TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Prizreni në mesin e 10 vendeve të botës që duhet të vizitohen gjatë vitit 2018

Portalb - parë: 15 orë

Magazina online “Watson” e Cyrihut, e ka futur Kosovën, gjegjësisht Prizrenin në mesin e 10 vendeve më të bukura për t`u vizituar gjatë vitit 2018, transmeton Albinfo.ch.

Plani i ri, policë civil afër semaforëve nëpër prishtinë

Portalb - parë: 15 orë

35 tiketa të trafikut janë shënuar sot, në kuadër të një operacioni të ri të Njësitit Rajonal të Komunikacionit Rrugor në Prishtinë për ngasësit që nuk i respektojnë rregullat e trafikut në semaforë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ja pse nuk duhet bërë dush çdo ditë!

Portalb - parë: 15 orë

Një numër i konsiderueshëm njerëzish bëjnë dush çdo ditë, por shkencëtarët nuk e preferojnë një gjë të tillë, sidomos jo gjatë dimrit, transmeton Femina.al.

Komiteti ekzekutiv i VMRO-së do të bëjë “strategji për shpëtimin e shtetit”

Portalb - parë: 16 orë

Komiteti ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së në seancën e parë të mbajtur nga kryetari i ri i partisë, Muckoski, i ka shqyrtuar gjendjet e tanishme në shtet dhe ka dal në përfundim se nuk ekziston sektor në të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, kërkohet përsëritje e së paku 30-të rasteve të montuara gjyqësore (VIDEO)

Portalb - parë: 16 orë

Qindra njerëz që ishin dënuar në dhjetëra vitet e kaluara konsiderojnë se janë viktima të proceseve të montuara policore-politike. Të dënuarit nga rastet e njohura si “Kalldrëm”, “Detonator”, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

BDI nesër e fillon “Vitin e Skënderbeut”

Portalb - parë: 16 orë

Bashkimi Demokratik për Integrim njofton se nesër, me fillim në ora 12:30, në Sheshin Skënderbeu në Shkup, pranë përmendores së Gjergj Kastriotit, kryetari i saj Ali Ahmeti nis manifestimet me të ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Bashkëshortja e Ivanoviçit: Dihet kush e ka bërë këtë…

Portalb - parë: 16 orë

Bashkëshortja e Oliver Ivanoviçit, Milena Popoviq Ivanoviç, pas marrjes së lajmit për vrasjen e bashkëshortit të saj, sipas “Blicit”, tha se “Dihet kush e ka bërë këtë, por ata që e kanë bërë këtë ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Dimovski paralajmëron iniciativë përpara Gjykatës Kushtetuese për ligjin për gjuhët

Portalb - parë: 16 orë

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, paralajmëron iniciativë përpara Gjykatës Kushtetues, nëse presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, nuk e nënshkruan dekretin për ligjin për përdorimin e ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Amerika paralajmëroi për trazira në veri, dy ditë para se të vritej Ivanoviçi

Portalb - parë: 16 orë

Mëngjesi i sotëm trazoi Veriun e Kosovës. Ndodhi pikërisht ajo për të cilën u paralajmërua nga shteti i Amerikës. Veç dy ditë pasi DASH-i alarmoi mbi gjendjen e sigurisë në Veri të Kosovës, ndodhi ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Supë me presh dhe patate – shije nga toka shqiptare

Portalb - parë: 16 orë

Një supë e shëndetshme, e shijshme, ideale për ditët e ftohta, e sugjeruar nga dietologia Rolina Naço. Përbërësit (për 4 persona) ● 1 lugë gjelle vaj ulliri ● 1 qepë të copëtuar ● ½ kg presh të ...

Ministria e Arsimit dhe Shkencës bën thirrje publike për zgjedhjen e shkollës më të sigurt dhe më të pastër

Portalb - parë: 16 orë

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) shpalli thirrje publike për zgjedhjen e “Shkollës më të sigurt dhe më të pastër” ku mund të aplikojnë të gjithë shkollat fillore dhe të mesme, njofton ...

4 artikuj të ndërlidhur »

E mbani teshtimën? Ja nga çfarë rrezikoheni?

Portalb - parë: 16 orë

Nëse jeni gati duke teshtitur, edhe nëse jeni në një vend të qetë, mjekët rekomandojnë që ta nxirrni teshtimën. Një 34-vjeçar nga Britania, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, e mori këtë mësim në një ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Drejtoresha e çerdhes “Koço Racin” demanton se fëmijët e kanë kërkuar edukatoren e vjetër

Portalb - parë: 16 orë

Drejtorja e çerdhes “Koço Racin”, Gabriella Allabashovska sot ka dalë me demant ndaj konferencës për shtyp të Ambasadës për Fëmijët “Megjashi” , e cila tha se janë janë shkelur të drejtat e fëmijëve ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ndahet nga jeta krejt papritur ylli i “The Cranberries”

Portalb - parë: 16 orë

Dolores O’Riordan, këngëtarja e grupit të famshëm “The Cranberries”, ka ndërruar jetë krejt papritur në moshën 46-vjeçare. Lajmi është bërë publik nga publicisti i këngëtares, por pa sqaruar shkaqet ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, rënia e prokurores “me duar të përgjakura”

Portalb - parë: 16 orë

Me vendim të këshillit të prokurorëve, në dhjetor të vitit 2017, Sasho Rajçev është emëruar për u.d. kryetar i Prokurorisë së Shkupit, njofton Portalb.mk .

Policia jep detaje për sulmin ndaj Oliver Ivanoviqit

Portalb - parë: 16 orë

Policia e Kosovës ka konfirmuar sulmin me zjarrë ndaj Oliveq Ivanoviq, i cili sipas komunikatës pas plagëve të marra ka ndërruar jetë në spitalin e Mitrovicës, trransmeton Lajmi.net.

601 artikuj të ndërlidhur »

Historia e dashurisë së princit Harry dhe Meghan Markle në një film

Portalb - parë: 17 orë

Shumica prej nesh adhurojnë historinë e dashurisë së Princit Harry dhe aktores Meghan Markle. Ata do të kurorëzojnë në martesë lidhjen e tyre më 19 maj të këtij viti, transmeton Revista Class.

9 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Vrasja e Ivanoviqit të mos përdoret për politikë ditore

Portalb - parë: 17 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se v rasja e sotme e politikanit serb, Oliver Ivanoviq në Kosovë nuk duhet të bllokojë proceset e normalizimit të marrëdhënieve mes dy shteteve.

601 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Thaçi e dënon vrasjen e Oliver Ivanoviqit, kërkon të zbardhet sa më shpejtë rasti

Portalb - parë: 17 orë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dënon ashpër vrasjen e kryetarit të Iniciativës Qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” në veri e vendit, Oliver Ivanoviq, njofton Portalb.mk.

601 artikuj të ndërlidhur »

Ka humbur një vajzë 20-vjeçare nga Gostivari, policia po merr masa për gjetjen e saj

Portalb - parë: 17 orë

Është humbur një vajzë 20-vjepare nga Gostivari. Në stacionin policor të Gostivaritnjë person 42-vjeçar me iniciale A.F. ka denoncuar se me 14 janar vajza e tij është larguar nga shtëpia dhe nuk ka ...

9 artikuj të ndërlidhur »