-s në Maqedoni, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se problemi i vetëm i Maqedonisë për ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi ditor, e martë 16 janar 2018

Portalb - 15.01.2018

Dashi Hëna kalon nëpër Bricjap sot dhe kjo do ju bëjë të ndjeni disa momente lodhjeje dhe të përfshiheni në diskutime të vogla me personin që keni në krah të cilat do t’ju shqetësojnë.

22 artikuj të ndërlidhur »

Nëntë viktima gjatë sulmeve të armatosura në Tripoli

Portalb - 15.01.2018

Të paktën nëntë persona e kanë humbur jetën, ndërsa pothuajse 30 janë lënduar gjatë sulmeve të armatosura, që filluan sot në afërsi të aeroportit “Mitiga” në Tripoli, njoftoi Ministria libiane e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, deri më 2022-n nuk parashihet edukim i administratorëve për ligjin e gjuhëve

Portalb - 15.01.2018

Ministri për shoqëri informatike dhe Administratë, Damjan Mançevski tha se me strategjinë katërvjeçare që u përpilua sot që pritet të realizohet gjatë periudhës kohore 2018-2022 nuk janë paraparë ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, po përgatitet ligj i ri për veturat

Portalb - 15.01.2018

Ministria e Ekonomisë është në proces të përgatitjes së propozim-ligjit për ndryshime dhe plotësim të ligjit për vetura. Me propozim-ligjin e ri taksistët do të kenë targa të reja, veturat do të kenë ...

Maqedoni, strategji katërvjeçare për reformat në administratë pa sistematizim të administratorëve!

Portalb - 15.01.2018

Ministria e Administratës për Shoqëri Informatike publikoi strategji katërvjeçare për reformat në administratë. Me këtë strategji nuk parashihet sistematizim i administratorëve, pasi që siç u shpreh ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ford investon miliarda dollarë në veturat elektrike

Portalb - 15.01.2018

Ford do të zgjerojë investimet në automjetet elektrike në SHBA me 11 miliardë dollarë deri në vitin 2022 në prodhimin e 40 veturave hibride dhe elektrike, ka thënë shefi i kompanisë Bill Ford, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Me spine dhe akuza të pabaza kundër lajmeve të rrejshme

Portalb - 15.01.2018

Një pjesë fjalimit të fundvitit Presidenti i Republikës së Maqedonisë ishte drejtuar kundër “lajmeve të rrejshme”. A janë deklaratat euforike të Dr. Gjorge Ivanovit kundër lajmeve të rrejshme, të ...

Mançevski: Ligji për shërbime audio dhe audiovizuale nuk do të tërhiqet

Portalb - 15.01.2018

“Ligji për shërbime mediatike audio dhe audiovizuale nuk do të tërhiqet, por ngelemi të hapur për diskutim”, deklaroi ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski, në lidhje ...

Tiranë, grabitet banka brenda godinës së Hipotekës

Portalb - 15.01.2018

Filiali i një banke të nivelit dytë është grabitur mesditën e të hënës, transmeton Top Channel. Informacionet parparake flasin se filiali ndodhet brenda ambienteve të hipotekës.

45 artikuj të ndërlidhur »

Vjedhje në një banesë në rr. “Kozle” në Shkup

Portalb - 15.01.2018

Një autor i panjohur në periudhën nga ora 04:00 deri në orën 17:00 të ditës së djeshme, ka kryer vjedhje të rëndë në banesën e K.H. (44) në rr, “Kozle” në Shkup. K.H.

7 artikuj të ndërlidhur »

Nuk beson ai që…

Portalb - 15.01.2018

“Nuk beson ai që nuk jeton sipas besimit të tij” Thënie nga Sigmund ...

Tarçullovski kërkon nga gjykatësja të lëshojë arrestin, për të marrë pjesë në fjalimin e Stoltenbergut

Portalb - 15.01.2018

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Johan Tarçullovski, i cili është në paraburgim shtëpiak, kërkoi nga gjykatësja e lëndës, Vesna Dimishkova, që të marrë pjesë në seancë kuvendore të enjten, kur sekretari ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Zbuloni meshkujt tradhtarë dhe besnikë sipas shenjave të horoskopit

Portalb - 15.01.2018

Dashi Nëse jeni në lidhje me një Dash, atëherë mund të jeni e qetë. Meshkujt në këtë shenjë janë para se gjithash të sinqertë dhe të ndershëm, për të mundur ta fshehin tradhëtinë e tyre.

Maqedoni, Kuvendi e miratoi ligjin për gjelbërim urban

Portalb - 15.01.2018

Përveç ligjit për amnisti , Kuvendi në seancën e sotme i miratoi edhe ndryshimet dhe plotësimet e ligjit për material arkivor, për komunikimet elektronike , për themelimin e Rrjetit të Hulumtuesve ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, u miratua ligji për amnisti, 670 të burgosur do të lirohen nga burgu

Portalb - 15.01.2018

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme plenare e votoi ligjin për amnisti me të cilin u zvogëlohet dënimi me burg disa të burgosurve, njofton Portalb.mk Me këtë ligj lirohen personat e ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Pas dorëheqjes nga VV, Dardan Sejdiu jep dorëheqje edhe nga posti i deputetit

Portalb - 15.01.2018

Dardan Sejdiu pritet të jap dorëheqje nga pozita e deputetit të Kuvendit të Kosovës për t’u rikthyer në ulësen e nënkryetarit të Komunës së Prishtinës, bëjnë të ditur burimet e portalit “ Zeri.info ”.

10 artikuj të ndërlidhur »

Ja edhe sa fitore i duhen Barcelonës për ta thyer rekordin historik të Real Madridit

Portalb - 15.01.2018

Sezonin që lamë pas, Reali arriti rekordin historik prej 40 ndeshjeve pa humbje. Kurse tani Barcelona në krye me Ernesto Valverden kërkon që ta thyej këtë rekord, shkruan Sovrani.info Me 29 ndeshje ...

Ja sa marrin rroga  udhëheqësia e Ministrisë së Mbrojtjes dhe ARM-së

Portalb - 15.01.2018

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, ka pagë mujore prej 78.791 denarë, ndërkaq zëvendësi i saj, Bekim Maksuti 64.844 denarë. Kështu tregojnë të dhënat zyrtare të publikuara sot nga Ministria ...

5 artikuj të ndërlidhur »