TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Indonezi, 61 fëmijë vdesin nga fruthi dhe kequshqyerja

Portalb - 15.01.2018

Vetëm gjatë katër muajve të fundit të paktën 61 fëmijë kanë vdekur nga epidemia e fruthit dhe kequshqyerja në qarkun Regjenca Asmat të provincës jugore Papua të Indonezisë, transmeton Anadolu Agency ...

Konjufca më optimist për Vetëvendosjen seç ka qenë para dhjetë ditësh

Portalb - 15.01.2018

Shefi i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka treguar se mbledhja e Kryesisë së partisë ende nuk ka përfunduar. Në një pauzë që ka marrë ky organ në mbledhjen që po mban, për t’u ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Turqia i dënon planet për krijimin e ushtrisë kurde

Portalb - 15.01.2018

Fuqitë kyçe, të përfshira në luftën civile të Sirisë, kanë kritikuar SHBA-në për ndihmën që i ka ofruar një milicie, të udhëhequr nga kurdët, për të formuar një “forcë kufitare të sigurisë” prej ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Borisov përshëndet ratifikimin e marrëveshjes Bullgari-Maqedoni

Portalb - 15.01.2018

Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim midis Republikës së Bullgarisë dhe Republikës së Maqedonisë, raporton ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Basha në Kuvend: Kthehemi pas 1 muaji në vendin e krimit

Portalb - 15.01.2018

Në fjalën e tij në seancën e ditës së sotme Parlamentare, kreu i PD, Lulzim Basha u shpreh se mazhoranca shkeli Kushtetutën më 18 dhjetor për të mbrojtur “peshqit e mëdhenj”, transmeton Top Channel.

11 artikuj të ndërlidhur »

Dua Lipa përsëri “mbretëresha” e suksesit

Portalb - 15.01.2018

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka arritur një tjetër sukses të jashtëzakonshëm me këngën e fundit të publikuar. Ylli i muzikës me famë botërore ka arritur afër 15 milionë klikime në Youtube pa mbushur ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Abe: Serbia “mban çelësin e stabilitetit” në Ballkan

Portalb - 15.01.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mirëpriti të hënën kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe. Kjo është vizita e parë e një lideri japonez në Beograd që nga shpërbërja e Jugosllavisë, transmeton ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Karemani nga selia e re në Tetovë: Besa do të jetë më e fuqishme se më parë (VIDEO)

Portalb - 15.01.2018

Në Tetovë në mënyrë solemne u hap selia e re e personave që janë pro shkarkimit të Bilall Kasamit dhe përkrahës të deputetit Nexhbedin Karemani për lider të përkohshëm të partisë Lëvizja Besa, ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Libi, përplasja në aeroport lë 11 të vdekur

Portalb - 15.01.2018

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën si pasojë e një përplasjeje që shpërtheu brenda dhe përreth Aeroportit Ndërkombëtar Mitiga në afërsi të kryeqytetit libian, Tripoli, transmeton Anadolu Agency ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Është e qartë që në Vetëvendosje tashmë janë dy tabore

Portalb - 15.01.2018

Pas qarjeve të mëdha brenda Lëvizjes Vetëvendosje, të cilat janë manifestuar me dorëheqjen e një numri të caktuar të figurave që kanë bartur funksione brenda kësaj partie politike, por edhe mbajnë ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Hapet selia e Lëvizjes BESA që përkrah Karemanin në Tetovë ( Live/VIDEO)

Portalb - 15.01.2018

Në Tetovë në mënyrë solemne hapet selia e re e personave që janë pro shkarkimit të Bilall Kasamit dhe përkrahës të deputetit Nexhbedin Karemani për lider të përkohshëm të partisë Lëvizja Besa.

32 artikuj të ndërlidhur »

Ryan Giggs, trajner i Uellsit për 4 vitet e ardhshme

Portalb - 15.01.2018

Ryan Giggs është emëruar në postin e trajnerit të Uellsit, për 4 vitet e ardhshme. Ish-anësori i Manchester United, 44-vjeçari Giggs pason Chris Coleman, që u largua në muajin nëntor për të marrë ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Një bukë fantastike me djathë dhe hudhra!

Portalb - 15.01.2018

Nëse i pëlqeni hudhrat atëherë kjo bukë do ju duket thjesht fantastike! Koha për ta provuar me anë të recetës së mëposhtme, përcjell Shije.al. Përbërësit: 1 qepë e vogël e grirë 3 lugë gjelle me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pesë mënyra në të cilat aloe vera është e magjishme për lëkurën tuaj

Portalb - 15.01.2018

Është e shkëlqyeshme për kurën e lëkurës dhe të sëmundjeve të ndryshme, prandaj përfundimisht do të duhej të vendosni për përdorimin e aloe verës… Para shumë kohësh është e njohur që aloe vera është ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Deputetët e VMRO-së mbeten në paraburgim konfirmoi Gjykata e Apelit

Portalb - 15.01.2018

Pas shqyrtimit të ankesave për heqjen e zgjatjes së paraburgimit për të dyshuarit e ngjarjeve të 27-prillit në Kuvendin e Maqedonisë , Gjykata e Apelit në Shkup ka sjellë vendim që deputetët e ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Ja kur do të prezantohet Samsung Galaxy S9

Portalb - 15.01.2018

Dj Koh, presidenti i divizionit mobile të kompanisë, konfirmon se Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9+ do të publikohet në Kongersin Botëror të Celularëve, në muajin shkurt, transmeton Noa.al.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndijës i lëndohet mesfushori

Portalb - 15.01.2018

Mesfushori i ri Arbin Zejnullai gjatë një ushtrimi rutinë ka pësuar frakturë të kockës metatarsale të 5-të të shputës së majtë. 18 vjeçarit menjëherë i është futur këmba në gjips, të cilin duhet ta ...

Te përkëdhelurit e sistemeve

Portalb - 15.01.2018

Lulzim Selimi Ngritja e pamerituar e një individi, në një sistem të çfarëdolloji qoftë ai shkakton destabilizimin e atij sistemi. Ngritjet e pamerituara të individëve të caktuar ndodhin si pasojë e ...

Shkupi të enjten testohet me Dritën e Gjilanit

Portalb - 15.01.2018

Ekipi i FC Shkupit pasi dje ka zhvilluar dhe ndeshjen e parë kontrolluese, ku trajneri Ardian Nuhiu ka provuar skemat e para edhe me dy futbollistët e rinj të ardhur si përforcime gjatë afatit ...

6 artikuj të ndërlidhur »

BE: Ekspertët e filluan punën për luftimin e lajmeve të rrejshme

Portalb - 15.01.2018

Grupi i ekspertëve i nivelit të lartë i Komisionit Evropian për luftimin e lajmeve të rrejshme, sot është takuar për të parën herë në Bruksel, transmeton REL.

6 artikuj të ndërlidhur »