TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Ja kujt i gëzohet Skerdi

Lajmi.net - parë: 5 orë

Shumë shpejt u bë emër i njohur në industrinë muzikore. E krejt kjo se, reperi Skerdi Ago bashkëpunoi me emra që publiku i do shumë, siç janë Ledri, Gjiko e Lumi B, shkruan lajmi.net Së fundmi, ...

Imazhet nga të cilat e keni të vështirë t’i hiqni sytë

Lajmi.net - parë: 5 orë

Fotografi interesante, në situata të ndryshme. Ndodhë të keni dëgjuar shprehjen “parajsë perfeksioniste”. Kjo shprehje përdoret më së shumti për të përshkruar një foto të diçkaje që është ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Chelsea – Norwich u shty 15 minuta për këtë arsye

Lajmi.net - parë: 6 orë

. Ndeshja mes Chelseat dhe Norëich Cityt është shtyrë për 15 minuta. Kjo për shkak të vështirësive me trafikun publik, përcjellë “Lajmi.net”. Chelsea ka njoftuar se ndeshja për këtë arsye është ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Ylberi i Prishtinës

Lajmi.net - parë: 6 orë

Sipas Prishtina Weather, pas të reshurave lokale të shiut, që ranë kohëpaskohe gjatë ditës, në mbrëmje me kalimin e frontit të ftohtë pati një rrebesh të shkurtër shiu, në afërsi të Prishtinës edhe ...

Nuk ndalet Edi Rama, thotë se e krijoi UÇK-në/ Reagon Ministria e Jashtme ruse

Lajmi.net - parë: 6 orë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë disa deklarata të çuditshme. Kjo referuar një reagimi të Ministrisë së Jashtme të Federatës Ruse, Edi Rama ka deklaruar përfshirjen e Partisë Socialiste, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Me pak grim, fytyra e Dhuratës po shkëlqen

Lajmi.net - parë: 6 orë

Dhurata Dora vazhdon ta mbaj primatin e këngëtareve më të dashura për publikun. Aq sa është aktive në muzikë, këngëtarja po ashtu shumë aktive është edhe në rrjetet sociale, shkruan lajmi.net Në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Fituesi i 157 milionë frangave kujtohet të paraqitet pas një muaji

Lajmi.net - parë: 6 orë

Më 19 dhjetor 2017, një lojtar i lotarisë “EuroMillions” në Zvicër fitoi 157 milionë franga. Djaloshi me fat është paraqitur pas gati një muaji, shkruan ‘Blick’.

2 artikuj të ndërlidhur »

Bora mbulon Dragashin, shikoni pamjet mahnitëse

Lajmi.net - parë: 6 orë

Reshje të mëdha të borës janë duke rënë në Dragash. Kjo bardhësi ia ka dhënë një pamje më të bukur kësaj komune, raporton ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shumë yje në formacionin e dështakëve të La Ligas

Lajmi.net - parë: 6 orë

. Gazeta prestigjoze spanjolle, Marca ka publikuar formacionin e të dështuarve për sezonin 2017/18. Skuadra që ka më shumë futbollistë është Real Madridi i Zinedine Zidane me 4 lojtarë, që po e humbë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ulje drastike e numrit të refugjatëve në Gjermani, Kosova po konsiderohet vend i sigurtë

Lajmi.net - parë: 6 orë

Numri i refugjatëve që hyjnë në territorin e shtetit Gjerman ka rënë dukshëm, bazuar në statistikat e fundit për vitin 2017. Numri i refugjatëve në Gjermani gjatë vitit 2015 ishte rreth 890 mijë ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Shala: PDK është zmbrapsur nga zhbërja e Speciales

Lajmi.net - parë: 6 orë

Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala në emisionin “InfoBox” të RTV Dukagjinit, ka thënë se partneri i tyre i koalicionit, PDK, është zmbrapsur nga zhbërja e Gjykatës Speciale.

3 artikuj të ndërlidhur »

Era është krejt tjetër

Lajmi.net - parë: 6 orë

Është ndarë nga menaxheri i saj. E siç duket, Era Istrefi tashmë ka filluar të lëshojë ‘dissa’ kundrejt tij, shkruan lajmi.net Ajo në Instagram ka publikuar një fotografi ku ka thënë se është krejt ...

11 artikuj të ndërlidhur »

10 këshilla për të reduktuar nivelin e stresit

Lajmi.net - parë: 6 orë

Nëse nuk dimë të përballemi mirë me stresin, plakemi shpejt, na dëmtohen aftësitë kognitive, nuk kemi energji të mjaftueshme dhe nuk jemi mjaft aktivë, por as të kthjellët.

5 artikuj të ndërlidhur »

Isa Mustafa në Gjermani po trajtohet me fizioterapi

Lajmi.net - parë: 6 orë

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa është duke qëndruar në Gjermani ku po vazhdon trajtimin mjekësor pas një problemi që i është paraqitur. Këshilltari i tij, Besnik Berisha ka thënë për ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Pas refuzimit të Ivanovit, Xhaferi tregon çka do të ndodhë me Ligjin për Gjuhën Shqipe

Lajmi.net - parë: 6 orë

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili ndodhet për një vizitë në Prishtinë, ka komentuar mosdekretimin nga presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, të ligjit të miratuar pak ditë ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Formacionet zyrtare: Espanyol – Barcelona

Lajmi.net - parë: 6 orë

Ndeshja zhvillohet në kuadër të Kupës së Mbretit. Barcelona është mysafire e Espnayolit sonte. Ndeshja fillon prej orës 21:00, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja zhvillohet në kuadër të Kupës së Mbretit.

20 artikuj të ndërlidhur »

Deputetët, garanci ndaj arrestit? Socialistët propozojnë ndryshime të Rregullores së Kuvendit

Lajmi.net - parë: 7 orë

Grupi parlamentar socialist i ka paraqitur kryetarit socialist të Parlamentit, Gramoz Ruçi, disa propozime për ndryshimin e rregullores. Ajo që bie në sy janë ndryshimet në rastin e një kërkesë të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

U ankua që nuk ka para por ja çfarë klipi ka bërë Silva

Lajmi.net - parë: 7 orë

Është një nga këngëtaret më të suksesshme shqiptare. Silva Gunbardhi ka publikuar këngën e re të titulluar ‘Marak’ që është në bashkëpunim me Defrin, shkruan lajmi.net Teksti dhe melodia e kësaj ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ishte duke ecur në litar ndërmjet dy ndërtesave 16 katëshe, por pastaj ndodhi diçka e frikshme (Video)

Lajmi.net - parë: 7 orë

Rusët njihen për "çmenduri" Konstatin Glaucharew nga Barnaul, arriti të ecë nëpër litar ndërmjet dy ndërtesave 16 katëshe duke i mahnitur të gjithë, transmeton lajmi.net Por, derisa ishte duke ecur ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Formacionet zyrtare: Chelsea – Norwich

Lajmi.net - parë: 7 orë

. Chelsea dhe Norwichi kanë publikuar formacionet zyrtare. Ndeshja fillon prej orës 20:45 në “Stamford Bridge”, në kuadër të FA Cup, përcjellë “Lajmi.net”.

15 artikuj të ndërlidhur »