TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Uleni presionin e gjakut, pastrojeni mëlçinë dhe kurojini tumoret falë kësaj recete

Portalb - parë: 8 orë

Panxhari është një nga bimët më të dobishme që ju mund të konsumoni për të trajtuar ndryshimet e trupit. Ai ka një përmbajtje të lartë të vitaminave A, C, si dhe disa minerale, fibra dietike dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Madagaskar, 8 fëmijë të vdekur nga helmimi me mish të breshkës

Portalb - parë: 8 orë

Gjashtë fëmijë kanë humbur jetën si pasojë e konsumimit të mishit të breshkës së detit në Madagaskar, ishull në jug të Afrikës, ndërsa dy foshnje kanë ndërruar jetë pasi janë helmuar nga të ushqyerit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Haxhiu: Serbët dhe ndërkombëtarët synojnë të kundërtën e asaj që thonë në Bruksel

Portalb - parë: 8 orë

Gazetari dhe publicisti, Baton Haxhiu, ka deklaruar se SHBA-të dhe Bashkimi Evropian janë fajtorë që e kanë lejuar Veriun e Mitrovicës të udhëhiqet nga bandat.

601 artikuj të ndërlidhur »

Gjermani, në vitin 2017 rënie e ndjeshme e numrit të refugjatëve

Portalb - parë: 8 orë

Sipas statistikave vjetore të publikuara nga Ministria gjermane e Punëve të Brendshme, numri i azilkërkuesve që vijnë në këtë vend është ulur në 186.644, niveli më i ulët në tre vitet e fundit, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Theo Walcott para kalimit në Everton

Portalb - parë: 9 orë

Sulmuesi anësor i Arsenalit, Theo Walcott (28) siç njoftojnë mediat britanike gjatë 24 orëve do të ketë kontroll mjekësor në Everton, para realizimit të transferit në vlerë prej mbi 20 milionë paundë ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Dhjetori i vitit të kaluar, muaji më “i errët” në historinë e Moskës

Portalb - parë: 9 orë

Muaji dhjetor i vitit 2017 në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, ku kohëzgjatja e dukshmërisë së diellit ka qenë vetëm 6-7 minuta, ka qenë muaji më i “errët” në historinë e këtij qyteti, raporton Anadolu ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Trupi i pajetë i Ivanoviqit në selinë e partisë së tij

Portalb - parë: 9 orë

Pas obduksionit të bërë në qendrën mjekësore në veri të Mitrovicës, trupi i Oliver Ivanoviqit është dërguar në selinë e partisë, me ç’rast qytetarëve u është dhënë mundësia që të përshëndeten nga ai.

601 artikuj të ndërlidhur »

Kim Kardashain bëhet nënë për herë të tretë

Portalb - parë: 9 orë

Kim Kardashian e Kanye West janë bërë prindër për të tretën herë, transmeton koha.net. Një nënë surrogate ka lindur të martën në mëngjes vajzën e tyre, sipas TMZ.

22 artikuj të ndërlidhur »

#TaniTregoj- fushatë për JO të zëshme kundër abuzimit seksual në Maqedoni

Portalb - parë: 9 orë

Në rrjetet sociale sot u përhap kampanja me shënimet #сегакажувам dhe #TaniTregoj , e inicuar nga aktivistë të panjohur. Pas mega skandalit të regjisorit të njohur Vajnshtajn i cili me vite ka ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada e Britanisë së Madhe: Shqetësim për vrasjen e Ivanoviqit

Portalb - parë: 10 orë

Lidhur me vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq, ka reaguar edhe Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, duke shprehur “shqetësimin e thellë”. “Shprehim ngushëllimet tona të sinqerta për ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Arnold Schwarzenegger i del në mbrojtje Eliza Dushkut

Portalb - parë: 10 orë

Disa ditë më parë aktorja me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, në një postim në rrjetin social Facebook ka rrëfyer se në moshën 12 vjeçare është abuzuar seksualisht.

23 artikuj të ndërlidhur »

Tetova dhe Gostivari do të gazifikohen deri në 2019-ën?

Portalb - parë: 10 orë

Qytetarët e Tetovës, Gostivarit dhe Manastirit brenda dy viteve do të bëhen me gaz natyror, por vetëm nëse autoritetet komunale janë të gatshme që deri atëherë të ndërtojnë rrjet lokal të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Afganistan: Nga një sulm me predhë janë vrarë pesë vetë

Portalb - parë: 10 orë

Së paku pesë vetë janë vrarë dhe afro 45 të tjerë janë plagosur nga një sulm me predhë në një treg në pjesën veriore të Afganistanit. Në mesin e të plagosurve nga sulmi i sotëm në provncën Fariab ka ...

2 artikuj të ndërlidhur »

S’ka nevojë për botox, thjesht aplikoni këto 2 maska me banane për një fytyrë më të pastër

Portalb - parë: 11 orë

E kush ka nevojë për botox, kur ekziston bananja? Ju mund të përdorni një banane për të bërë një maskë natyrale për fytyrën tuaj, për një lëkurë më të tërhequr, më të pastër e më të freskët.

“Nderi serb”, formacion paraushtarak dhe parapolicor

Portalb - parë: 11 orë

Ministri i Sigurisë së Bosnjë e Hercegovinës (BeH), Dragan Mektiq deklaroi sot në Sarajevë se anëtarët e “Nderit serb” janë formacione paraushtarake dhe parapolicore dhe se gjithë kjo situatë ia ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Japoni, alarm i gabuar për lançimin e raketës nga Koreja e Veriut

Portalb - parë: 11 orë

Televizioni zyrtar i Japonisë NHK ka publikuar një paralajmërim të gabuar se Koreja e Veriut ka lançuar një raketë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas lajmit të agjencisë Kyodo, NHK nëpërmjet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Sot mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Kosovës

Portalb - parë: 11 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur për sot në orën 18:00 mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, transmeton REL. “Këshilli i Sigurisë Kombëtare do të diskutojë për ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Ministri Spasovski takon Sekretarin e Përgjithshëm të Interpolit

Portalb - parë: 11 orë

Ministri i Punëve të Brendshme i Maqedonisë, Oliver Spasovski, ka realizuar sot në Lion të Francës një takim pune me Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës Ndërkombëtare për Polici Kriminalistike ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Bangladesh, sezoni i cikloneve kërcënon fëmijët nga Arakani

Portalb - parë: 12 orë

Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë (UNICEF) ka paralajmëruar se me ardhjen e sezonit të cikloneve mund të përkeqësohen kushtet shëndetësore dhe të sigurisë të më shumë se 520 mijë fëmijëve ...

Horoskopi ditor, e mërkurë 17 janar 2018

Portalb - parë: 12 orë

Dashi Këto ditë do keni përjetime të reja në zemrën tuaj dhe do të jeni gati të bëni një kthesë vendimtare në jetën dashurore. Atmosferë emocionale edhe për beqarët të cilët do të kenë njohje të reja ...

22 artikuj të ndërlidhur »