TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Mignolet largohet nga Liverpool, kërkohet në Serie A

Lajmi.net - parë: 13 orë

Simon Mignolet mund të largohet nga Liverpool duke u transferuar në Serie A. Simon Mignolet nuk është i lumtur te Liverpool dhe po mendon largimin nga “The Reds”.

3 artikuj të ndërlidhur »

Isufi: Ekzistojnë nënshkrimet për shfuqizimin e Speciales

Lajmi.net - parë: 14 orë

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmeti Isufi ka thënë se ekzistojnë ende nënshkrimet për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Ai ka thënë se në rend dite ka qenë edhe pika për shfuqizimin e ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Kolumbi, shembet ura, humbin jetën 10 persona

Lajmi.net - parë: 14 orë

Fatkeqësia ndodhi në urën e cila në fund të muajit mars duhej zyrtarisht të hapej dhe e cila duhej të lidhte autostradën mes Bogotës dhe Villavicencia Ekipet kompetente kanë ndërprerë aktivitetet e ...

Chelsea me super përforcim nga Roma

Lajmi.net - parë: 14 orë

"Sky Sports News" raporton se klubet kanë filluar bisedimet në lidhje me kalimin e tij në Stamford Bridge. Chelsea dhe Roma kanë filluar bisedimet për transferimin e Emerson Palmierit.

9 artikuj të ndërlidhur »

Policia njofton për të gjitha të gjeturat e deritashme për vrasjen e Oliver Ivanoviq

Lajmi.net - parë: 14 orë

Lidhur me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviq, të ndodhur dje rreth orës 08:10 min, në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, Policia e Kosovës thotë se ka vazhduar me aktivitete intensive ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Vdes ish portieri i njohur shqiptar

Lajmi.net - parë: 14 orë

Luarasi mbrojti për 11 vjet portën e Dinamos, deri në vitin 1987 dhe mbahet mend për karizmën dhe klasin e tij. Ndërron jetë në mënyrë të papritur ish-legjenda e portës së Dinamos, Ilir Luarasi.

7 artikuj të ndërlidhur »

Ismaili pret ekipin e MCC-së, projekt për monitorimin e ndotjes së ajrit

Lajmi.net - parë: 14 orë

Ministria e Shëndetësisë do ta mbështesë agjencinë ‘Millenium Challenge Corporation’ nga Uashingtoni e cila do të hartojë një projekt për monitorimin e cilësisë së ajrit në Kosovë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Qytetarët nga Mitrovica i japin lamtumirën Ivanoviqit

Lajmi.net - parë: 14 orë

Qindra qytetarë nga Mitrovica i kanë dhënë lamtumirën Oliver Ivanoviqit, i vrarë të martën në mëngjes para zyrës së subjektit të tij politik, me emrin, iniciativa qytetare "Liria, Demokracia, ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Pas dështimit të mbledhjes së Kryesisë, Hoti: Institucionet janë jo funksionale

Lajmi.net - parë: 14 orë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka konfirmuar se në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit pik e rendit të ditës është parapa të jetë edhe shfuqizimi i Gjykatës Speciale.

6 artikuj të ndërlidhur »

Strakosha me lajm fantastik për tifozët e Lazios

Lajmi.net - parë: 14 orë

“Il Messaggero” shkruan se nëse Strakosha vazhdon me të tilla ritme, Lazio ka të garantuar portën edhe për 10 vitet e ardhme. Gazeta Italiane “Il Messaggero” i ka kushtuar një artikull të veçante, ...

EULEX: Prishtina do të vendosë nëse Serbia do të marrë pjesë në hetimet për vrasjen e Ivanoviq

Lajmi.net - parë: 14 orë

Prishtina do të vendosë nëse Serbia do të merr pjesë në hetimet për vrasjen e liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviq, i cili u vra në veri të Mitrovicës. Kështu thanë zyrtarë për informim të EULEX-It për ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Gazsjellësi arrin në Tetovë e Gostivar më 2019

Lajmi.net - parë: 14 orë

Qytetarët e Tetovës, Gostivarit dhe Manastirit brenda dy viteve do të bëhen me gaz natyror, por vetëm nëse autoritetet komunale janë të gatshme që deri atëherë të ndërtojnë rrjet lokal të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

EULEX tërheq kërkesën, rasti i Azem Sylës rrezikon të përsëritet

Lajmi.net - parë: 14 orë

Rasti ku i akuzuar është ish deputeti i PDK-së, Azem Syla, dhe 21 persona të tjerë, rrezikon të hyjë në një rrugë të pafund, pasi EULEX ka tërhequr kërkesën nga Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) për ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shtyhet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, shkak mungesa e kuorumit

Lajmi.net - parë: 14 orë

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit është shtyrë për një ditë tjetër për shkak që nuk ka pasur kuorum. Edhe pse ishte parapa të niste në ora 11, Kryesia nuk ishte mbledhur deri në ora 12, por pavarësisht ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kaçe transferohet te klubi i njohur evropian

Lajmi.net - parë: 14 orë

Panathinaikos do të përfitojë rreth 400 mijë euro dhe shërbimet e lojtarit kuqezi. Ergys Kaçe është vetëm një firmë larg Panathinaikosit. Mesfushori shqiptar tashmë ka marrë rrugën drejt Athinës për ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi kërkon nga kryeministri i Bullgarisë mbështetje për procesin e integrimeve

Lajmi.net - parë: 14 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov. Thaçi përmes një postimi në Facebook ka thënë se ka kërkuar nga ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Sholtes: Shfuqizimi i Gjykatës Speciale izolon Kosovën

Lajmi.net - parë: 14 orë

Intervistë ekskluzive me Igor Sholtes, raportues i posacëm i PE për Kosovën. Ai kërkon që të mos shfuqizohet ligi për Gjykatën Speciale dhe të miratohet marrëveshja për demarkacionin.

16 artikuj të ndërlidhur »

ZYRTARE: Drilon Hajrizi në Japoni

Lajmi.net - parë: 14 orë

. Kanazawa Samuraiz ka njoftuar për transferimin e kosovarit përmes një statusi në llogarinë e vet zyrtare në Facebook, ku janë publikuar fotografi nga zyrtarizimi i tij pikërisht në ditëlindjen e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj e Veseli, homazhe te shtatorja e Skënderbeut

Lajmi.net - parë: 15 orë

Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kabineti qeveritar dhe Kryetari i ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Skënderbeu, simboli më i fuqishëm i vetëdijes sonë kombëtare

Lajmi.net - parë: 15 orë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe para bustit të Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriotit Skënderbeut.

137 artikuj të ndërlidhur »