TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Maqedoni, Prokuroria Speciale heton llogaritë bankare të ish zyrtarëve të VMRO-së, Gruevskit, Mijallkovit

Portalb - parë: 12 orë

Prokuroria Speciale kontrollon llogaritë bankare të shumicës së ish zyrtarëve të VMRO-DPMNE-së. Hetohet se sa llogari posedojnë në bankat afariste në Maqedoni.

9 artikuj të ndërlidhur »

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian dënon vrasjen e Ivanoviqit

Portalb - parë: 12 orë

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Sholtes ka dënuar vrasjen e politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, duke kërkuar zbardhjen e rastit para drejtësisë, transmeton REL.

601 artikuj të ndërlidhur »

Policia e Kosovës ofron 10 mijë euro për ata që japin informata për vrasjen e Ivanoviqit

Portalb - parë: 12 orë

Pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, Policia e Kosovës ka ofruar shpërblim prej 10.000 eurosh për cilindo qytetar që jep informacione lidhur me autorët e kësaj vrasjeje, raporton Express.

601 artikuj të ndërlidhur »

Papa Françesku: Bota pranë një lufte bërthamore

Portalb - parë: 12 orë

“Kam frikë për një luftë bërthamore, jemi në limit”. Kështu ka deklaruar Papa Francesku teksa fluturonte për një vizitë në Kili. Reagimi i tij përkonte me alarmin e rremë që u lëshua nga Hawai për ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Zidane ndryshon formacionin e Real Madridit (FOTO)

Portalb - parë: 13 orë

“Marca” beson se zgjidhja e problemit mund të vjen nga ndryshimi në formacionin e ekipit nga Zinedine Zidane. Zinedine Zidane planifikon ndryshime në formacionin e Real Madridit.

19 artikuj të ndërlidhur »

Pas bojkotit për një kohë të gjatë, do të kthehet në Kuvend VMRO-DPMNE-ja

Portalb - parë: 13 orë

Deputetët e VMRO-DPMNE-së do të kthehen të enjten në ulëset e Kuvendit pas bojkotit për një kohë të gjatë që ta dëgjojnë fjalimin e sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Stolltenberg, konfirmojnë nga ...

Ivanoviç mund të varroset në Beograd

Portalb - parë: 13 orë

Politikani serb Oliver Ivanoviç i vrarë sot në mëngjes në Mitrovicë me gjasë do të varroset në Beograd, me kërkesë të anëtarëve të familjes së tij. Lajmin e bën me dije agjencia serbe e lajmeve, ...

601 artikuj të ndërlidhur »

“Emri”, Pavlopulos: Shteti fqinj të respektojë historinë dhe të mos shkaktojë irredentizëm

Portalb - parë: 13 orë

Një ditë para vazhdimit të negociatave për emrin mes negociatorëve dhe ndërmjetësit Nimic, presidenti grek Pavlopulos tha se Greqia do t’i mbështeste aspiratat e Maqedonisë për anëtarësim në NATO dhe ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija i mbyll përgatitjet e Ohrit me fitore

Portalb - parë: 13 orë

Kampioni i sezonit vjeshtor të Ligës së Parë të Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës ka fituar në miqësoren e zhvilluar në Ohër, e që për kundërshtar kishte Pobedën e Prilepit, Skuadra tetovare ka ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Haxhiu përsërit: Vendimi i Haradinajt për paga në kushtetuese

Portalb - parë: 13 orë

Albulena Haxhiu paralajmëroi edhe një herë se do ta çojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Haradinajt për rritje pagash. Albulena Haxhiu në mbledhjen e Komisionit për Legjislacion tregoi se do ta ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Intervista e fundit e Ivanoviç: Mafia e gatshme të vrasë politikanë (VIDEO)

Portalb - parë: 13 orë

Lideri i vrarë i Iniciativës Qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi”, Oliver Ivanoviç kohët e fundit ishte i ftuar në “TV Sabac”, ku foli për situatën në Kosovë dhe vuri në dukje ekzistencën e një ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Lumturia gjendet edhe në…

Portalb - parë: 14 orë

“Lumturia gjendet edhe në veprim, e jo vetëm në posedim” Thënie nga Napoleon Hill ...

Zaev-Borisov: Marrëveshja Maqedoni-Bullgari garanton marrëdhënie të mira afatgjate

Portalb - parë: 14 orë

“Marrëveshja për Fqinjësi dhe Bashkëpunim të Mirë” që dje u ratifikua në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë garanton marrëdhënie të mira fqinjësore afatgjate mes Bullgarisë dhe Maqedonisë, kështu ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Rama dhe Meta dënojnë vrasjen e Oliver Ivanoviçit

Portalb - parë: 14 orë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe presidenti shqiptar Ilir Meta, dënojnë vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviç në Kosovë. “Keqardhje e thellë për tragjedinë e Oliver Ivanoviç; akt ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Sindikata e Pavarur e Policisë akuzoi se nuk po jepen pagesat për punë jashtë orarit

Portalb - parë: 14 orë

Sindikata e Pavarur e Policisë sot ka akuzuar se rreth 1.500 përfaqësuesve të policisë nuk u janë paguar kompensimet për punë jashtë orarit të punës, njofton Portalb.mk .

5 artikuj të ndërlidhur »

Bisedimet për emrin – një ekuacion me shumë të panjohura

Portalb - parë: 14 orë

“Dy javët e ardhshme mund të tregohen me shumë gjasa si vendimtare për zhvillimin e përgjithshëm të bisedimeve mes Athinës dhe Shkupit”, shkruan gazeta greke “Katimerini”, përpara takimit të nesërm ...

Ivanoviq thoshte se qytetarët serbë në veri frikësohen nga serbët, e jo nga shqiptarët

Portalb - parë: 14 orë

Megjithatë, kishte thënë ai, frika e qytetarëve për këtë gjendje vjen nga serbët, e jo nga shqiptarët, raporton Koha.net. “Po, situata ka ndryshuar për të keq.

601 artikuj të ndërlidhur »

Tarçullovski nga arresti shtëpiak ka shkuar në Prokurori që të jep dëshmi për ngjarjet e 27-prillit

Portalb - parë: 15 orë

Johan Tarçullovski, deputeti i dyshuar për dhunën e vitit të kaluar në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë me 27-prill, sot ishte në Prokurorinë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsion për ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Kosova dhe Maqedonia, vendet më fetare në Evropë

Portalb - parë: 15 orë

Një anketim i ri, i cili bazohet në tre sondazhet të WIN/Gallup International, publikuar në gazetën Telegraph të Britanisë së Madhe , tregon se ballkanasit janë më fetarë se homologët e tyre në ...

Horoskopi për vitin 2018, si do të ec dashuria, puna dhe shëndeti

Portalb - parë: 15 orë

Dashi Dashuria- Një vit i rëndësishëm për dashurinë. Aventura pasionante të reja. Të lindurit e kësaj shenjë duan qasjet vendimtare, spontane, ata e urrejnë detyrimin, situatat e vendosura.