TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

25 vjet burg për vrasjen e ish- të fejuarës

Lajmi.net - parë: 4 orë

Gjykata në Prishtinë e dënoi Shpejtim Behramin për vrasjen e Leonora Rekaliut. Shpejtim Behrami është shpallur fajtor për vrasjen e 19 vjeçares, Leonora Rekaliu, e cila në prill të vitit 2013 është ...

Digjet lokali i “Drenicakut” të “O sa mirë” (Video)

Lajmi.net - parë: 4 orë

Rreth orëve të mbrëmjes është djegur një lokal në Fushë Kosovë, që thuhet se është i aktorit të serialit “O sa mirë”, Jeton Zogiani. Si pasojë aty janë parë edhe ekipet e zjarrfikësve, të Policisë, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ja çfarë bën Zanfina me nipin (Foto)

Lajmi.net - parë: 4 orë

Këngëtarja Zanfina Ismaili duket se i ka shumë në qejf bebet dhe se kënaqet kur është në mesin e tyre. Këtë gjë më së miri e dëshmojnë imazhet e fundit të publikuara në rrjetin social Instagram nga ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Vitali Klitschko: Wladimiri do ta nokautojë Joshuan

Lajmi.net - parë: 4 orë

Tre herë kampioni i botës në peshat e rënda, Vitali Klitschko, ka parashikuar fitore të vëllait të tij, Wladimirit, në meçin e shekullit ndaj Anthony Joshua.

23 artikuj të ndërlidhur »

Heshtje në çadër, të rinjtë e LRI-së festojnë zgjedhjen e Metës president

Lajmi.net - parë: 4 orë

Në kohën kur në Kuvend zgjidhej presidenti i ri i vendit, në çadrën e opozitës protestuesit ishin indiferentë. Pjesa më e madhe vijonin bisedat dhe lojërat e zakonshme, siç ndodh sa herë në çadër nuk ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Enis Bytyqi po shoqërohet nga një femër në Xhamajka (Foto)

Lajmi.net - parë: 4 orë

Këngëtari Enis Bytyqi tash e disa ditë po qëndon në Xhamajka për pushime. Në disa video të publikuara në rrjetin social Instagram nga vetë këngëtari, duket dora e një femre që po e shoqëron atë, ...

Haye: Koha është perfekte që Joshua ta rrah Klitschkon

Lajmi.net - parë: 4 orë

Ish kampioni i botës në peshat e rënda, David Haye, ka komentuar meçin mes Wladimir Klitschko dhe Anthony Joshua. Haye që në vitin 2011 ka humbur titullin e botës pikërisht nga Klitschko, e parasheh ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Bebe Rexha uron Ilir Metën për postin e presidentit (Foto)

Lajmi.net - parë: 4 orë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha ka uruar Ilir Metën për zgjedhjen President i Shqipërisë. Ilir Meta ka marrë këtë post pas Bujar Nishanit, e duket se kjo gjë e ka gëzuar edhe ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Melenchon kundër Le Pen në balotazh, por nuk i jep mbështetje as Macronit

Lajmi.net - parë: 4 orë

Udhëheqësi i ekstremit të majtë, Jean-Luc Melenchon ka treguar se në balotazh do të jetë kundër Marine Le Pen. Megjithatë ai nuk ka pranuar ta përkrah as kandidatin e pavarur, dhe njëherësh favoritin ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Lladrovci: Frymë e re në rajon, tri lajme të mira

Lajmi.net - parë: 4 orë

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci e ka përshëndetur emërimin e Ilir Metës president të Shqipërisë. Por, i pari Drenasit është gëzuar edhe për Talat Xhaferi, që është bërë kryetar i ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Ja si do të dukej bota nëse shkrihen akullnajet, shumë qytete do të zhdukeshin (Foto/Video)

Lajmi.net - parë: 4 orë

Shumë nga efektet e ndryshme klimatike janë të pakthyeshme. Nivelet e detit janë rritur në një masë më të madhe vit pas viti, dhe Paneli Ndërqeveritar për Ndryshimet Klimatike vlerëson se ato mund të ...

Taulant Xhaka e fiton titullin e kampionit me Baselin në Zvicër

Lajmi.net - parë: 4 orë

Taulant Xhaka ka fituar titullin kampion në Zvicër me skuadrën Baselit. Baseli ka arritur të shpallet kampion në elitën e futbollit zviceran gjashtë javë para përfundim të sezonit.

Gjermania e cilëson kushetuese zgjedhjen e Xhaferrit, kërkon krijimin e qeverisë

Lajmi.net - parë: 4 orë

Ministri i jashtëm i gjermanisë, Sigmar Gabriel e ka cilësuar sit ë papranueshme dhunën ndaj Kuvendit të Maqedonisë dhe ka kërkuar krijimin e menjëhershëm të qeverisë së vendit.

14 artikuj të ndërlidhur »

Ja si i fituan KAOS 4000 euro në bastore (Video)

Lajmi.net - parë: 4 orë

Dy dj të njohur në Prishtinë, Pajtim Krasniqi dhe Arbër Gumnishta, të njohur si Dj PM dhe Dj Dags kanë qenë pjesë e emisionit Mirage këtë të premte. Në intervistën dhënë për këtë emision, dyshja ...

Dita që Lionel Messi ia kërkoi fanellën Zinedine Zidanes (FOTO)

Lajmi.net - parë: 4 orë

Lionel Messi ka zbuluar se ai i ka kërkuar vetëm një lojtari në karrierën e tij për të shkëmbyer fanellën në fund të një ndeshje. Shumë lojtarë akoma i afrohen Messit në fund të ndeshjeve, duke u ...

10 artikuj të ndërlidhur »

“Sheqer kam kujtimin tënd” thotë Xeni me këngën e re (Video)

Lajmi.net - parë: 4 orë

Këngëtari i muzikës popullore Shkelzen Jetishi-Xeni ka publikuar projektin e tij më të ri. Ky projket është këngë ritmike me të cilin Xeni premton ta bëj hit këtë verë, shkruan lajmi.net.

Pazaret e kundërligjshme me pronën në Malishevë

Lajmi.net - parë: 4 orë

“Drejtësia në Kosovë” shfaqi sot hulumtimin për një pronë private që u kompensua me tokë publike në Malishevë. Në Komunën e Malishevës në vitin 2011 janë kryer transaksione të dyshimta të pronës ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shefi i misionit të OSBE-së ‘arsyeton’ Ramën e Thaçin për deklaratat kërcënuese ndaj BE-së

Lajmi.net - parë: 4 orë

Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu beson se në Ballkan nuk do të ketë ndryshim të kufijve Ai deklaratat e Edi Ramës dhe Hashim Thaçit i ka cilësuar si mesazh për Brukselin që të ...

Ky është “bisha” Joshua, që po kërkon të pensionojë Klitschkon (VIDEO)

Lajmi.net - parë: 4 orë

Anthony Joshua nesër (e shtunë) zhvillon meçin më të rëndësishëm në karrierën e tij. Britaniku 26 vjeçar për kundërshtar do të ketë Wladimir Klitschkon, boksierin që për disa vite ishte i paprekshëm ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi komunal i Gjakovës refuzon bustin e Fadil Hoxhës, dështon Mimoza Kusari

Lajmi.net - parë: 4 orë

Komuna e Gjakovës kishte hapur konkurs për ndërtimin e përmendores së ish-liderit komunist, Fadil Hoxha. Kryetarja e kësaj komune, Mimoza Kusari kishte konfirmuar se shtatorja të ndërtohej.

4 artikuj të ndërlidhur »