TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Regjisori Ben Apolloni sot nxjerrë “Plaçkitësit” para publikut kumanovar (FOTO)

Portalb - parë: 17 orë

Regjisori nga Kosova, Ben Apolloni sot do të prezantojë shfaqjen “Plaçkitësit” para publikut kumanovar, njofton Portalb.mk . Shfaqja “Plaçkitësit” sipas Joe Orton shfaqet më 16 janar, sot në Teatrin ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Fjalët e qiririt

Portalb - parë: 17 orë

Sulejmani Rexhepi në emisionin "200" Forca dhe vigjilenca e këtij populli, kjo dhuratë nga Zoti që rrezaton në vazhdimësi, është ajo që na ndihmon të përballemi me goditjet më të ulëta e të ngritemi ...

“Freedom House”: Maqedonia është vend pjesërisht i lirë

Portalb - parë: 17 orë

“Qytetarët e Maqedonisë kanë liri të pjesshme”, ky është konstatimi i organizatës joqeveritare amerikane “Freedom House”, në raportin e ri për liritë në botë në vitin 2018 , të publikuar sot, njofton ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Dhunuesi i ministres Shekerinska kërkon dënim me kusht në vend të atij me burg

Portalb - parë: 17 orë

Dhunuesi i cili e tërhoqi zvarrë për flokë ministren e tanishme të Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska me 27-prill në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë , sot në një seancë publike në Gjykatës e Apelit ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Shilegov me të vërtetë ka premtuar projektin “Parko dhe vozit”

Portalb - parë: 17 orë

Qyteti i Skupit i udhëhequr prej Petre Shillegovit doli mbrëmë me deklaratë, në të cilën, mes tjerash, është edhe pretendimi në vazhdim të cilin e vlerësojmë si të vërtetë: …Qyteti nuk planifikon ...

A do të kalojnë ndryshimet ligjore me të cilat do të zvogëlohen shpenzimet rrugore për deputetët?!

Portalb - parë: 17 orë

“Deputetët, qytetarëve të tyre ju detyrohen me llogaridhënie dhe transparencë. Do të rievidentojmë mënyrën e pagesës së shpenzimeve rrugore të atyre që nuk jetojnë në Shkup që të pengojmë të gjithë ...

Kukan: Ratifikimi i marrëveshjes Maqedoni-Bullgari është hap pozitiv

Portalb - parë: 18 orë

Eurodeputeti, Eduard Kukan e përshëndeti ratifikimin e “Marrëveshjes për Fqinjësi dhe Bashkëpunim të Mirë” me Bullgarinë duke e vlerësuar si hap pozitiv në bashkëpunimin rajonal, njofton Portalb.mk.

70 artikuj të ndërlidhur »

Kjo është vetura nga e cila u vra Oliver Ivanoviç (FOTO)

Portalb - parë: 18 orë

KALLXO.com ka sigutuar fotografinë e një veture nga e cila supozohet të jenë shkrepur katër plumba në liderin e serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviq, i cili u vra sot në mëngjes në Mitrovicë të Veriut.

601 artikuj të ndërlidhur »

Kush ishte Oliver Ivanoviq, politikani i njohur serb i vrarë sot në Mitrovicë?

Portalb - parë: 18 orë

Oliver Ivanoviq (i lindur më 1 prill 1953) ishte një prej politikanëve më aktivë serbë në Kosovë. Ai ka qenë kryetar i iniciativës qytetare SDP që vepron në Kosovë.

601 artikuj të ndërlidhur »

Ratifikimi i marrëveshjes Maqedoni-Bullgari, ja çfarë thotë Johanes Han

Portalb - parë: 18 orë

Eurokomisari për Zgjerimin e politikës fqinjësore, Johanes Han në profilin e tij në twitter e ka përshëndetur ratifikimin e “Marrëveshjes për Fqinjësi dhe Bashkëpunim të Mirë” mes Maqedonisë dhe ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Serbia ndërpret bisedimet në Bruksel, shkak vrasja e Ivanoviqit dhe kërcënimet e Veselit

Portalb - parë: 18 orë

Delegacioni i Serbisë në Bruksel ka ndërprerë bisedimet që nisën sot dhe mësohet se ata do të kthehen me urgjencë në Beograd për shkak të vrasjes së liderit serb të SDP-së në Mitrovicë të Veriut, ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Shpërthim në Belgjikë, 14 të plagosur

Portalb - parë: 18 orë

Si pasojë e një shpërthimi në qytetin Anvers të Belgjikës njoftohet se janë plagosur 14 persona, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë të publikuar nga policia e qytetit Anvers në rrjetet ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Ulet vlera e Bitcoin-it pasi Koreja e Jugut po shqyrton ndalimin e tij

Portalb - parë: 18 orë

Ndalesa e mundshme për tregti me valutat dixhitale në Kore të Jugut ka bërë që çmimi i bitcoin-it dhe valutave tjera dixhitale të shënojnë ulje në treg, transmeton Anadolu Agency (AA).

22 artikuj të ndërlidhur »

Atentat në veri të Mitrovicës, vritet lideri i serbëve Oliver Ivanoviç

Portalb - parë: 18 orë

Lideri i iniciativës qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP) në Kosovë, Oliver Ivanoviq, është sulmuar mëngjesin e së martës me armë zjarri. Lajmin e ka konfirmuar Ksenija Bozhoviq nga SDP.

601 artikuj të ndërlidhur »

Sulmuesi i Shekerinskës sot ankohet për lartësinë e dënimit

Portalb - parë: 18 orë

Në seancë publike sot në Gjykatën e Apelit do të shqyrtohet ankesa e sulmuesit të deputetes së atëhershme dhe ministres së tashme të Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska me 27-prill në Kuvendin e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Diplomati amerikan Wiliam Walker: Nuk pranoj dekorata nga Hashim Thaçi

Portalb - parë: 19 orë

Diplomati veteran amerikan dhe miku i madh i shqiptarëve, William Walker, ka treguar se a ishte i vërtetë lajmi që ka refuzuar të dekorohet nga presidenti aktual i Kosovës, Hashim Thaçi.

7 artikuj të ndërlidhur »

Kujdes urrejtjes vëllavrasëse!

Portalb - parë: 19 orë

Florim Zeqa Nga paslufta e deri më sot asnjëherë Kosova nuk ka qenë në situatë më të tendosur politike, më e ndarë dhe përçarë, më e katandisur dhe mjegulluar në të ardhmen e saj.

Pasojat

Portalb - parë: 19 orë

Ditë e martë. Vitet e diferencimeve kundër të qenit shqiptar. Në redaksinë ku punoj arrij në orën dhjetë. Më thonë: shpejt të thërret drejtori. Shkoj në zyrën e tij.

Çështja e emrit, nesër takim në Nju Jork: momente pozitive për Maqedoninë dhe Greqinë

Portalb - parë: 19 orë

Rrethi i dytë i bisedimeve që u kur u rikthyen fillojnë nesër në Nju Jork, ndërmjet negociatorëve të Maqedonisë dhe Greqisë, Vasko Naumovski dhe Adamantos Vasilakis me ndërmjetësim të Metju Nimic, ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Ndodhitë për emrin e Maqedonisë, NATO: Janë optimiste

Portalb - parë: 19 orë

“Ndodhitë e fundit në lidhje me çështjen e emrit janë optimiste dhe ne i përkrahim përpjekjet e mëtutjeshme për gjetjen e zgjidhjes”, ka deklaruar një përfaqësues i lartë i NATO-s për gazetën greke ...

22 artikuj të ndërlidhur »