TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Vitamina C, ja dobitë e saja për lëkurën

Portalb - parë: 19 orë

Vitamina C është një nga vitaminat më të rëndësishme për shëndetin tonë. Ajo gjendet me shumë prej frutave që ne kosumojmë përditë. Përveç vetive shumë të mira që ajo ka për përforcimin e sistemit ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtarja e Cranberries vuante nga depresioni

Portalb - parë: 19 orë

Këngëtarja Dolores O’Riordan, vokaliste e Cranberries, e cila u nda nga jeta në mënyrë të papritur në moshën 46-vjeçare, sipas miqve të saj, vuante nga depresioni.

34 artikuj të ndërlidhur »

Ja çka pritet nga vizita e kryesorit të NATO-s, Stoltenberg në Shkup

Portalb - parë: 19 orë

Vizita dy ditore në Maqedoni e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg , vlerësohet si pozitive dhe si shtytje për përshpejtimin e reformave për anëtarësimin e vendit tonë.

22 artikuj të ndërlidhur »

Vriten me armë zjarri dy persona në Vlorë

Portalb - parë: 19 orë

Dy persona kanë mbetur të vdekur në një lokal në fshatin Gjorm, pas një sherri mes tyre, transmeton Top Channel. Ngjarja, sipas një dëshmitari ka ndodhur në mbrëmje, pasi dy personat janë konfliktuar ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi

Portalb - parë: 19 orë

Procesi i negociatave Prishtinë-Beograd do të vazhdojë sot në Bruksel Delegacioni i Kosovës i kryesuar nga Avni Arifi dhe në përbërje të Meliza Haradinaj, Alban Dermaku, Ardian Arifaj dhe Blerand ...

23 artikuj të ndërlidhur »

FH: Demokracia po tkurret në gjithë botën

Portalb - parë: 19 orë

Demokracia është “nën sulme dhe po tkurret” në gjithë botën; Shtetet e Bashkuara kanë hequr dorë nga roli tradicional si kampione të idealeve demokratike, ndërsa Rusia dhe Kina “kanë rritur ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Në një shtëpi në Kaliforni gjenden 13 fëmijë të prangosur

Portalb - parë: 20 orë

Dy prindër janë arrestuar në Kaliforni, pasi policia ka gjetur 13 persona që dyshohet se janë mbajtur robër në shtëpinë e tyre. David Allen Turpin, 57 vjeç, dhe Louise Anna Turpin, 49 vjeçe, janë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Konflikti në Ukrainë “ka rritur përhapjen e HIV-it”

Portalb - parë: 20 orë

Konflikti në lindje të Ukrainës ka rritur përhapjen e virusit HIV në gjithë vendin, zbulon një studim i ri. Donjecku dhe Luhansku, dy qytetet e mëdha në lindje, të ndikuara thellë nga dhuna që ka ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Trump thotë se i janë keqinterpretuar komentet për migrantët

Portalb - parë: 20 orë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se është “keqinterpretuar plotësisht” nga ata që thonë se ai ka përdorur termin “ndyrësirë” për t’i përshkruar vendet afrikane.

37 artikuj të ndërlidhur »

Papa arrin në Kili; synon rikthimin e besimit të kisha

Portalb - parë: 20 orë

Papa Françesku ka arritur për vizitë treditëshe në Kili, me qëllim rikthimin e besueshmërisë te kisha lokale, transmeton REL. Zemërimi i popullsisë atje është rritur, për shkak të akuzave për ...

9 artikuj të ndërlidhur »

The Telegraph: Tirana mes 10 qyteteve më me diell në Evropë

Portalb - parë: 20 orë

Ndërkohë që dielli bëhet më i dëshiruar për shkak të mungesës së tij gjatë mujave të dimrit, normalisht do të kërkoni një vend me më shumë ndriçim, shkruan e përditshmja britanike “The Telegraph” në ...

Kuronte kancerin me sodë buke: Burg për mjekun që vrau pacientin në Tiranë

Portalb - 16.01.2018

Në 2013- n u bë publik lajmi se një mjek italian kishte hapur një klinikë në Tiranë, ku pretendonte se me kurën e tij shëronte kancerin. Sipas teorisë së Tullio Simoncini- t, kanceri ishte një ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zbulimi shkencor mbi “gjenin Jolie”, që mund të frenojë mastektominë e dyfishtë

Portalb - 15.01.2018

Mutacioni i genit BRCA i quajtur “gjeni Jolie” që rrit deri në 8 herë rrezikun e kancerit nuk është një dënim me vdekje. Nëse diagnostikoheni me kancer të gjoksit probabilitetet e mbijetesës janë të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia siguroi çerekfinalen në evropian

Portalb - 15.01.2018

Hendbollistët e reprezentacioni i Maqedonisë kanë fituar edhe ndeshjen e dytë në Kampionatin Evropian që po zhvillohet në Kroaci. Kundërshtare e Maqedonisë kësaj radhe ishte Mali i Zi, ndërsa përsëri ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Në Kosovë janë 25 mijë përdorues të narkotikëve

Portalb - 15.01.2018

Sipas një hulumtimi të realizuar nga qendra rehabilituese “Labyrinth” del se në Kosovë janë rreth 5.000 përdorues problematikë të drogës, ndërsa 20 mijë të tjerë përdorin narkotikët kohë pas kohe.

5 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë kuptimi ka nëse keni parë në ëndërr sikur po fshini me fshesë?

Portalb - 15.01.2018

Nëse keni parë në ëndërr sikur keni fshirë një ambient të caktuar me fshesë, është diçka e mirë. Kjo do të thotë për ju se do të keni një përmirësim të shpejtë në financat e tuaj, fillime të reja në ...

Flet doktori që u përkujdes për Mustafën javën e fundit

Portalb - 15.01.2018

Visar Berisha, doktori që u përkujdes për ish-kryeministrin, njëherësh kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, gjatë qëndrimit të tij për kurim në Spitalin Amerikan, ka bërë një përmbledhje të gjendjes së ...

60 artikuj të ndërlidhur »

A e dini cili është artikulli i parë që ka shitur ZARA?!

Portalb - 15.01.2018

ZARA është ndër dyqanet më të dashura të veshjeve, e nuk mund të themi se tanimë vetëm femrat janë të fiksuara pas këtij emri. Mes shumë mundësive modelesh, si dhe variacionesh në çmime, diçka është ...

Fshati më i ftohtë në botë thyen rekordet

Portalb - 15.01.2018

Temperatura mesatare gjatë muajit janar në fshatin rus është -50C, por këtë vit termometri i ri elektronik ka regjistruar -62 C, transmeton Top Channel.

15 artikuj të ndërlidhur »

Historisë 18-vjeçare i vjen fundi, Eneda Tarifa i jep fund martesës!

Portalb - 15.01.2018

Edhe pse ishin një ndër çiftet më jetëgjatë mes personazheve shqiptarë, prej kohësh përflitet se historisë së dashurisë mes Eneda Tarifës dhe Erjon Zaloshnjës i ka ardhur fundi.