TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Espanyol – Barcelona, gol befasues në fund

Lajmi.net - parë: 4 orë

. Espanyoli ka befasuar në fund Barcelonën. Melendo ka shënuar golin e epërsisë. Vendësit kryesojnë 1:0. / ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Makina me tri rrotë lëvizi pa shofer nëpër autostradë, derisa u përplas në një kamion-cisternë (Video)

Lajmi.net - parë: 4 orë

Të pranishmit në një autostradë në Indi, kanë filmuar një makinë me tri rrotë që lëvizte pa shofer brenda, derisa nuk u përplas. Raportohet se ishte në shpejtësi rreth 30 kilometra në orë, teksa ...

4 artikuj të ndërlidhur »

MPB serbe insiston të përfshihet në hetimet për Ivanoviqin, përsërit kërkesën ndaj EULEX-it dhe UNMIK-ut

Lajmi.net - parë: 4 orë

Ministria e Brendshme në Serbi i ka dërguar përsëri kërkesa EULEX-it dhe misionit të UNMIK-ut në Kosovë për të përfshirë organet serbe në hetimin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit.

837 artikuj të ndërlidhur »

Dua Lipa me tri nominime në ‘NME Awards’

Lajmi.net - parë: 4 orë

Definitivisht sukseset për të nuk kanë të dalur. Këngëtarja Dua Lipa është nominuar në një tjetër event prestigjioz në Britani të Madhe, shkruan lajmi.net Fjala është për ‘NME Awards’ ku Dua u ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Pini ÇDO DITË ujë me limon, por mos e bëni GABIMIN që e bëjnë të gjithë

Lajmi.net - parë: 4 orë

Uji me limon në mëngjes në stomak bosh është rutina e miliona njerëzve në gjithë botën. Dhe ka një aryse të mirë për këtë: Uji me limon është pije e fuqishme që mund të përmirësojë shëndetin e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Penallti për Barcelonën, e pabesueshme çfarë bëri Messi

Lajmi.net - parë: 4 orë

. Barcelona ka humbur penallti ndaj Espanyolit. Leo Messi nuk arriti të shënojë nga 11-metërshi. Rezultati mbetet 0:0. / ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Blerim Latifi: Gjykata Speciale, përpjekje për të vendosur ekuivalencë të fajit

Lajmi.net - parë: 4 orë

Blerim Latifi, këshilltar i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Kosova, si pasojë e veprimeve apo mosveprimeve të elitës politike, është futur në rreth vicioz, nga i cili nuk ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Chelsea – Norwich, vjen goli i parë

Lajmi.net - parë: 4 orë

Goli u realizua nga Michy Batshuayi. Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Norwichit. Goli u realizua nga Michy Batshuayi. Rezultati tani është 1:0. ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Iniciativa për shfuqizimin e Speciales, ‘lojë e rrezikshme’ për Kosovën

Lajmi.net - parë: 4 orë

Edhe pse Kryesia e Kuvendit dështoi të marrë vendim për të dytën herë në mungesë kuorumi, futja e Projektligjit për Shfuqizimin e Dhomave të Specializuara në rendin e ditës së mbledhjes së Kryesisë ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Ermali zbulon se kë po e ‘kall’ si benzina

Lajmi.net - parë: 4 orë

Njihet për zërin karakteristik të tij. Por, me gjasë, Ermal Fejzullahu është shumë më i dashur te publiku kur bëhet fjalë për këndimin e baladave, shkruan lajmi.net Ai në Instastory ka hedhur një ...

Gol i “çmendur” nga Di Maria

Lajmi.net - parë: 4 orë

. Angel Di Maria ka shënuar gol të jashtëzakonshëm sonte. Argjentinasi realizoi nga distanca një gol të mrekullueshëm, përcjellë “Lajmi.net”. Ky ishte goli i parë në ndeshje për parisienët.

Amerika çon bombardues bërthamorë në Guam

Lajmi.net - parë: 5 orë

Pas luftanijes anfib “Wasp”, SHBA-ja ka vendour të dërgojë tre lloje të ndryshme avionësh bombardues strategjikë, në gjendje të transportojnë armë bërthamore, në bazën ushtarake të Guam, në Paqësor, ...

Ja me gruan e cilit këngëtar shoqërohet Kida

Lajmi.net - parë: 5 orë

Nuk ka shoqëri vetëm me kolegët e saj. Këngëtarja Kida është mjaft e afërt edhe me fytyra publike të cilat janë bërë të famshëm edhe pse nuk kanë ndonjë talent të veçantë në art, shkruan lajmi.net ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Dele Alli merr vendimin e madh, Tottenhami frikësohet

Lajmi.net - parë: 5 orë

. Dele Alli është gati të bëhet me agjent të ri. Ai do t’i bashkohet skuadrës së Mino Raiolas, përcjellë “Lajmi.net”. Anglezi është afër marrëveshjes me agjentin e njohur të futbollistëve.

2 artikuj të ndërlidhur »

Bashkimi – Blokotehna, rezultat dëshpërues

Lajmi.net - parë: 5 orë

Blokotehna fitoi thellë në Prizren. Përkundër këndelljes në pjesë të dytë, Bashkimi nuk ka arritur të shkrijë assesi epërsinë e mysafirëve të arritur në pjesë të parë, për të regjistruar humbjen e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Konspiracionet e mediave ruso-serbe: Kosova po tenton ta çojë ushtrinë në veri

Lajmi.net - parë: 5 orë

Megjithëse Serbia ka garanci nga NATO se Forcat e Sigurisë së Kosovës nuk mund të shkojnë në veri, problemi është se nuk mund t’i besohet NATO-s, pasi nuk ka një garanci të shkruar.

837 artikuj të ndërlidhur »

Këto janë top modelet shqiptare që po e ‘kallin’ reperin gjerman

Lajmi.net - parë: 5 orë

. Bernadeta dhe Lea, motrat top modele që po bëhen kryefjala e showbizit në vend dhe më gjerë, po tërheqin shumë vëmendje për shkak të pamjes, angazhimit të tyre në botën e modës me fotosesione ...

Kombet e Bashkuara pajtohen për rritje të sanksioneve ndaj Koresë së Veriut, SHBA paralajmëron opsionin ushtarak

Lajmi.net - parë: 5 orë

Retorika e ashpër midis SHBA-ve dhe Koresë së Veriut po vazhdon, derisa në Kombet e Bashkuara është diskutuar për këtë çështje dhe janë marrur disa vendime.

11 artikuj të ndërlidhur »

Polici trafikant, Julian Balliu në grupin që çoi në Itali 2.5 tonë hashash

Lajmi.net - parë: 5 orë

Një tjetër ish-zyrtar policie i shtohet listës së policëve të implikuar dhe që kërkohen nga drejtësia për dyshimet se janë përfshirë në rrjetet e trafikantëve të kanabisit.

8 artikuj të ndërlidhur »

S’kanë të ndalur reagimet në Serbi ndaj Kadri Veselit, Vulin “ia tregon” ushtrinë!

Lajmi.net - parë: 5 orë

Ministri Serb i Mbrojtjes, Aleksander Vulin, tha se përgjigja e vetme që Serbia pret nga komuniteti ndërkombëtar është krijimi dhe funskionalizimi i Gjykatës Speciale.

837 artikuj të ndërlidhur »