TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Alketa Vejsiu me pantalona në vlerë prej më shumë se 500 euro

Lajmi.net - parë: 11 orë

Edhe Alketa Vejsiu shpenzon shumë për garderobë. Në njërën prej faqeve në Instagram ku po dalin çmimet marramendëse të blerjeve të yjeve shqiptarë u përmend së fundmi edhe emri i saj, shkruan ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Rusia përshpejton izolimin e internetit

Lajmi.net - parë: 11 orë

Pas kufizimeve të ndryshme Rusia planifikon një hap tjetër, për t'u izoluar në internet nga Perëndimi. Moska dëshiron të instalojë rootserver vetjakë - me pasoja për rrjetin global.

5 artikuj të ndërlidhur »

Policia zbulon katër të dyshuar për vjedhje të rëndë në Ferizaj

Lajmi.net - parë: 11 orë

Policia e Kosovës, përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka zbuluar katër të dyshuar për vjedhje të rëndë. Në komunikatë thuhet se të dyshuarit kanë pranuar fajin në prani të avokatit për dy ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ish-ambasadori holandez: Vuçiq, mos derdhni lot krokodili për Ivanoviqin

Lajmi.net - parë: 11 orë

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka reaguar pas vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare serbe, Oliver Ivanoviq. Ai, përmes një postimi në Facebook, ka shprehur indinjatën e ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Joaquin: Messi – Ronaldo, ky është futbollisti më i mirë në botë

Lajmi.net - parë: 11 orë

Joaquin e konsideroi Leo Messin si lojtarin më të mirë në botë. Joaquin Sanchez, mesfushori i Betisit, e konsideroi Leo Messin si lojtarin më të mirë në botë, por nuk harroi edhe të bënte shaka me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ushqimet që përkeqësojnë gjendjen e veshkave

Lajmi.net - parë: 12 orë

Gurët në veshka janë masa të forta kristalesh me forma dhe përmasa të ndryshme Ata formohen brenda sipërfaqes së veshkave të përbëra nga kalciumi, fosfati dhe acidi urik.

6 artikuj të ndërlidhur »

Britania e Madhe themelon Ministrinë për të vetmuarit

Lajmi.net - parë: 12 orë

Britania e Madhe ka formuar Ministrinë për të vetmuarit dhe në krye të ministrisë është emëruar Tracey Crouch, përfaqësuesja e Partisë Konservatore. Një deklaratën e qeverisë britanike thuhet se kjo ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kërcënimet për vrasje ndaj Oliver Ivanoviqit u injoruan

Lajmi.net - parë: 12 orë

Oliver Ivanoviq, i vrarë të martën në Mitrovicën e Veriut, kishte raportuar një numër të kërcënimeve dhe kishte kërkuar ndihmë edhe nga autoritetet e Serbisë edhe nga ato të Kosovës, por ishte ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Metoda më efikase për të ngelur shtatzënë, më lirë se fertilizimi in vitro

Lajmi.net - parë: 12 orë

Gratë me infertilitet kanë shpresë mahnitëse të reja të shtatzënisë pas zbulimit të madh që bëri Adelaide përmes një teknikë mjekësore e lirë, pa nevojën për trajtim të shtrenjtë të fekondimit in ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Aubameyang – Arsenal, u kry!

Lajmi.net - parë: 12 orë

. Pierre-Emerick Aubameyang është shumë pranë kalimit tek Arsenali në Premier League. Babai dhe njëkohësisht menaxheri i 28-vjeçarit ka udhëtuar drejt Londrës për të biseduar rreth ofertës së ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Butrint Imeri arrinë mbi 15 milionë për një muaj

Lajmi.net - parë: 12 orë

Këngëtari Butrint Imeri po arrinë çdo herë e më shumë suksese. Në tregun muzikor shqiptar erdhi fuqishëm dhe po vazhdon akoma të jetë në krye të mediave rozë, shkruan lajmi.net ‘Xhanem’ ishte ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Casillas dedikim Ronaldinhos për pensionimin: Më ke bërë të vuaj

Lajmi.net - parë: 12 orë

Iker Casillas uroi penzionimin atij në një mënyrë të vecantë. Gjatë ditës së djeshme, legjendari Ronaldinho njoftoi për media se do të penzionohet përfundimisht nga futbolli aktiv pas një karriere ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Andin Randobrava me foshnjen në duar! Leonora publikon imazhin më të bukur

Lajmi.net - parë: 12 orë

Leonora Poloska dhe Andin Randobrava po shijojnë çdo moment me foshnjen e tyre. Së fundmi këngëtarja e njohur e ka publikuar një foto të burrit të saj me vajzën të cilës ia kanë vënë emrin Andora, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kosovarët të armatosur me armë ilegale

Lajmi.net - parë: 12 orë

“E kam përmendur edhe në një intervistë se qitja me armë është traditë shqiptare, me të vërtetë është traditë e hershme shqiptare”, kështu ka deklaruar ditë me parë vet kryeministri Ramush Haradinaj, ...

Mediat gjermane: Veriu i Kosovës, vrima e zezë e mafias

Lajmi.net - parë: 12 orë

Në sundimin hibrid të veriut të Kosovës, Beogradit, Prishtinës, marrin pjesë misione dhe krime ndërkombëtare, shkruan mediat gjermane dhe raportet nga Deutsche Welle.

837 artikuj të ndërlidhur »

Prokurori: Vetingu bëhet për 4-5 vite, do “kapin” gjyqtarët e prokurorët që bëjnë jetë luksoze

Lajmi.net - parë: 12 orë

John Leonardo është i vetmi amerikan mes 8 këshilltarëve të huaj që janë atashuar në Shqipëri për vetingun e gjyqtarëve e prokurorëve. Ai është 71 vjeç dhe ka shërbyer për 19 vjet si gjyqtar i ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Turqi, rrëzohet një avion ushtarak transportues

Lajmi.net - parë: 12 orë

Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë në një deklaratë ka njoftuar se një avion ushtarak transportues i tipit CN-235 CASA është rrëzuar pasi është nisur nga qyteti Eskişehir.

3 artikuj të ndërlidhur »

Në qendër të Gjilanit, Lutfi Haziri zbulon bustin e heroit kombëtar, Skënderbeut

Lajmi.net - parë: 13 orë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me kryetarin e Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, Fehmi Rexhepi, kanë bërë zbulimin e bustit të heroit të shqiptarëve, Gjergj ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Ish-ministri Ismajli synon postin e anëtarit të Bordit në ZRRE

Lajmi.net - parë: 13 orë

Ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik (MZhE) nga radhët e Aleancës Kosova e Re (AKR), Fadil Ismajli, synon të bëhet anëtar i Bordit në Zyrën e Rregullatorit të Energjisë Elektrike (ZRrE).

4 artikuj të ndërlidhur »

Policia e Kosovës e përcjell deri në kufi kortezhin mortor të Ivanoviqit

Lajmi.net - parë: 13 orë

​Policia e Kosovës, është angazhuar nga ana e Ministrit të Ministrisë për Punë të Brendshme, Flamur Sefaj për ta përcjellë kortezhin mortor të Oliver Ivanoviqit deri në pikën e kalimit kufitar.

837 artikuj të ndërlidhur »