TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Portalb

“What the health”: A po hamë ushqim të vërtetë? Të dhëna shqetësuese! (VIDEO)

Portalb - parë: 4 orë

Bota është e sëmurë. Shumë e sëmurë. Arsyeja për këtë është dieta jonë, e mishit dhe bulmetit, që gatuhet shumë shijshëm, por që mbart dënimin tonë me vdekje.

7 artikuj të ndërlidhur »

I shtrirë në parkun e vjetër

Portalb - parë: 5 orë

I shtrirë në parkun e vjetër Trokas në portat e yjeve Askush nuk m’i hap dyert Asnjë fjalë Nuk më thotë heshtja Një meteor Lëshohet në gjakun tim Përmbyten detet e kujtesës Në shuplakat e sterrës ...

Cili prej rrjeteve sociale duhet eliminuar? Një anketë ka përgjigjet

Portalb - parë: 5 orë

Vjen një moment që media sociale të çon drejt limiteve. Nganjëherë mund të jetë një mesazh shqetësues në Tinder, nganjëherë një cicërimë nga një president.

2 artikuj të ndërlidhur »

Emiratet e Bashkuara Arabe thonë se Katari ua ka devijuar dy avionë komercialë

Portalb - parë: 5 orë

Emiratet e Bashkuara Arabe thanë se avionët luftarakë të Katarit i kanë devijuar dy aeroplanë të tyre komercialë në hapësirën ndërkombëtare ajrore. Aeroplanët kanë qenë duke fluturuar drejt ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Diabeti dhe sëmundjet e zemrës – vetëm disa nga rreziqet e të punuarit ulur

Portalb - parë: 5 orë

Qëndrimi për një kohë të gjatë ulur çon në krijimin e një mase dhjamore përreth organeve të trupit, duke rritur kështu rrezikun për zhvillimin e diabetit dhe sëmundjeve të zemrës.

2 artikuj të ndërlidhur »

Medalja artistike “Gherg Kastrioti A Skanderbegu – Mbret i Shciperise”, e gdhendur nga skulptori Kautsch

Portalb - parë: 6 orë

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 13 Janar 2018 Në veprën me titull “L’Albania” të Vico Mantegazza, botuar në vitin 1912, në Romë, nga shtëpia botuese “Bontempelli e Invernizzi”, gjejmë në faqen n°17, një ...

Joshua dhe Parker bëjnë ritualin e zakonshëm, dalin përballë njëri-tjetrit (Video)

Portalb - parë: 6 orë

Anthony Joshua dhe Joseph Parker janë vënë për herë të parë përballë njëri-tjetrit, para meçit të paralajmëruar që do të zhvillohet në muajin mars. Boksierët e peshave të rënda u takuan për herë të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Vllasi: Gjuriqin do ta merrja në pyetje për vrasjen e Ivanoviqit

Portalb - parë: 6 orë

Avokati Azem Vllasi në emisionin “Rubikon” të KTV -së, ka thënë se nëse hetimi për vrasjen e Oliver Ivanoviqi t do t’i besohej atij, do fillonte me intervistimin e shefit të zyrës për Kosovën në ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Xhaka firmosi kontratën më të rëndësishme të jetës

Portalb - parë: 6 orë

Është kurorëzuar sot në Londër me martesë lidhja dashurore e futbollistit të njohur me origjinë shqiptare, Granit Xhaka dhe Leonita Lekajt. Ka qenë Leonita, ajo e cila ka ndarë me ndjekësit e saj në ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Gostivar, shantazhoi vajzën me fotografi nëse nuk i jep 400 euro

Portalb - parë: 6 orë

Një banor 29 vjeçar nga fshati Vrapçisht i Gostivarit ka shantazhuar një vajzë nga fshati Dobridoll se do t’i publikojë fotografi përmes rrjeteve sociale nëse nuk i jep 400 euro ose nuk del me të, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gërxhaliu jep detaje nga autopsia e Oliver Ivanoviqit: ja si është qëlluar

Portalb - parë: 6 orë

Në një intervistë ekskluzive për KALLXO.com , drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu, ka dhënë detaje rreth procesit të autopsisë të trupit të kryetarit të Iniciativës Qytetare ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Bujqit kërkojnë kalendar për subvencionim dhe komunikim më të mirë me Agjencinë pagesore

Portalb - parë: 6 orë

Blerje intervente, “naftë e gjelbër”, ndërtim i objekteve, themelim i fondit prej gjashtë milionë eurove mundësi për rritje shtesë, mbrojtje nga ndikimet e jashtme, stimulime për kooperativa ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia sivjet do të ndërtojë 80 kilometra gazsjellës

Portalb - parë: 6 orë

Në Maqedoni sivjet do të ndërtohen 80 kilometra gazsjellës që është më së shumti deri më tani, ndërsa për këtë veçmë janë siguruar rreth 40 milionë euro në Buxhet.

10 artikuj të ndërlidhur »

5 arsye përse duhet të konsumojmë kikirikë

Portalb - parë: 6 orë

Shpeshherë kikirikët përjashtohen nga ushqimet e shpejta të shëndetshme, por ka shumë arsye përse duhet të konsumoni kikirikë dhe gjalpë kikiriku. Balancon sheqerin në gjak Studimet kanë treguar se ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Nga murator në yll futbolli, Ribery tregon fëmijërinë e vështirë dhe shenjën në fytyrë

Portalb - parë: 6 orë

Franck Ribery, lojtari i Bayern Munich, flet për fëmijërinë e tij të ashpër dhe aksidentin me makinë, që shënoji fytyrën e tij me një mbresë, e cila ka përcaktuar edhe karakterin e tij.

8 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq: Së shpejti do të jem në Kosovë

Portalb - parë: 7 orë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka porositur sot se së shpejti do të vijë për vizitë në Kosovë për të biseduar me popullin serb. “Së shpejti do të vijë në Kosovë.

14 artikuj të ndërlidhur »

Preshi, një burim i plotë mineralesh dhe vitaminash – kundër kancerit dhe pro zemrës

Portalb - parë: 7 orë

Megjithëse nuk është në opsionet e ushqimeve të preferuara te shumica, preshi duhet të ketë një vend të rëndësishëm në kuzhinën dhe në dietën tonë të përditshme.

21 artikuj të ndërlidhur »

Leonardo DiCaprio do të punojë me Quentin Tarantinon, mbi jetën e vrasësit Charles Manson

Portalb - parë: 7 orë

Aktori Leonardo DiCaprio do të jetë protagonist në filmin e kineastit Quentin Tarantino rreth vrasësit të famshëm Charles Manson. Sipas burimeve aktori ka pranuar dhe do të firmosë kontratën shumë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia dhe Greqia në kërkim të marrëveshjes historike për emrin

Portalb - parë: 8 orë

Të mërkurën në Nju Jork rikthehen bisedimet për kontestin mes Shkupit dhe Athinës për emrin e Maqedonisë. Negociatat e reja me ndërmjetësimin e diplomatit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Ministria për mbrojtje hapet ndaj publikut dhe do të publikojë gjithçka që nuk është fshehtësi

Portalb - parë: 8 orë

Shpenzimet e ministrit për mbrojtje, rrogat dhe furnizimet publike në Ministrinë për mbrojtje më nuk do të jenë fshehtësi, porositi Radmilla Sheqerinska, njeriu i parë i kësaj ministrie në konferencë ...