TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Këngëtari nga Shqipëria kapet ‘mat’ në Prishtinë

Lajmi.net - parë: 15 orë

Ka qenë për vizitë në Kosovë. Këngëtari Defri është fotografuar në kryeqytetin kosovar ku teksa bashkë me mikun e tij Dafin po hipnin në makinën e tyre, e markës Mersedes, që duket mjaft luksoze, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Edhe tri javë pas sulmit ndaj Agron Mustafës inspektorati s’merr masa

Lajmi.net - parë: 15 orë

Janë bërë pothuajse tri javë që kur ka ndodhur rasti i sulmit ndaj drejtorit të Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa. Mustafa siç edhe shihej nga pamjet e publikuara menjëherë në media u sulmua nga ...

Rrahet punëtori i kompanisë “Pastrimi” (VIDEO)

Lajmi.net - parë: 15 orë

Në Prishtinë një punëtor i kompanisë “Pastrimi” u sulmua në pikë të ditës, vetëm pse kërkoi nga një qytetarë që t’ua lirojë rrugën për t’i ngarkuar mbeturinat në kamion.

Specialja vonon punën e Kuvendit të Kosovës (Video)

Lajmi.net - parë: 15 orë

Një nga arsyet që parlamenti i Kosovës nuk po mban seanca, është pikërisht iniciativa e një grupi të deputetëve për shfuqizimin e ligjit për specialen.

76 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, Ekspertët: Ligji për gjuhet mundet të aprovohet edhe pa dekretin e Presidentit

Lajmi.net - parë: 15 orë

Mos dekretimi i ligjit për përdorimin e gjuhëve nga ana e Presidentit Gjorge Ivanov në mënyrë indirekte ishte paralajmëruar që para formimit të Qeverisë, kur Ivanov mbante pezull mandatin.

92 artikuj të ndërlidhur »

Gazetari: A jeni pishman për deklaratat ndaj Delawies, Haradinaj: Asnjë grimë!

Lajmi.net - parë: 15 orë

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj, po thotë që është mendimi i tij personal, atë që e ka thënë për ambasadorin e Amerikës në Kosovë, Greg Delawie.

43 artikuj të ndërlidhur »

Formacionet zyrtare: Leganes – Real Madrid

Lajmi.net - parë: 16 orë

. Real Madrid zhvillon ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Mbretit. ‘Los Blancos’ do të jenë mysafir të Leganes, në ndeshjen e parë çerekfinale. Ndeshja mes Leganes dhe Real Madrid, fillon nga ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë po ndryshon për shqiptarët në Ballkan?

Lajmi.net - parë: 16 orë

“Shqiptarët janë në momentin e tyre më të mirë historik”, deklaroi një politikan me rastin e hapjes së vitit të Skënderbeut. Nisur nga një shikim thjeshtë historik, deklarata e tij ishte korrekte.

3 artikuj të ndërlidhur »

‘Republika’ e ‘Çka ka shpija’ vjen me një set të nxehtë, pozon gjysmë e zhveshur

Lajmi.net - parë: 16 orë

Është bërë e njohur në serialin ‘Çka ka shpija’ me rolin e Republikës. Fjala është për aktoren Teuta Krasniqi e cila me këtë rol që e aktron në mënyrë shumë profesionale, ka marrë vëmendjen dhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Zgjohet nga gjumi me dhimbje dhëmbi, nëna shokohet nga zbulimi më pas /PAMJE TË RËNDA

Lajmi.net - parë: 16 orë

KUJDES, PAMJE TE RENDA/ Mikayla-Sue Grove u zgjua me dhimbje të forta në nofull dhe ankohej se i dhimbe dhembi. Por kur nëna shkoi në dhomën e vajzës për të parë se ç’po ndodhte, pa se nuk ishte ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kadyrov sulmon grupet për të drejtat e njeriut në Çeçeni

Lajmi.net - parë: 16 orë

Lideri çeçen i përkrahur nga Kremlini, Ramzan Kadyrov, ka kundërshtuar pretendimet se një aktivist i burgosur pas akuzave për drogë, është viktimë e një supozimi të rremë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Në Manastir të Maqedonisë kërkohet ‘vdekje për shqiptarët’

Lajmi.net - parë: 16 orë

Në qytetin e alfabetit shqip, Manastir, është shkruar parullë që kërkohet ‘vdekja e shqiptarëve’. Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi, ku shihet se dikush ka shkruar grafite në qytetin e ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Pas këtij lajmi, do hiqni dorë nga ushqimi i tepërt

Lajmi.net - parë: 16 orë

Një hulumtim korean nxjerr në pah një predispozitë më të madhe për të zhvilluar hipertensionin dhe kolesterolin e lartë. Meshkujt që hanë vetëm kanë një rrezik 45% më të madh të zhvillimit të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

ZYRTARE: Besnik Krasniqi lojtar i KF Vëllaznimit

Lajmi.net - parë: 16 orë

Ardhja në krye e Agim Canës ka ngjallë KF Vëllaznimin. Sot, kësaj skuadre i është bashkuar edhe mbrojtësi i njohur, Besnik Krasniqi. Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të KF Vëllaznimit.

7 artikuj të ndërlidhur »

Amerikanët këshillohen të mos udhëtojnë në Bosnjë

Lajmi.net - parë: 16 orë

Autoritetet amerikane në faqen në internet ua kanë tërhequr vërejtjen qytetarëve amerikanë që mos të udhëtojnë në Bosnje dhe Hercegovinë, ngase ekziston rreziku nga sulmet terroriste, por edhe nga ...

Zaev: Shumica e qytetarëve dëshirojnë anëtarësimin në NATO

Lajmi.net - parë: 16 orë

Mendoj se duhet të jemi të sinqertë me ju, nuk ka plan B. Pa zgjidhjen e çështjes së emrit, nuk ka hyrje në NATO. Kjo ishte porosia që e dërgoi sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në ...

155 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i Shqipërisë: Kosova ta ratifikojë Demarkacionin, të mos pengohet Gjykata Speciale

Lajmi.net - parë: 16 orë

​Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur sot për çështjen e demarkacionit të kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, dhe për atë të Gjykatës Speciale.

19 artikuj të ndërlidhur »

Portali kroat ekskluzivisht nga Beogradi: Ivanoviq u vra nga shërbimi sekret serb

Lajmi.net - parë: 16 orë

Vrasja e Oliver Ivanoviqit e ka lëkundur deri në themele Serbinë dhe Kosovën, por edhe shtetet e tjera fqinje. Të vrarin, Prokuroria e Kosovës e kishte akuzuar për krime lufte kundër civilëve në ...

361 artikuj të ndërlidhur »

Më 5 shkurt fillon procesi i ekstradimit për të arrestuarin për trafikim organesh në Kosovë

Lajmi.net - parë: 16 orë

Mbrojtja e të arrestuarit për trafikim organesh në Kosovë, Moshe Harel, ka kërkuar nga Gjykata në Qipro që klienti i tyre të lirohet deri në fillimin e procesit të ekstradimit.

Ilda feston ditëlindjen, ja kush e uroi

Lajmi.net - parë: 16 orë

Është një nga prezantueset më të bukura të sportit në Shqipëri. Ilda Bejleri sot ka një ditë të veçantë, pasi feston ditëlindjen, shkruan lajmi.net E një urim, bukuroshja shqiptare e ka marrë edhe ...

9 artikuj të ndërlidhur »