TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Theo Walcott prezantohet te Evertoni

Lajmi.net - parë: 8 orë

Evertoni ka transferuar Walcottin për rreth 25 milionë euro. Theo Walcott është prezantuar te Evertoni. Ai ka pozuar me fanellën blu të klubit nga qyteti i Liverpoolit, përcjellë “Lajmi.net”.

26 artikuj të ndërlidhur »

Shembja e garazhit, zbuloi “dhomën e fshehtë” të ndërtuar në oborrin e çiftit bashkëshortor (Foto/Video)

Lajmi.net - parë: 8 orë

Një familje në Idaho të SHBA-ve mbetën të habitur, kur gjetën një dhomë të fshehtë nën garazhin e veturës e cila u shemb. Brittany Bush dhe bashkëshorti i saj ishin duke fjetur gjatë natës së 9 ...

4 artikuj të ndërlidhur »

UEFA kërcënon Shqipërinë para zgjedhjeve në FSHF

Lajmi.net - parë: 8 orë

Gara për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të futbollit po hyn në një pikë të nxehtë, me gjithçka që po ndodh në të. Në një intervistë eksklusive për Top Channel, Pedro Pinto ish-gazetar i ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Ja sa paguhen ushtarakët shqiptarë në raport me ata të Kosovës dhe Serbisë

Lajmi.net - parë: 8 orë

Forca të Armatosura te Kosovës, pas 10 vitesh, kanë rreth 5000 pjesëtarë aktiv dhe 3000 rezervë. Por, edhe pas kësaj kjo do të mbetet forca më me pak pjesëtar krahasuar me vendet e rajonit.

OKB: Takim Greqi – Maqedoni për kontestin për emër

Lajmi.net - parë: 8 orë

Diplomatët nga Greqia dhe Maqedonia takohen sot në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, në përpjekje për ta zgjidhur kontestin 27 vjeçar lidhur me emër.

14 artikuj të ndërlidhur »

Enca e ka një emërtim interesant për veten

Lajmi.net - parë: 8 orë

Është e ndjekur nga 1.6 milionë njerëz. Prandaj, Enca Haxhia, këngëtarja shqiptare është shumë aktive në rrjetet sociale, duke publikuar shumë fotografi dhe video nga më të ndryshmet, shkruan ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Endrit Vorfaj ka nevojë për ndihmë urgjente

Lajmi.net - parë: 8 orë

Endrit Vorfaj është djali i cili është diagnoztifikuar me një sëmundje të rëndë, pasi vuan nga tumori në tru. Ka qenë një faqe e Facebook e cila ka nxjerrë një njoftim ku thuhet se Endriti ka nevojë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Cilat janë vendet më fetare të Ballkanit? Ku radhitën Kosova dhe Shqipëria?

Lajmi.net - parë: 8 orë

Popullsia në shtetet e Ballkanit është shumë më fetare sesa ato në Evropën Qëndrore dhe Perëndimore, sugjeron sondazhi i ri. Një studim i ri i bazuar në tri sondazhet WIN / Gallup International dhe i ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Trysnitë ndërkombëtare zmbrapsin sërish nismën për Specialen

Lajmi.net - parë: 9 orë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka shtyrë edhe për një javë shqyrtimin e nismës së 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara, përkatësisht të Gjykatës Speciale.

57 artikuj të ndërlidhur »

Ky sukses ia ndreqi ditën sot Teutës

Lajmi.net - parë: 9 orë

Është një nga aktoret më të suksesshme shqiptare. Por, në familjen e Teuta Krasniqit jo vetëm ajo po konsiderohet si një nga femrat më të arritura, shkruan lajmi.net Është edhe vajza e saj Tara, e ...

Dhunoi fizikisht të dashurën, Gjykata e Anglisë me dënim të çuditshëm për futbollistin e Liverpoolit

Lajmi.net - parë: 9 orë

. Futbollisti i Liverpoolit, Jon Flanagan, është dënuar me 12 muaj punë në komunitet. Ky dënim për futbollistin anglez erdhi për shkak se Flanagan e ka dhunuar fizikisht partneren e tij, përcjellë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pse ra çmimi i Bitcoin dhe kriptovalutave tjera?

Lajmi.net - parë: 9 orë

Çmimi i Bitcoin që nga e hëna ka rënë deri në 20 për qind pasi rregullatorët në Korenë e Jugut përsëriten paralajmërimet se mund të ndalojnë tregtimin e kriptovalutave.

29 artikuj të ndërlidhur »

Këshilla nga mjeku: Ja si duhet ta trajtoni gripin tek fëmijët

Lajmi.net - parë: 9 orë

Në periudhën e dimrit dhe fillimit të pranverës, gripi ose influenza është infeksioni viral i cili haset më shpesh në moshat fëminore. Janë infeksione virale që kryesisht shfaqen me shenja klinike të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Perotti ia jep një lajm katastrofal Romës para derbit me Interin

Lajmi.net - parë: 9 orë

. Lajm shumë i keq për Romën para ndeshjes ndaj Interit. Sulmuesi Diego Perotti ka pësuar një dëmtim në këmbën e djathtë, përcjellë “Lajmi.net”. Ai ka problem muskular në kofshë dhe kjo mund t’i ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Washington Post: Vrasja e Ivanoviqit i shkon për shtati Serbisë dhe Rusisë

Lajmi.net - parë: 9 orë

Vrasja e Oliver Ivanoviqit mund të shkaktoj përsëri tensione në Ballkan, shkruan Washington Post. Në një artikull të titulluar ‘Ai ishte një nga të paktët zëra të moderuar në mesin e serbëve të ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Agim Kuleta nesër votohet për kryetar të Kuvendit të Prishtinës

Lajmi.net - parë: 9 orë

Nesër në ora 10:00, do ta mbahet mbledhja e Kuvendit Komunal të Prishtinës. Në këtë mbledhje, janë caktuar 6 pika të rendit të ditës. Pikat kryesore do të jenë: Emërimi i kryesuesit të Kuvendit të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Rasti Ivanoviq, avokati Gashi thotë se institucionet e Kosovës duhet të refuzojnë ndarjen e informatave me Serbinë

Lajmi.net - parë: 9 orë

Institucionet e Kosovës duhet të refuzojnë ndarjen e informatave me Serbinë në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit. Kështu mendon avokati Tomë Gashi.

837 artikuj të ndërlidhur »

Lyrical Son u bën ‘diss’ për politikanëve kur përkujton këtë figurë historike

Lajmi.net - parë: 9 orë

Reperi Lyrical Son po vazhdon aktivitetin e tij në rrjetet sociale. Ai sot ka kujtuar Skënderbeun në përvjetorin e vdekjes dhe në Instagram ka hedhur një fotografi të tij, duke ia lënë një shkrim ...

Kryeministri Haradinaj priti në takim kryeparlamentarin Xhaferi

Lajmi.net - parë: 9 orë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim kryetarin e Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi. Kryeministri Haradinaj theksoi se Viti i Skënderbeut është ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Xharra: Shteti serb e vrau Ivanoviqin, sikurse vrau edhe Gjingjiqin

Lajmi.net - parë: 9 orë

Ish gazetarja, Arbana Xharra, ka folur për diskutimet që krijohen në opinionin publik pasi ndodh ndonjë vrasje. Sipas Xharrës kur ndodh ndonjë vrasje reagojnë dy grupe njerëzish, njëri grup e përdor ...

837 artikuj të ndërlidhur »