TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

“Tronditet” Arsenali, gjiganti evropian ia merr Aubameyangun

Lajmi.net - parë: 9 orë

. Pierre-Emerick Aubameyang nuk e di ende skuadrën e re. Kur flitej që ka arritur marrëveshje me Arsenalin, raportohet për një ofertë të fuqishme nga La Liga, përcjellë “Lajmi.net”.

21 artikuj të ndërlidhur »

Athinë: Optimizëm për zgjidhjen e kontestit të emrit me Maqedoninë

Lajmi.net - parë: 9 orë

Të mërkurën (17.01) përfaqësuesit e Athinës dhe të Shkupit negociojnë në Nju Jork lidhur me emrin e "Maqedonisë". Shpresa për zgjidhje është e madhe. Por vështirësi mund të krijojë partneri i ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ja çka i thojnë fansat e ‘çmendur’ Dafina Zeqirit!

Lajmi.net - parë: 9 orë

Ishte në Kosovë dhe pastaj u kthye në SHBA për ta vazhduar rrugëtimin që ka nisur. Që nga fillimi i karrierës së saj, Dafina Zeqiri bëri për vete një publik të gjerë, duke mos përjashtuar asnjë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Juncker: Asnjë vend nuk mund të jetë anëtar i BE-së pa zgjidhur çështjen e kufijve

Lajmi.net - parë: 9 orë

Asnjë vend që nuk i zgjidh çështjet e kufijve nuk mund të jetë anëtar i Bashkimit Evropian (BE), theksoi sot në Strasburg, presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker.

15 artikuj të ndërlidhur »

Të gjitha valutat digjitale në rënie, vetëm dy nga ato janë rritur sot (Foto)

Lajmi.net - parë: 9 orë

Të gjitha kriptovalutat janë duke rënë sot dhe trendi i ngritjes së tyre, siç duket është kthyer në rënie! Vlera e Bitcoin, sot ka pësuar një rënie të madhe dhe pritet që ditët në vazhdim të bie edhe ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Këto janë 10 shenjat paralajmëruese të kancerit që nuk duhet injoruar

Lajmi.net - parë: 9 orë

Kanceri mbetet një nga sëmundjet më të rrezikshme që vazhdon të marrë me mijëra jetë njerëzish. Diagnostifikimi i tij në hapat e parë, jo gjithmonë është i mundur, megjithatë trupi juaj arrin t’ju ...

13 artikuj të ndërlidhur »

E fundit nga Anglia: United arrinë marrëveshje me Sanchez

Lajmi.net - parë: 9 orë

Tani United do të arrijë edhe akordin me Arsenalin për të zyrtarizuar përfundimisht ardhjen e sulmuesit. Alexis Sanchez i ka thënë “po” Manchester Unitedit.

43 artikuj të ndërlidhur »

Efektet e Vettingut, eksperti amerikan: Vitin e ardhshëm drejtësia pastrohet

Lajmi.net - parë: 10 orë

Brenda vitit të ardhshëm gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar nuk do të jenë më pjesë e sistemit të drejtësisë në Shqipëri. Sigurinë për këtë e ka dhënë vëzhguesi amerikan që është pjesë e ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Futbollisti i Shqipërisë me transferim të papritur

Lajmi.net - parë: 10 orë

Emri i Kamer Qakës është në krye të listës së dëshirave për një sërë klubesh në Rumani dhe jo vetëm. Presidenti i Steauas së Bukureshtit, me të shkuar në politikë dhe biznese të fuqishme, ka ...

Mediat serbe: Kush është “Zoti i Kosovës”, Kadri Veseli?!

Lajmi.net - parë: 10 orë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli gjatë akademisë përkujtimore për viktimave të masakrës së Reçakut tha, se “Serbia mos ta provon të kthehet, se më nuk do të ndalemi deri në Nish”.

19 artikuj të ndërlidhur »

Ja çka i kanë bërë fansat Feros te vetura

Lajmi.net - parë: 10 orë

Është shëndrruar në një nga reperët më të komentuar të momentit. Fero ka hedhur një video në Instastory ku shihet se është në veturë dhe pranë tij kishin ardhur një grumbull i fansave, shkruan ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Rusi: Dy djelmosha akuzohen për sulm me thikë në një shkollë

Lajmi.net - parë: 10 orë

Autoritetet e Rusisë i kanë akuzuar dy të rinj për përpjekje për vrasje, pas asaj që tash zyrtarët thonë se ishte sulm i paramenduar, nga i cili u plagëson 12 vetë, në një shkollë në qytetin Perm, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Apeli vërteton dënimin prej katër vjet e gjashtë muaj burgim për tentim vrasjen në Vushtrri

Lajmi.net - parë: 10 orë

Gjykata e Apelit ka vërtetuar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Mitrovicë, me të cilin Sabedin Hyseni ishte dënuar me katër vjet e gjashtë muaj burgim, për veprat penale të vrasjes në tentativë dhe ...

550 vjet zi e festë për Gjergj kastriotin

Lajmi.net - parë: 10 orë

Gjergj Kastrioti ishte finalizuesi politik dhe kulturor i identitetit arbëror në Mesjetë. Ashtu siç bënte “Renesansa” pas Dantes në Florenc, Venedik e gjithandej duke italianizuar jetën dhe lirinë e ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Ministri Beqaj: Kosovës i duhen ndërmarrës që nuk prodhojnë vetëm për tregun e brendshëm

Lajmi.net - parë: 10 orë

Ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka vizituar fabrikën e prodhimeve farmaceutike “TrePharm”. Me këtë rast ministri Beqaj ka takuar pronarin e kësaj fabrike dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Modelet spektakolare të veturave në panairin amerikan (Foto)

Lajmi.net - parë: 10 orë

Në Detroit po zhvillohet panairi më i madh i ekspozimit të veturave në SHBA, i quajtur ‘Detroit Auto Show’. Të gjithë prodhuesit e veturave marrin pjesë në këtë panair me modelet më të fundit të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Mitrovicasi bëri thirrje për xhihad, Prokuroria Speciale i ngrit aktakuzë

Lajmi.net - parë: 10 orë

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj një personi nga Mitrovica për shkak që në rrjetet sociale ka propaganduar përmes videove duke bërë thirrje të gjithë myslimanëve që t’i ...

12 artikuj të ndërlidhur »

5 kg heroinë në Bari, u nis nga Porti i Durrësit

Lajmi.net - parë: 10 orë

Çifti që u arrestua të hënën në Bari me 5 kg heroinë rezulton të jetë nisur nga Porti i Durrësit. Policia shqiptare, në bashkëpunim me Prokurorinë kanë nisur hetimet mbi këtë rast.

12 artikuj të ndërlidhur »

Gashi: ARKEP do të bëjë vlerësim të çmimit për brezat frekuencor, mund të ketë ulje të çmimeve (Video)

Lajmi.net - parë: 10 orë

Kryetari i Bordit të Autoritetit Rregullator të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP), Kreshnik Gashi në një intervistë ka thënë se gjatë këtij viti e kanë në plan hapjen e diskutimit me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ja pjesë e cilit menaxhment u bë Elinel

Lajmi.net - parë: 10 orë

Është një nga reperët më të dashur të skenës. Elinel që karrierën e nisi qysh moti, tashmë ka bërë një bagazh artistik, duke sjellë shumë hite e shumë bashkëpunime që sot njihen si ndër më të ...