TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

Tetovë, Lëvizja BESA që përkrah Karemanin hap selinë e re, Labënishta mohon kandidaturën

Portalb - 15.01.2018

Sot në ora 18 në Tetovë në mënyrë solemne do të hapet selia e re e personave që janë pro shkarkimit të Bilall Kasamit dhe përkrahës të deputetit Nexhbedin Karemani për lider të përkohshëm të partisë ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Ja në cilat vende të Maqedonisë bie borë

Portalb - 15.01.2018

Në rrugët shtetërore të Maqedonisë, komunikacioni po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. Sipas njoftimit të LAMM, reshje të borës ka në Kriva Pallankë, Kodër të Diellit, Gostivar, Mavrovë, Krushevë, ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Tetovë, janë gjendur mbetje të një trupi të vdekur

Portalb - 15.01.2018

Dje në Qendrën për Informim dhe Komandë në Tetovë është denoncuar një rast se në fshatin Brezovisë të Tetovës (pas fermës së derrave) janë gjetur mbetje të një trupi njeriu, informon SPB Tetovë, ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Tetovë, arrestohen tri femra në një objekt hotelierik

Portalb - 15.01.2018

Mbrëmë rreth orës 00, Sektori për Krim Ndërkufitar, të Huaj dhe Ri-pranim, në bashkëpunim me zyrtarët policor nga Stacioni Policor i Tetovës ka kryer aksion kontrolli në një objekt hotelierik në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Rusi: 15 vetë janë plagosur nga përleshja me thika në një shkollë

Portalb - 15.01.2018

Autoritetet ruse thonë se një mësuese dhe dy nxënës janë plagosur seriozisht nga ajo që nga hetuesit është përshkruar si ishte sulm me thikë në një shkollë në qytetin Perm, transmeton REL.

12 artikuj të ndërlidhur »

Nimic: Nuk ka propozim të ri për emrit e Maqedonisë, do të jap ide

Portalb - 15.01.2018

Ndërmjetësuesi i Kombeve të Bashkuara në bisedimet për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, Methju Nimic në intervistë për televizioni nacional grek ERT thotë se nuk ka propozim të ri për emrin dhe se ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata Penale: Vasillevski, Arnaudov dhe Ilievski nuk mbajnë grevë urie

Portalb - 15.01.2018

Deputetët e paraburgosur për ngjarjet e 27-prillit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, Sasho Vasillecski dhe Luben Arnaudov, si dhe organizatori i protestave për “Maqedoni të Përbashkët” Bogdan ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Për 5 vjet, qytetarët e Maqedonisë kanë paguar 16.5 milionë euro për gabime në komunikacion

Portalb - 15.01.2018

Për dënime për gabime në komunikacion, arka e Maqedonisë nga qytetarët për 5 vjet ka mbledhur 16.5 milionë euro. Sipas kësaj shume, për çdo vjet mesatarisht qytetarët e Maqedonisë kanë paguar dënime ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Barcelona përmbys Sociedadin dhe merr tjetër fitore në La Liga

Portalb - 15.01.2018

Në fushën e vështirë të Real Sociadadit, Barcelona u gjend në disavantazh të dy golave brenda 34 minutave të para të ndeshjes, megjithatë katalanasit gjetën forcë dhe bën përmbysjen e madhe, ...

Ndërroi jetë kirurgu hero!

Portalb - 15.01.2018

Ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare kirurgu hero Rick Jolly, transmeton Top Channel. Ish-pjesëtari i marinës Mbretërore britanike, ai njihet si kirurgu që i shpëtoi jetën forcave britanike dhe ...

Sulm i dyfishtë vetëvrasës në Bagdad, të paktën 25 të vdekur

Portalb - 15.01.2018

Të paktën 25 persona e kanë humbur jetën kurse 90 të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmit të dyfishtë vetëvrasës në kryeqytetin e Irakut, Bagdad, raporton Anadolu Agency (AA).

16 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni – Greqi, pritshmëri të mëdha nga takimi Zaev – Cipras

Portalb - 15.01.2018

Mediat greke me të madhe shkruajnë për takimin ndërmjet kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe atij grek, Aleksis Cipras i cili më 24 janar duhet të mbahet në kuadër të Forumit Botëror Ekonomik ...

U shtrua në spital me grip, humbi jetën 7-vjeçarja

Portalb - 15.01.2018

Një vajzë 7-vjeçare ka humbur jetën mbrëmjen e së dielës në Spitalin Rajonal të Durrësit, njofton Top Channel. Vajza u dërgua nga prindërit në spital me simptomat e një forme agresive të gripit.

22 artikuj të ndërlidhur »

Mijallkov dhe Jankulloska këtë javë në gjykatë

Portalb - 15.01.2018

Janë caktuar për këtë javë seanca gjyqësore për rastet e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) “Target – Fortesa” dhe “Trust”, njofton Portalb.mk . Gjykimi për lëndët e bashkuara “Target – Fortesa” për ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Lavrov flet për aktivitetin diplomatik të Rusisë

Portalb - 15.01.2018

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, për sot e ka paralajmëruar një konferencë për gazetarë, për të folur për aktivitetin diplomatik rus gjatë vitit 2017, transmeton REL.

29 artikuj të ndërlidhur »

Diplomatët e OKB-së janë takuar me zyrtarët afganë

Portalb - 15.01.2018

Qeveria e Afganistanit ka njoftuar se presidenti i këtij vendi, Ashraf Ghani, është takuar me delegacionin e nivelit të lartë të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, përfshirë edhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Një bulevard në Shkup do ta mbajë emrin e Esma Rexhepovës

Portalb - 15.01.2018

Pas vendimit të Ministrisë së Kulturës, një bulevard në Shkup do ta mbajë emrin e mbretëreshës së muzikës rome, Esma Rexhepova-Teodosievska, me çka do t’i jepet nderë artistes së ndjerë, njofton ...

Ish-kryeministri i Kosovës i sëmurë rëndë, sot dërgohet në Gjermani

Portalb - 15.01.2018

Në pistën e aeroportit të Prishtinës tashmë ka arritur aeroplani privat me të cilin pritet të dërgohet për shërim jashtë vendit ish-kryeministri dhe njëherësh lideri i LDK-së, Isa Mustafa.

60 artikuj të ndërlidhur »

Irak: Nga sulmet vetëvrasëse – dhjetëra të vrarë dhe të plagosur

Portalb - 15.01.2018

Ministria e brendshme e Irakut ka njoftuar se së paku 16 vetë janë vrarë dhe më se 65 të tjerë janë plagosur nga dy sulme vetëvrasëse në pjesën qendrore të kryeqytetit Bagdad, njofton REL.

16 artikuj të ndërlidhur »

19 vjet nga masakra e Reçakut

Portalb - 15.01.2018

Fshati Reçak i Shtimes ishte tronditur mëngjesin e hershëm të 15 janarit të vitit 1999. Aty ishin masakruar 45 persona, nga forcat serbe, njofton Klan Kosova.

80 artikuj të ndërlidhur »