TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mapo

Anomalia/ Përse ngatërrojmë termat “lek i ri” dhe “lek i vjetër”

Mapo - parë: 5 orë

Seria e kartëmonedhave të emetuara në vitin 1964, i ashtuquajturi “Leku i ri” Më 16 gusht 1965, në bazë të dekretit nr. 4028, datë 14.07.1965, filloi këmbimi i monedhës së vjetër në lekë me monedhën ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Zbulimi i madh në Egjipt. Çfarë misteri fshehin varrezat 2000 vjeçare të Minya

Mapo - parë: 5 orë

“Tre varreza të cilat datojnë mbi 2000 vjet më parë, janë zbuluar në jug të Egjiptit”, ka bërë të ditur ministria e antikitetit në këtë vend. Zbulimi është bërë në al-Kamin al-Sarwain në provincën ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Skandal gjatë ndeshjes, komentatori kroat etiketoi shqiptarët si “shitës akulloresh”

Mapo - parë: 5 orë

Skandal në Kroaci gjatë ndeshjes mes Dinamos së Zagrebit dhe Skënderbeut. Një nga komentatorët sportivë në televizionin kombëtar kroat HRT, Stjepan Balog, ka lëshuar fraza aspak të këndshme në adresë ...

E pabesueshme! Zbulohen ‘portat e Ferrit’

Mapo - parë: 6 orë

Foto 1 nga 3 Një e çarë misterioze është gjendur nga disa persona të cilët mendojnë se kjo është hyrja mbinatyrore drejt ferrit. Kjo e çarë është gjendur në Meksikë, saktësisht në Tobasco, i njohur ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Tërmet Peçi godet sërish, ja projekti ambicioz për stadiumin “Ali Pasha Arena”

Mapo - parë: 6 orë

Foto 1 nga 6 Kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi është rikthyer sërish në vëmendje pas një “projekti” që ka shpallur për ndërtimin e një stadiumi në qytet.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Mos i trego njeriu”/ Seks pa dëshirë me të fejuarën 10 vite më të re, shpallet në kërkim 30-vjeçari

Mapo - parë: 6 orë

Policia e kryeqytetit ka shpallur në kërkim një 30-vjeçar, i cili është denoncuar për marrëdhënie seksuale me dhunë nga e fejuara e tij. Kallëzimi në ngarkim të tij është bërë në Komisariatin nr.1 ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“Më kapi me forcë dhe ma futi në gjysëm, a kam ngelur shtatzënë?”, Olti Curri tall vajzën

Mapo - parë: 6 orë

Foto 1 nga 2 Një koment i Olti Currit sipër një mesazhi shqetësues i një vajze 19 -vjeçare që kërkonte ndihmë pasi e kishin përdhunuar ka ngjallur polemika të shumta tek komentuesit.

Shkoi me flokët si shkurre te parukierja, nusja nuk njihet më kur del nga salloni

Mapo - parë: 6 orë

Foto 1 nga 5 Një grua nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës kishte mbi 10 vite që nuk kishte shkuar në një sallon bukurie për t’u kujdesur për flokët e saj.

2 artikuj të ndërlidhur »

Masat kundër terrorizmit; përforcime shtesë në zonat turistike

Mapo - parë: 7 orë

Pas sulmeve terroriste në Barcelonë në të cilat 14 persona u vranë, policia shqiptare ka reflektuar sërish shërbim të përforcuar. Por, burimet pohojnë se ndryshe nga masat e mëparshme, Drejtoria e ...

10 artikuj të ndërlidhur »

U masakrua me sqepar nga bashkëshorti, vdes 51-vjeçarja në Lushnje

Mapo - parë: 7 orë

Ka ndërruar jetë në spitalin e Lushnjes 51-vjeçarja me inicialet N.K pasi u godit me sende të forta nga bashkëshorti i saj. Ajo nuk mundi t’i bëjë ballë plagëve të rënda, pas dhunës së ushtruar nga ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Harrohet video-skandali i Dritan Priftit, familja e tij habit nga Amerika

Mapo - parë: 7 orë

Fëmijët e Dritan Priftit edhe pse në moshë të vogël, i janë futur botës së modelingut prej disa vitesh. Në një foto të postuar në rrjetet sociale nga djali i tij, David, shihet e gjithë familja (veç ...

Shmanget vrasja në Tiranë, çfarë u gjet në vendin e ngjarjes

Mapo - parë: 7 orë

Një krim i rëndë është shmangur në Tiranë, ku dy persona kanë tentuar të vrasin me armë një 44-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në kryeqytet.

2 artikuj të ndërlidhur »

Del në shitje ishulli në formë zemre në Nju Jork, në treg për 14.9 mln $

Mapo - parë: 7 orë

Foto 1 nga 6 Shtëpia e arkitiketit amerikan Frank Lloyd Wright ka goditur tregun duke dalë në shitje për 14.9 milionë dollarë. Kjo pronë ndodhet në liqenin Mahopac në Nju Jork.

5 artikuj të ndërlidhur »

Zgjidhja: Basha u bë me Ramën në zgjedhje, tani ankohet se PS i vodhi

Mapo - parë: 7 orë

Partia Zgjidhja e ka cilësuar të pavend reagimin e Bashës lidhur me raportin e Minsitrave teknikë për zgjedhjet. Sipas Zgjidhjes, Basha nuk mund të ankohet se i vodhi votat PS sakohë që bashkëpunoi ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zjarri në Levan, 50 punonjës të Forcave të Armatosura në “luftë” me flakët

Mapo - parë: 7 orë

Të paktën 50 punonjës të Forcave të Armatosura po punojnë për shuarjen e flakëve të zjarrit në Levan të Fierit, pasi terreni i vështirë nuk favorizon ndërhyrjen e zjarrfikëses.

12 artikuj të ndërlidhur »

Aksident në Velipojë, makina “hedh në ajër” motorin, drejtuesi shtrihet në mes të rrugës

Mapo - parë: 7 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Velipojë. Një automjet është përplasur me një motor duke e “hedhur në ajër” drejtuesin e saj. Pamjet e publikuara nga JOQ tregojnë se një djalë i ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mbante dy orë në duar, kjo është arsyeja e veçantë e Princeshë Dianës

Mapo - parë: 8 orë

Foto 1 nga 2 Kur vjen fjala tek stili i të veshurit, Princeshë Diana mbante vendin e parë për kohën e saj. Por në një nga daljet publike, ajo që ka rënë më shumë në sy dhe që është cilësuar si gjesti ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Sipas horoskopit, këto janë femrat më të mira për martesë

Mapo - parë: 8 orë

​Të gjitha femrat janë të mrekullueshme, mirëpo disa megjithatë janë më të mira ndër të mirat. Mësoni se midis cilave shenja të horoskopit fshihen femrat më të mira për martesë! – transmeton ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Sheshi ‘Skënderbej’ natën, një tjetër gjë fantastike e kryeqytetit

Mapo - parë: 8 orë

Foto 1 nga 16 Sheshi “Skënderbej” një prej projekteve më të mëdha të “Rilindjes Urbane të Qyteteve” është pa diskutim një nga atraksionet më të bukura të kryeqytetit tonë, Tiranës.

Masakron gruan me sende të forta, arrestohet 55-vjeçari në Lushnje

Mapo - parë: 8 orë

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Lushnjes pasi ka ushtruar dhunë ndaj gruas së tij. Sipas policisë, Tajar K. ka goditur me sende të forta bashkëshorten e tij. 51-vjeçarja N.K.

25 artikuj të ndërlidhur »