TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Prishtinë: Kolektori rrezikon banorët e Kalabrisë (FOTO)

Lajmi.net - parë: 7 orë

Në lagjen Kalabria tash e disa javë punët për ndërtimin e "kolektorit betonarme" dhe kanalizimit fekal mbi lumin Prishtina janë ndërprerë. Ne vendin ku është punuar gjendja është e shumë e keqe.

Kurti përkujton lavdinë e Skënderbeut e të vëllezërve Gërvalla

Lajmi.net - parë: 7 orë

Ish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, deputeti, Albin Kurti ka përkujtuar përvjetorët e vdekjes së Skënderbeut dhe të vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla.

27 artikuj të ndërlidhur »

Chelsea kërkon sulmuesin Carroll, kërcënim i madh nga tifozët

Lajmi.net - parë: 7 orë

. Andy Carroll është kërkesa e Antonio Contes për afatin kalimtar të janarit. Chelsea ka nisur bisedimet me Ëest Hamin për huazimin e sulmuesit, përcjellë “Lajmi.net”.

4 artikuj të ndërlidhur »

550 rrënjë ulliri për 550-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut

Lajmi.net - parë: 7 orë

Në 550-vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, 550 rrënjë ulliri u mbollën rreth Kalasë së Petrelës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u shoqërua në ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni, Ivanov nuk dekreton ligjin për gjuhën shqipe

Lajmi.net - parë: 7 orë

Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov përdori veton për të mos dekretuar ligjin për gjuhët, që zyrtarizon gjuhën shqipe, duke e cilësuar atë antikushtetues.

94 artikuj të ndërlidhur »

Stoltebnerg e viziton Maqedoninë, bisedon për integrim në NATO

Lajmi.net - parë: 7 orë

Sekretari i pëgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sonte vonë pritet të arrijë në Maqedoni, për të biseduar lidhur me synimet e ripërtrira të këtij vendi për anëtarësim në NATO, një dekadë pasi ...

43 artikuj të ndërlidhur »

U mbajt pjesa e parë e mbledhjes IV të Komisionit Parlamentar për Stabilizim Asociim BE-Kosovë

Lajmi.net - parë: 7 orë

Komisioni Parlamentar për Stabilizim Asociim BE-Kosovë, sot mbajti pjesën e parë të mbledhjes IV të përbashkët në selinë e Parlamentit Evropian në Strasburg, Francë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Sherifi në Strasburg ia numëron Serbisë krimet e panumërta të kryera në Kosovë

Lajmi.net - parë: 7 orë

​Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi, ka publikuar në ‘Facebook’, fjalën e mbajtur në Strasburg, në takimin e përbashkët të Komisionit për Stabilizim dhe Asociim BE-Kosovë të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“AAK do të tërhiqet nga kërkesa për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, nëse tërhiqen nismëtarët”

Lajmi.net - parë: 7 orë

Binak Vishaj, anëtar i AAK-së në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, thotë se kjo parti ishte dhe do të jetë kundër Gjykatës Speciale. “AAK-ja ishte kundër Gjykatës Speciale, si dhe do vazhdoj me qenë ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Scaparrotti: NATO-ja mund ta humbë dominimin ndaj Rusisë

Lajmi.net - parë: 7 orë

Komandanti suprem i NATO-s në Evropë, gjenerali amerikan, Curtis Scaparrotti, ka tërhequr vërejtjen se aleanca nuk do të jetë “dominante”, në disa fusha pas pesë vitesh, nëse dështon të modernizohet ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Rumania zgjedh kryeministren e parë grua

Lajmi.net - parë: 7 orë

Viorica Dancila është emëruar kryeministrja e parë grua e Rumanisë, pas dorëheqjes së papritur të Mihai Tudose. Dancilla, e cila është anëtare e Parlamentit Evropian, cilësohet si mbështetëse e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Arrihet marrëveshja, Memushaj bëhet me skuadër të re

Lajmi.net - parë: 7 orë

. Siç raportojnë edhe mediat italiane, transferimi i Ledian Memushajt tek ekipi i Barit, mund të quhet një çështje e mbyllur. Zyrtarizimi i marrëveshjes do të bëhet edhe javën e ardhshme, pasi është ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi dhe Vuçiq flasin në telefon, temë vrasja e Ivanoviqit

Lajmi.net - parë: 8 orë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në këtë bisedë telefonike, të dy Presidentët trajtuan ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Bes Kallaku ironizon me mënyrën satirike që i ka propozuar Xhensilës për martesë

Lajmi.net - parë: 8 orë

Çifti i njohur Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj janë shumë të pëlqyer nga publiku shqiptar. Ata janë njohur në vitin 2011, atëherë kur Xhensila ishte shumë e re në moshë.

23 artikuj të ndërlidhur »

Fadil Vokrri takohet me Ardian Gjinin dhe Agim Canën

Lajmi.net - parë: 8 orë

Ditë më parë Komiteti Ekzekutiv i FFK-së kishte marrë vendim që pasi të dihen kryetarët e komunave pas zgjedhjeve lokale, FFK-ja t’i vizitojë komunat për të parë gjendjen nëpër stadiumet e Vala ...

Ende me qeverisje të vjetra në mandat të ri

Lajmi.net - parë: 8 orë

Në Pejë, Istog e Deçan nuk janë emëruar drejtorët e rinj. Kryetarët e komunave të Pejës, Istogut dhe Deçanit ende nuk i kanë emëruar drejtorët e drejtorive komunale për katër vjetët e ardhshëm, ...

Moderatori kosovar e lë punën në televizionin ku punonte?

Lajmi.net - parë: 8 orë

Është një nga moderatorët më të suksesshëm të ekranit. Kohëve të fundit Meriton Mjekiqin e kemi parë në emisionin ‘NIN’ të Klan Kosovës, ku bashkë me Alaudinin prezantonin këtë emision, shkruan ...

Pesë parashikimet për kriptovalutat gjatë vitit 2018

Lajmi.net - parë: 8 orë

Pas rritjes së çmendur të Bitcoin në fund të vitit 2017, për disa investitorë dhe analistë, këtë vit rritja e kriptovalutave do të jetë më e dhimbshme.

29 artikuj të ndërlidhur »

Ministrja serbe thotë se nuk kanë marrë përgjigje për përfshirje në hetime për Ivanoviqin

Lajmi.net - parë: 8 orë

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq ka thënë se ende nuk ka marrë përgjigje nga EULEX-i, për kërkesën që Serbia të marrë pjesë në hetimin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit.

837 artikuj të ndërlidhur »

Bojan Bozhoviq: Prapa vrasjes së Oliver Ivanoviq qëndron Beogradi zyrtar

Lajmi.net - parë: 8 orë

“Për momentin kemi dy qëndrime të ndryshme: një të Beogradit dhe një të Prishtinës zyrtare. Por ne njerëzit e thjeshtë besojmë se Beogradi qëndron prapa vrasjes së Oliver Ivanoviq.

837 artikuj të ndërlidhur »