TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Whatsapp integron një funksion të ri për video nga YouTube

Lajmi.net - parë: 17 orë

WhatsApp për iOS ka integruar një funksion të ri për sa i përket videove të YouTube. Duke u nisur nga versioni 2.18.11, i publikuar në App Store më 11 janar, mund të shikoni videot e YouTube direkt ...

11 artikuj të ndërlidhur »

KEK-u nis rrënimin e shtëpive të para në Hade dhe Shipitullëe

Lajmi.net - parë: 17 orë

Në kuadër të zgjerimit të mihjesë së re, në zonën ku janë bërë shpronësimet në fshatrat Hade e Shipitullë, sot ka filluar edhe rrënimi i objekteve të para të cilat janë në afërsi të vendpunimeve.

3 artikuj të ndërlidhur »

Ligji për gjuhët, Stoltenberg: Hap i madh, Maqedonia veproi drejtë

Lajmi.net - parë: 17 orë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoletenberg, ka vlerësuar veprimin e Kuvendit të Maqedonisë në lidhje me votimin e gjuhës shqipe me 69 vota pro dhe asnjë kundër.

155 artikuj të ndërlidhur »

Agjenti i Emerson e ka një lajm të madh për Chelsean

Lajmi.net - parë: 17 orë

"Emerson do të donte të luante në Premierligë dhe të punonte me Antonio Conten. Ai është top-trajner, një ndër më të mirët në botë". Emerson Palmieri dëshiron të transferohet te Chelsea.

20 artikuj të ndërlidhur »

Mijëra përdorues të Instagramit po bien pre e këtij mashtrimi

Lajmi.net - parë: 18 orë

Llogaritë e quajtura “asosoffers” duke përdorur emrin e markës së modës ASOS – po nxisin dhe ofrojnë dhurata falas për 50.000 pasuesit e tyre të parë.

Ministri Tahiri: Me dhembje të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të veprimtarit Jonuz Musliu

Lajmi.net - parë: 18 orë

Pas vdekjes së Jonuz Musliut, ish komandant i UÇPMB-së dhe kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanocit, ngushëllime familjes i ka shprehur ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri.

43 artikuj të ndërlidhur »

Sëmuret këngëtarja shqiptare, publikon foto nga spitali

Lajmi.net - parë: 18 orë

Nuk është ndjerë mirë. Këngëtarja Rozana Radi ka publikuar një fotografi në Instastory me të cilën mund t’i ketë shqetësuar fansat e saj, shkruan lajmi.net Kjo se, Rozi shihet në spital, pasi nuk ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Policia: E kemi gjetur numrin e shasisë së veturës që u përdor në vrasjen e Ivanoviqit

Lajmi.net - parë: 18 orë

Ministria e Punëve të Brendshme, përmes një komunikate për media ka njoftuar se Policia e Kosovës ka ka identifikuar një numër të shasisë së veturës së djegur e cila është gjetur në Veri të ...

361 artikuj të ndërlidhur »

Koment: Një i ngarkuar për antisemitizmin në Gjermani

Lajmi.net - parë: 18 orë

Shumica e grupeve parlamentare duan një të ngarkuar për antisemitizmin. Ai nuk do të mund ta zgjidhë problemin e rritjes së fobisë ndaj hebrejve dhe Izraelit, por megjithatë ky është sinjali i duhur, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Era e fortë ua heq kulmet shtëpive në Istog (Foto)

Lajmi.net - parë: 18 orë

Dëme të konsiderueshme janë shkaktuar si pasojë e erës se fuqishme mbrëmë në komunën e Istogut. Erërat e forta kanë shkaktuar dëme të mëdha në komunën e Istogut.

2 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtarja shqiptare rikthehet nga Amerika, nis realizimin e këngëve të reja

Lajmi.net - parë: 18 orë

Ka kohë që e ka marrë nënshtetësinë amerikane. E kjo gjë ka bërë që këngëtarja Nazife Bunjaku të jetë mes Prishtinës dhe Amerikës, shkruan lajmi.net Si do që të jetë, tani këngëtarja është rikthyer ...

Napoli befason me transferimin e parë të janarit

Lajmi.net - parë: 18 orë

. Antonin Barak do të jetë përforcimi i parë i Napolit në janar. Kështu shkruajnë mediat çeke sot, përcjellë “Lajmi.net”. Napolitanët kanë shprehur interesim të fuqishëm për lojtarin e Udineses.

Çka po bën Dua Lipa me Ariana Grande?

Lajmi.net - parë: 18 orë

Dua Lipa është shëndrruar në një nga emrat më të suksesshëm në industrinë muzikore botërore. Por, ajo mbrëmë ka habitur me një fotografi që e ka hedhur në rrjetet sociale, shkruan lajmi.net Ajo ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Xhaka me deklaratë të papritur për Sanchez

Lajmi.net - parë: 18 orë

. Granit Xhaka ka dhënë fjalë të mëdha për Alexis Sanchez. Kosovari e mbrojti kilianin në momentin kur ky i fundit po kritikohet nga të gjithë, përcjellë “Lajmi.net”.

49 artikuj të ndërlidhur »

Nokia me risi jashtëzakonshme në Mobile World Congress

Lajmi.net - parë: 18 orë

Kongresi Botëror Mobil 2018 fillon muajin e ardhshëm dhe të gjithë presim të shohim shumë modele të telefonave të rinj. Një prodhues i cili do të nxjerrë në pah pajisje të reja është HMD Global me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Përplasje në Kuvend për ndërmarrjet publike, fiton lista e Ahmetit

Lajmi.net - parë: 18 orë

Komuna e Prishtinës ka zgjedhur aksionarët e ndërmarrjeve publike. Aksionarët e këtyre ndërmarrjeve janë nga Lëvizja Vetëvendosje, AKR-ja dhe AAK-ja. Aksionarët në Ndërmarrje Publike kanë bërë që ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Jetoi 125 vjet, ky është lëngu që piu ky njeri jetëgjatë

Lajmi.net - parë: 18 orë

Ajo përmban më pak se 1 përqind proteina dhe rreth 93 për qind ujë. Mund të përdoret si pjesë e regjimit të ngrënies së fëmijëve të porsalindur në vend të qumështit të gjirit, për shkak të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Sjelljet e njerëzve që vuajnë nga ankthi

Lajmi.net - parë: 18 orë

Nëse prireni të shqetësoheni, ka shumë mundësi ta keni konsideruar tashmë nëse vuani apo jo nga ankthi. Por predispozita për të menduar që bota do të rrënohet nëse grisni padashje këmishën që keni ...

2 artikuj të ndërlidhur »

HRW: Agjendat e vendeve demokratike “kërcënojnë” të drejtat e njeriut në vendet autoritare

Lajmi.net - parë: 18 orë

Organizata, Human Rights Watch, ka thënë se mungesa e tolerancës në vendet me ndikim duke përfshirë Shtetet e Bashkuara, është duke inkurajuar abuzimin e të drejtave të njeriut në vendet autoritare.

4 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj fyerjen ndaj ambasadorit të SHBA-ve e quan të papranueshme

Lajmi.net - parë: 19 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social për fyerjen që i është bërë nga Nasim Haradinaj, nënkryetar OVL së UÇK-së ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, ...

43 artikuj të ndërlidhur »