TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ora news

Gjermania: Zgjedhja e Xhaferit kushtetuese, të krijohet qeveria

Ora news - parë: 5 orë

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel e ka cilësuar si të papranueshme dhunën ndaj Kuvendit të Maqedonisë dhe ka kërkuar krijimin e menjëhershëm të qeverisë së vendit.

14 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Veljanoski ka afat deri të martën t’i dorëzojë detyrën Xhaferit

Ora news - parë: 5 orë

Lideri LSDM-së, Zoran Zaev në emisionin “Top Tema” në Tv Telma ka thënë se Trajko Veljanoski ka afat deri të martën që t’ja dorëzojë detyrën kryetarit të ri të Kuvendit, Talat Xhaferi, duke shtuar se ...

114 artikuj të ndërlidhur »

Pika e tij e dobët, Meta: Shpresoj tek Berisha për të zgjidhur situatën

Ora news - parë: 5 orë

Ilir Meta, Presidenti i ri i zgjedhur, nuk do të jetë më kryetar i LSI por është i bindur se kjo forcë politike do të rritet në elektorat. Meta tha se teserën e LSI do ta dorëzojë një ditë përpara se ...

108 artikuj të ndërlidhur »

Kokëdhima: Marrëveshja për Metën President, 4 vite më parë

Ora news - parë: 6 orë

Themeluesi i Lëvizjes ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, thotë se zgjedhja e Ilir Metës President ishte parashikuar katër vite më parë në marrëveshjen PS-LSI. Megjithatë Kokëdhima e ka uruar Metën për ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Meta President, Hila: Më i fortë se Moisiu, më i dobët se Berisha

Ora news - parë: 6 orë

Për analistin Dritan Hila, vendimi i Metës për të kandiduar si President ishte i nxitur nga qëndrimet e opozitës. Në intervistën e mbrëmjes në Ora News, Hila tha se ky post do ti krijojë mundësinë të ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Ivanov uron zgjedhjen e Ilir Metës si President i Shqipërisë

Ora news - parë: 6 orë

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov ia uron zgjedhjen Ilir Metës, për president të Shqipërisë, dhe i dëshiron sukses në kryerjen e funksionit.

37 artikuj të ndërlidhur »

Viti akademik 2017-2018, UT mban të pandryshuara tarifat

Ora news - parë: 7 orë

Bordi i administrimit i UT ka vendosur që tarifat për vitin akademik ‎2017-2018 të mbeten të pandryshuara. Tarifat janë miratuar në bazë të buxhetit të univeristetit të Tiranës, kjo dhe për shkak të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Meta President, e urojnë Nishani, Thaçi, Veseli, Pacolli, Ahmeti

Ora news - parë: 7 orë

Mesazhi i parë i urimit në adresë të Ilit Metës pas votimit të tij si President i ri i vendit ka ardhur nga Ambasada e SHBA në Tiranë. Pasardhësin e tij e ka uruar edhe Presidenti në detyrë Bujar ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Vasili në krye të LSI, Manjani dhe Naço në listën për deputetë

Ora news - parë: 7 orë

Lëvizja Sociliste për Integrim mblodhi mbrëmjen e sotme Kryesinë e kësaj partie. Në mbledhjen që zgjati rreth 80 minuta mësohet se është siskutuar mbi listën e deputetëve të LSI në qarqe.

108 artikuj të ndërlidhur »

SHBA, shqetësim i thellë për dhunën në Maqedoni

Ora news - parë: 8 orë

Ndihmës Sekretari i Shtetit në detyrë për çështjet e Evropës dhe Eurazisë, John Heffern, i telefonoi sot presidentit të Maqedonisë Gjeorgje Ivanov për t’i shprehur shqetësimin e thellë të SHBA lidhur ...

BOOM: Bashkia i merr qytetarit 4 prona për rrugë, nuk e shpronëson

Ora news - parë: 8 orë

Emisioni BOOM në RTV Ora News trajtoi mbrëmjen e sotme denoncimin e një qytetari nga Vora. Indrit Maloku rezulton pronar i katër pronave të cilat i janë konfiskuar në vite të ndryshme nga Bashkia ...

Adele habit stafin me veprimin e saj

Ora news - parë: 8 orë

Këngëtarja e njohur, Adele ka habitur stafin e një dyqani me veprimin e saj pasi vendosi të blinte të gjitha kartolinat, në të cilat shfaqej fotoja e saj.

2 artikuj të ndërlidhur »

Meta: Zgjedhjet e parakohshme nuk do të ishin normale

Ora news - parë: 8 orë

Pak pas votimit si president nga Kuvendi i Shqipërisë, Ilir Meta deklaron se zgjedhja e presidentit ishte e pashmangshme dhe nuk do të ishte normale të shkonim në zgjedhje të parakohshme Ilir Meta ...

256 artikuj të ndërlidhur »

BOOM: AKU s’bëri analiza për fileton e pulës dhe mishin e viçit nga Brazili

Ora news - parë: 8 orë

Emisioni BOOM në RTV Ora News iu rikthyer sërish problemit të trajtuar prej tij më herët në lidhje me skandalin e mishit të kalbur të importuar nga Brazili.

A do të drejtojë Meta fushatën e LSI? “Unë kryetar i saj deri më 23 korrik”

Ora news - parë: 8 orë

Ilir Meta, i zgjedhur sot si president i Republikes me 87 vota pro, mesaduket do të drejtojë fushatën e LSI ne zgjedhjet e qershorit. I pyetur nga gazetarët në oborrin e Kuvendit Meta tha se do të ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Gjyshet më seksi në botë pozojnë me të brendshme

Ora news - parë: 8 orë

Dy gjyshet më seksi në botë kanë pozuar me të brendshme për linjën e re të Playboy. Pam Lucas iu bashkua modelingut kur ishte 50 vjec, së bashku me Lina e njohur për linjat e saj.

I moshuari tenton të mbytet në Liqenin Artificial

Ora news - parë: 8 orë

Një 80-vjecar ka tentuar të mbytej në Liqenin Artificial të Tiranës. Shërbimet e Shqiponjave erdhën menjëherë në ndihmë duke përdorur mjete rrethanore për të nxjerrë nga uji shtetasin M.Bona.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kryemadhi: Metës i uroj kthjelltësi, kisha preferuar Vasilin ose Daden

Ora news - parë: 9 orë

Monika Kryemadhi, e cila prej 24 korrikut do të jetë zyrtarisht Zonja e Parë e vendit, do të kishe preferuar si President Petrit Vasilin ose Arta Daden më shumë sesa bashkëshortin e saj.

108 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada e SHBA uron Metën: Ne mirëpresim bashkëpunimin në vijim

Ora news - parë: 9 orë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara uron Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta për zgjedhjen e tij si Presidenti i ardhshëm i Shqipërisë. “Ne mirëpresim bashkëpunimin në vijim me udhëheqësit shqiptarë, për të ...

256 artikuj të ndërlidhur »

9 Presidentët e Shqipërisë – Sa qëndruan në detyrë dhe për çfarë mbahen mend

Ora news - parë: 9 orë

Nga Ahmet Zogu te Bujar Nishani, cilët janë krerët e shtetit në historinë e vendit Kur në vitin 1925, Ahmet Zogu u zgjodh president, Shqipëria po ecte, dalëngadalë, në një shtet presidencial, me ...

3 artikuj të ndërlidhur »