TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Koci: SHBA më e brengosur për fatin e Kosovës, sesa elita jonë politike

Lajmi.net - parë: 3 orë

Avokat Arianit Koci, ka theksuar se ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Kosovës (SHBA) në Kosovë, është në panik për mundësinë e shfuqizimit të Ligjit për Gjykatën Speciale.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kësaj këngëtare shqiptare i pëlqejnë të pasmet e saj

Lajmi.net - parë: 3 orë

. Ishte pjesë e emisionit ‘Mirage’ në rubrikën ‘Kë zgjedh’. E në këtë intervistë, Ronela Hajati u përballë me një mori pyetjesh interesante që shpesh e kanë vë në siklet, shkruan lajmi.net Cili është ...

Neymar shënoi sonte një prej golave më të bukur në karrierë

Lajmi.net - parë: 3 orë

Ai u nis nga gjysma e fushës, kaloi disa lojtarë dhe në fund shënoi. Neymar vazhdon të shkëlqejë te PSG. Braziliani ka shënuar një gol të “çmendur” ndaj Dijonit, përcjellë “Lajmi.net”.

19 artikuj të ndërlidhur »

Jeni lodhur nga Bitcoin? Këto janë pesë kriptovalutat që duhet ndjekur këtë vit

Lajmi.net - parë: 3 orë

Bitcoin pati një vit të jashtëzakonshëm me një rritje mbi 1,700 për qind, por nuk ishte kriptovaluta më fitimprurëse e vitit 2017. Investopedia iu sjell kriptovalutat që po performojnë më mirë se ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Chelsea eliminon pas penalltive Norwichin

Lajmi.net - parë: 3 orë

Ekipi i Antonio Contes fitoi 5:3 me penallti dhe u kualifikua tutje. Chelsea ka eliminuar Norwich Cityn pas penalltive në FA Cup. Ekipi i Antonio Contes fitoi 5:3 dhe u kualifikua tutje.

15 artikuj të ndërlidhur »

Një fis i tërë shqiptarësh në pranga si trafikantë droge

Lajmi.net - parë: 3 orë

Të veshur mirë, gjithmonë të gatshëm në vendin e dorëzimit, të edukuar dhe me një italishte mjaft të mirë. Bëhet fjalë për 5 shqiptarë të arrestuar nga skuadra e lëvizshme e Varezes të cilët ishin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Përmes shkretëtirës nga kolltuku i shtëpisë

Lajmi.net - parë: 3 orë

Bigmoon Entertainment dhe Deep Silver sjellin video-lojën e parë zyrtare të garës së Dakarit. “DAKAR 2018” do të jetë një garë në botë të hapur (open world) i disponueshëm për PlayStation®4, Xbox One ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vdekja tronditëse, seriali turk në zi

Lajmi.net - parë: 3 orë

. Vdekja në aksident e një pjesëtari të ekipit të serialit “Historia jonë” që po transmetohet aktualisht me shumë sukses në televizionin turk, “Fox Tv”, ka tronditur thellë aktorët.

6 artikuj të ndërlidhur »

Raporti: Rreziku i Luftës së Tretë Botërore është në rritje

Lajmi.net - parë: 3 orë

Rreziku i konfrontimeve politike dhe ekonomike ndërmjet fuqive të mëdha, duke përfshirë konflikte të forta ushtarake, është rritur ndjeshëm, sipas një sondazhi të lëshuar nga Forumi Ekonomik Botëror ...

U qëllua me thikë para ndeshjes, 22-vjeçari rrezikon vdekjen

Lajmi.net - parë: 3 orë

Tifozi 22-vjeçar është shtruar në spital, ku ndodhet në gjendje të rënë për jetën, nga plagët e marra në krah dhe në këmbë. Një tifoz i Atletikos së Madridit është qëlluar me thikë, para fillimit të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

“PES 2018” rikthen Romarion

Lajmi.net - parë: 3 orë

Romario do të rikthehet të luajë futboll dhe këtë do e bëjë në mënyrë virtuale, nëpërmjet lojës “Pro Evolution Soccer 2018”. Në modalitetin MyClub do të mund të komandohet ish-sulmuesi legjendar i ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë: Vuçiq ‘po derdh lot krokodili’ për Ivanoviqin

Lajmi.net - parë: 3 orë

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosh ka thënë se Policia e Kosovës është e gatshme të krijojë rregulla të reja në veri të vendit. Ai ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ‘po ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Një në 5 veturat e shitura në 2017-ën ishte i zi

Lajmi.net - parë: 3 orë

E zeza ishte ngjyra më e pëlqyer gjatë vitit të kaluar në Britaninë e Madhe, me 515,970 vetura të zeza të shitura në 2017-ën. Kjo shifër përbën 20.3 për qind të të gjitha veturave të shitura, që do ...

6 artikuj të ndërlidhur »

VW Jetta e re, e gatshme të marrë Amerikën

Lajmi.net - parë: 3 orë

Volkswagen prezantoi në panairin e automobilave në Detroit gjeneratën e shtatë të Jetta. Që nga fillimi i prodhimit në vitin 1980 janë shitur rreth 17,5 milionë njësi në gjithë botën, prej tyre 3,2 ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli në Strasburg: Të përshpejtohet pa kushte liberalizimi i vizave për Kosovën

Lajmi.net - parë: 3 orë

Zëvendëskryeministri i Parë i vendit, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, gjatë një vizite në selinë e Parlamentit Evropian në Strasburg, ka kërkuar mbështetjen e parlamentarëve ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Genta për pak nxjerrë gjoksin

Lajmi.net - parë: 3 orë

Ka kohë që nuk ka lansuar këngë të re. Por, Genta Ismaili ende po e promovon këngën e saj të fundit ‘Dy Dashni’ edhe këtë gjë po e bën përmes rrjeteve sociale, shkruan lajmi.net Genta ka hedhur një ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ngjitet në shtyllën elektrike mbi 9 metra të lartë për të bërë pompa (Video)

Lajmi.net - parë: 3 orë

Një zjarrfikës i apasionuar pas sporteve ekstreme, është ngjitur në shtyllën elektrike mbi 9 metra të lartë për të bërë pompa. Johannes Erland është ngjitur në shtyllën elektrike në qytetin ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Sali Musliu, fitues i Çmimit Blerës të “Peneli i Flakës”

Lajmi.net - parë: 4 orë

Sali Musliu, piktor gjilanas që jeton e vepron në Gjermani, është fitues i Çmimit Blerës të “Peneli i Flakës së Janarit 2018”, ngjarje kulturore në të cilën është hapur edhe ekspozita e cila do të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Norwich befason Chelsean, ndeshja shkon në vazhdime

Lajmi.net - parë: 4 orë

. Chelsea ka barazuar me Norwichin në 90-minutëshin e “Stamford Bridge”. Skuadra londineze kaloi në epërsi me Michy Batshuayi. Megjithatë, mysafirët barazuan në minutat shtesë me golin e Lewis.

15 artikuj të ndërlidhur »

Espanyoli mund Barcelonën në ndeshjen e parë

Lajmi.net - parë: 4 orë

Golin e fitores e shënoi Melendo në minutën e 88. Espanyoli e ka fituar ndeshjen e parë ndaj Barcelonës në Kupën e Mbretit. Skuadra bardhekaltër fitoi minimalisht, 1:0.

20 artikuj të ndërlidhur »